Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Valsen Cehia / Ranika Sro / Sc Ro Log Vaslui


Postări Recomandate

  • Members

Salutari tuturor colegilor,pana acum nu am scris nimic pe site dar am fost atent ce se intampla.in primul rand vreau sa multumesc site-ului pentru existenta deoarece asa am evitat si eu sa fiu tepuit.Prin povestea mea(putin modificata pentru ca niculaie si katalina citesc pe site) o sa raspund si celui ce nu intelege faza cu vine sa il ia din Praga.am fost si eu la Praga cu autocarul.am ajuns in autogara.am asteptat.a venit o doamna si am mers cam 500 metrii la biroul ei (firma de recrutare de forta de munca) dupa cateva ore a venit si Niculaie.Da am mers la birou.apoi la hote l(pfffff intelegeti,nu?) si intrun final a doua zi iar la birou.iar la hotel si asa 2 zile.intrun final preiau camionul..murdar sub orice critica.ITP expirat.autorizatiile pe Valsen s.a.m.d.din autogara nu mia placut ceva la cum decurg lucrurile si ce se zicea la telefon si am inceput sa fiu putin suspect.asa au trecut cateva zile in care am facut curse normale germania-franta coordonat de un dispecere foarte de treaba Mihai de la Hegelmann(ii dorec tot binele din lume),dar fiind suspicios am sunat acasa sa se intereseze lumea despre RoLog pentru ca eu nu gaseam firma.nici acasa nu gaseau firma.am zis..Cautati Ranika.atunci am fost sunat si anuntat ce scrie pe net.prea urat sa fie adevarat.si asa am ajuns sa intru pe net in franta sa citesc ,sa vad cu ochii mei ce scrie pe soferii.ro.colegilor..am crezut ca innebunesc cand am citit si am realizat ca exact ce scriau altii aici,am fost avertizati de alti colegi..ca sa nu o mai lungesc..am recuperat banii ce imi cuvineau pe 3 saptamani (atat am stat) si am lasat camionul si am plecat acasa.Aaaa da.camionul lam lasat in baza hegelmann germania(langa SHELL bruxal... pentru cine stie) si am plecat acasa cu masina personala care a venit dupa mine direct din romania pana in germania.chestia e ca eu am avut noroc ca am avut cine sa vina dupa mine, pentru ca acolo au inceput toti cu telefoanele cand au vazut ca eu vreau sa plec si au incercat cat sa putut sa ma retina acolo(probabil trebuia sa vina cineva)..si am plecat...spre uimirea lor ca in curte la ei a intrat masina de romania sau dat jos 2 baieti si miau luat bagajele si iam salutat din mers..sa nu mai zic ca nu eram singurul care pleca de la firma.imi pare rau ca nu aveam loc sa il iau pe un baiat care lucra de 6 saptamani fara 1 euro in buzunar si cu aceasta ocazie imi cer scuze (sper sa citeasca....eram baietii cu BMW-ul)masina am lasato curata lacrima carduri toate lasate(doar DKW au)si am plecat in treaba mea.ca sa nu mai scriu sa isi piarda lumea interesul...momentan lucrez la alta firma.e ok.si inca sunt pe comunitate si mam intalnit cu un sofer de la Ranika..totul la fel.te tine cat poate..chiar si 5 luni cu bani de supravietuit..primiti cu certuri si dupa zile multe.... pentru prietenii nostri niculai si katalina...am toate cmrurile,bonurile din tahograf si cardul descarcat pregatite pentru cine are nevoie...ca de bani..nici nu vreau sa vorbesc..drumuri bune Doamne ajuta 8)8):-h \m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Pentru colegii care si-au castigat drepturile salariale in instanta recomand sa se inscrie la masa credala "CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENŢĂ ADRIANA DAVID din Barlad LICHIDATOR JUDICIAR AL DEBITOAREI SC RO-LOG SRL".

http://portal.just.ro/89/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=8900000000055763&id_inst=89

Cand se va termina si acesta etapa va putea fi executat silit "domnul administrator"in vederea recuperarii creantelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.