Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

sc.Semiramis.srl.pitesti


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

primesc si fara experienta dar faci cateva luni de proba fara sa te plateasca pana se satura soferul cu care te da de tine dupa care daca mai rezisti o sa bagi nationale si departamentale la greu asta nu ar fi o mare problema dar te obliga si pe interzisuri 3,5t, nu-ti deconteaza parcari si cand vi la decont iti opreste bani pe motorina ca nu te incadrezi la consum.sant multe de spus dar sper ca ti-ai facut o mica parere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

Azi am vazut anuntul in Gds Craiova si am sunat. Au nevoie de 10 soferi. Munceasti 40 zile sofer 2 fara nici o renumeratie poate daca te imtelegi cu soferu 1 sa-ti dea si tie ceva ca doar pt el faci kilometrii...(doar daca vrea soferu principal...nu e obligat sa-ti dea nimik)....alte detalii le afli la interviu.

Am trimis un C.V. si astept sa ma sune....revin daca mai aflu ceva

Drumuri line

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Sigur la itm o sa ii placa treaba asta , păcat ca nu reclamati .... Ar fi locuri de munca pentru începători in conditii , asa dumnezeu cu mila ...

Ce garantie ai ca după 40 zile de ,, post ,, vei fi promovat si renumerat si nu aruncat in strada ca sunt alti începători dornici de munca ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cred ca garantia se afla la soferul 1 ....adica daca il multumesc pe el, poate am o sansa sa-mi faca o caracterizare buna la sfarsitul celor 40 de zile....si prin asta se deduce automat ca nu trebuie sa-i cer bani pe km condusi de mine. Si sa-mi aduc bani de acs pt mancare,tigari,etc.

Asta e viata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
....adica daca il multumesc pe el, poate am o sansa sa-mi faca o caracterizare buna

o fractie cu prea multe necunoscute , daca si poate nu iti ofera o garantie , si alin , 40 de zile in deplasare nu sunt ,, ieftine ,, ca sa reszisti fizic cat si moral trebuie sa fi bine hranit , odihnit si curat , care astea costa , sa nu crezi in ,, basmele ,, de la hartl trans cu 100 euro / luna ... prea mare compromisul , sa nu mai vorbim de tampenii , comsum , incalcari timpi de munca si odihna , amenzile mari si pentru ce ? daca si poate ?

hai sa iti dau si ceva de prin legile noastre dragi , acelasi pe care le elucideaza cu talent firmele nationale

http://www.codulmuncii.ro/titlul_6_1.html ( pagina 1 si 2 )

ps : daniel , la cate se ,, inghit ,, in astea 40 zile , ce mai conteaza o manea in plus sau in minus ? oricum , dupa , daca se trece sau nu ,, pragul ,, se sarbatoreste sau se ineaca amarul la ,, la lautari ,, la bascov .... asa ca trebuie sa fi pe ritm :D :D si aia canta pe bani , nu pe degeaba ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In mare parte aveti dreptate si sunt de acord ca nu ar trebui accepte nimeni conditiile astea...DAR nu mai stiu ce sa mai fac, sa capat experienta asta atat de necesara. Am lucrat in Anglia pe diferite camioane dar nu e ca pe tir...etc. Am o situatie financiara buna datorita sotiei si ma gandesc ca nu o sa fie foarte grea cheltuiala mea pe 40 zile.

PS. cu manelele tot nu ma inteleg dar poate am bafta si se asculta radio:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.