Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Dilema oras si km


Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua colegii, am o problema cu 2 diagrame. Am gresit kilometraju' si nu stiu cum ( neatent) am pus gresit si orasele pe diagrama. Se mai poate face ceva? pot sa dau cu corectorul si sa scriu iar ? sau sunt "adio"? O sa atasez maine dimineata poze cu diagramele daca e nevoie ca acuma abia am venit si trebuie sa recuperez somnicu' :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
taie si scrie in continuare km correct,la oras la fel.poate unguri sa vrea o spaga pt asta.restul nu vor face problem.

Daca in legislatie se spune ca:Foile de inregistrare trebuie completate citet,fara adaugiri,stersaturi sau alte modificari ulterioare,cum poti da un asemenea sfat?La asa ceva toti vor aplica amenzi!Nu numai autoritatile maghiare!Sau tu crezi ca fiecare tara a UE are propria lege?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Buna ziua colegii, am o problema cu 2 diagrame. Am gresit kilometraju' si nu stiu cum ( neatent) am pus gresit si orasele pe diagrama. Se mai poate face ceva? pot sa dau cu corectorul si sa scriu iar ? sau sunt "adio"? O sa atasez maine dimineata poze cu diagramele daca e nevoie ca acuma abia am venit si trebuie sa recuperez somnicu' :)

completeza cate -o diagrama in parte pentru fiecare gresita , dupa care le prinzi cu agrafe ... macar iti arati buna credinta si iti accepti greseala , asfel pari mai ,, curat ,, la un control , ca oricum ai da-o , prostia ce ai facut e vizibila .

reg 3821 / 85 ce : Articolul 15

(1) Conducătorii auto nu folosesc foi de înregistrare murdare sau deteriorate. În acest scop, foile sunt protejate corespunzător.

În cazul deteriorării unei foi ce conține date înregistrate, conducătorul auto atașează foaia deteriorată la o foaie nouă, pentru a o înlocui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnu virgil vino la BV sa iti arat 25 de diagrame pe tara. Va zic sincer, cum mi sa intamplat acuma sa gresesc diagrama preferam sa fac o foaie si gata. Problema e ca lucrez la un om cu o singra masina (singurul angajat) si el vrea sa fie corectu' corectilor. nu foaie nu magnet nu nimic. Pana si chingile le schimba daca au eticheta rupta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Deci cind dam de un patron cinstit e jale...ai ?

Ai cel mai bun raspuns de la Mario, diagramele sau printarile taho se tin curate si fara stersaturi,adaugiri etc.Orice observatie o poti face pe spate in cazul in care deja ai gresit ceva,ulterior depinde si de cine te controleaza si cum pune problema.Invata numai lucrurile bune din postarile noastre,succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
toata stima pt corectitudinea sefului tau, dar nu cred ca o sa plateasca amenda daca te controleaza pe drum! Eu zic ca ar trebui sa te ajute cu o foaie! Sa fie corect si pt tine nu numai pt el

de ce sa plateasca seful pentru greseala soferului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

de ce sa plateasca seful pentru greseala soferului ?

Nimeni nu trebuie sa plateasca pentru nimeni. De asta am si intrebat daca se mai poate face ceva cu diagramele pt ca scot foarte greu o foaie de concediu de la sefu' meu.

Domnu' Virgil aveti chef de poante?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.