Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Certificate ADR


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Eu am sunat astazi si mi sa spus ca nu au facut licitatia pentru tiparirea lor :-q . Deci pana la sfarsitul lunii nu vor fi gata si probabil la cate au de tiparit va dura mult. Problema este ca, la fel ca multi altii am nevoie de el ~x( l!!!. Eu de exemplu trebuie sa plec la job la inceputul lunii aprilie deci sigur certificatul nu va fi gata ! Acum ... ce fac ??? Ei au spus ca imi vor da o adeverinta dar sincer nu stiu cat de luata in seama este ? Acum singura solutie este sa las o procura ... sper sa elibereze cardul pe baza de procura. Stie careva daca comentariu eliminat adeverinta o accepta afara ? ~x(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu cred ca va dura mai mult cu licitatia :

Validarea documentatiei de catre Autoritatea Nationala de Reglementare si Monitorizare a Achizitilor Publice = maxim 14 zile lucratoare (aproximativ 21 zile calendarestice);

Validarea anuntului de participare = 3 zile lucratoare (daca serespinge dureaza mai mult);

Termen de intocmire a documentatiilor pentru licitatie = 10, 14, 21, 45 sau 52 zile (in functie de procedura aleasa);

Evaluarea ofertelor = maxim 20 zile (cu posibilitate de prelungire);

Termen de contstare a licitatiei =10 zile calendaristice;

Deci dupa sarbatorile Pascale poate avem si noi atestatele sub forma de card ADR .

Daca tot exista baza de date internationala unde putem fi verificati dupa CNP ca am absolvit examenul, nu se poate elibera atestatul din alta tzara ? (desi va fi mai scump plasticul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asa sunt si eu in aceiasi situatie,,si pe 13 plek din tara in final adr nu il iau cu mine,,si daca mai am timp sa ma intorc vreodata sa fac cerere pentru eliberare,,,daca trec 2 ani pana imi da vacanta firma,,,sau intre timp imi trebuie si ADR trebuie sa vin si mai ramane valabilitate 3 ani,,,fix .comentariu eliminat nu se gaseste o firma mare ce lucreaza pe comunitate cu ADR sa ii dea in judecata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cred colegii ca merge sa depuneti plangere la opc, teoretic la ei trebe mers pentru ca tu ai facut acel curs si nu ti se elibereaza dovada/diploma cu care ai absolvit acel curs.

Nu dati cu parul spun si eu,eu asa cred ca trebe facut sau tot trebuie sa fie undeva unde sa poti sa faci plangeri ca sa se grabeasca mai repede pentru ca oameni au nevoie de acel atestat.

Pe ei oricum nu ii intereseaza ca oricum o sa le elibereze cu data cand ai dat examenul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.