Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

scoli de soferi care au in dotare cap tractor+remorca


Postări Recomandate

  • Members

  Una din problemele cu care se confrunta un incepator ca mine este faptul ca nu gaseste o scoala de soferi sau chiar o firma privata care sa ofere servicii de conducere auto a tirului. Din pacate la noi in tara exista doar ansamblul camion+remorca pentru categoria ce.

  Din ce am vazut in alte tari se pune accentul pe manevrele de intoarcere, mers cu spatele in unghi, plecare de pe loc cu franare la punct fix s.a. Cursantii stau intre 2 si 4ore pe zi si exerseaza numai aceste manevre intr-o curte destul de mare fie cu camionul fie cu tirul. Se pune accent pe aceste manevre pentru ca sunt necesare la testul practic pentru angajare.

  Rugamintea mea era sa imi spuneti daca exista in Romania scoli de soferi care au in dotare cap tractor+remorca pentru ca ar fi  de mare folos pentru cei care doresc sa se perfectioneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Cineva zicea pe aici ca nu ai voie ca scoala cu semiremorca.

Eu stiam ca ei te formeaza, nu te scolarizeaza.

[/quote

citez din ce  a scris colegul: 

Rugamintea mea era sa imi spuneti daca exista in Romania scoli de soferi care au in dotare cap tractor+remorca pentru ca ar fi  de mare folos pentru cei care doresc sa se perfectioneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

hai sa facem un calcul 9 ore pe zi ori 2 mil ora fac,18 mil ,motorina la frecat goala in curte face 50 litri ,e un profit bun pentru o mica firma de transport(profit neimpozabil),care de multe ori nu-i faci in cursa inc cu 22 tone +rovineta+alte evenimente,unde mai pui ca nu-ti trebuie o cursa de retur sa vi in curte iara,deci parerea ma cauta o firma de transport sau un sofer care are ceva vreme si un ciubuc de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Toni Auto Cluj Napoca,are Cap Tractor + Semiremorca in dotare,si niste preturi destul de bune!Bafta!

Intr-adevar Toni Auto sunt singurii din Cluj care au ansamblu format din cap tractor + semiremorca.Capul tractor este un Atego ceea ce n-am mai vazut niciodata in viata mea iar semiremorca are doar o singura axa si din ce am observat eu odata cand mergeam in spatele ei e ca pana si acea axa vira in curbe. Eu tot la ei am facut scoala acum 2 ani dar pe un IVECO cu remorca "cu vartej",caci atunci inca nu aveau capul tractor cumparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • Members

Telefon mobil:

0729335577, 0729446688, 0720224466

Adresa:

I.H. RADULESCU NR.9A, Campina, Prahova

Program de lucru:

LUNI-VINERI 9.30-17.30

SAMBATA 9.30-13.30

DUMINICA INCHIS

Categoria:CE, An fabricatie2001, Tip combustibil diesel, Transmisie:manuală ,Cilindree:6271 cm3 ,Preţ şcolarizare: 2000 RON ,Preţ sedinţă examen: 50 RON ,Preţ şedinţă suplimentară: 75 RON ,Cap tractor si semiremorca.Semiremorca lungime 13.65m ...............am sunat la ei si se poate lua si 4 ore de condus-ora 75 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.