Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

DARASTRANS ltd angajeaza pentru Breen Trans Irlanda


Postări Recomandate

  • Members

Am lucrat la Breen pentru 4 luni !! Este o firma destul de ok, sunt corecti cu banii,acest lucru l am apreciat foarte mult!! Pot spune ca, chiar daca banii sunt 1700 de euro, nici munca nu este foarte grea!! Sunt si lucruri negative,cum ar fi, eu ca sa pot pleca de la ei a trebuit sa plec prin demisie,deoarece ei voiau sa stau de craciun sa muncesc, chiar daca incepusem munca pe data de 22 august. Inca un lucru negativ, saptamana de training nu este platita,chiar daca ei va vor spune ca da!! insa cu toate acestea eu recomand aceasta firma, dar fiti foarte atenti acum, recomand soferilor care stiu sa foloseasca, Harta, Atlasul si GPS - ul !! va multumesc si salutari colegilor !

Si inca un sfar pentru majoritate soferilor care vin fara experienta: nu plecati fara bani la voi, s a intamplat de cateva ori sa vina soferi fara experienta si apoi sa fie respinsi la testul din irlanda, iar apoi Domnul Andrew Breen i a lasat in strada fara bani !! Totusi aici consider si inconstienta soferilor care vin fara experienta!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

multumim domnu "sofercamoin" se scrie camion nu camoin dar na eu sunt mai prost iti multumesc ca ai facut cont sa ne spui cat esti tu de destept si by the way ce mai face Gerry tot asa de rau se enerveaza cand vede ca nu poate prosti lumea doamne fereste sa nu faca atac cerebral de la tensiune cine o sa te mai plateasca atunci ca sa prostesti lumea ?? ps> ma bucur ca inca nu ai gasit oameni sa iti bati joc de ei treci la munca daca ai nevoie de bani cya never wana be you :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Imi pare rau...dar firma cere soferi cu experienta si vorbitori de limba romana....si chiar se prezinta soferi care nici macar nu stiu sa tina de volan...stiu ce vorbesc...asa ca baieti degeaba vorbiti firmele de rau..problema sunteti voi..eu am cerut sa merg pe gratis la inceput si asa am invatat...nu te poate plati nimeni daca nu produci...asa ca suparati-va pe voi ca sunteti fara experienta...dar nici sa invatati nu vreti,...vreti doar salarii mari...

Bravo, esti exceptional stai jos ai nota 4 ,pun pariu ca si acum muncesti degeaba asa ca scutestene cu comenturile tale de om destept.Genul tau de sclaveti au distrus meseria asta cei neprofesionisti de genul tau care accepta sa lucreze pe degeaba .Sati spun ceva eu cand am invatat soferie am invatat pe bani fiind platit nu sclavet pe plantatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Moderators

Eu Lucrez Pentru Breen In departamentul de resurse umane sunt cel care face recrutarea in Constanta  si in Bacau daca aveti intrebari chiar va rog sa mi le puneti. Am citit aceasta postare si sincer multe din cele spuse sunt total NE ADEVARATE dar sunt si une lucruri care sunt adevarate. sunt foarte curios de ce se mai spune despre firma acum. 

Salut!

1. Care sunt criteriile după care deosebești un șofer bun de unul... mai puțin bun?

2. Poți deosebi un șofer bun de unul mai puțin bun, fără examinare practică?

3. În momentul recrutării, selectezi candidații obiectiv (și evident corect), sau resimți presiunea conducerii companiei vis-a-vis de nevoia de personal și ''cobori'' puțin standardele? (ești liber să nu răspunzi la întrebarea asta)

4. Poți să descrii cel puțin 2 metode diferite de cuplare a unui autotractor la o semiremorcă mega (prelată)?

Uite câteva întrebări de la mine. Doar din curiozitate personală, n-am nici un interes vis-a-vis de compania pe care o reprezinți (sunt deja angajat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut!

1. Care sunt criteriile după care deosebești un șofer bun de unul... mai puțin bun?

2. Poți deosebi un șofer bun de unul mai puțin bun, fără examinare practică?

3. În momentul recrutării, selectezi candidații obiectiv (și evident corect), sau resimți presiunea conducerii companiei vis-a-vis de nevoia de personal și ''cobori'' puțin standardele? (ești liber să nu răspunzi la întrebarea asta)

4. Poți să descrii cel puțin 2 metode diferite de cuplare a unui autotractor la o semiremorcă mega (prelată)?

Uite câteva întrebări de la mine. Doar din curiozitate personală, n-am nici un interes vis-a-vis de compania pe care o reprezinți (sunt deja angajat).

Buna,

 

1.1,Un Sofer ideal trebuie sa fie prezentabil si curat este un lucru important. 

1.2,Sa cunoasca limba engleza la un nivel mediu.

1.3 sa conduca in o maniera buna sa nu rupa ambreajul si sa isi bata joc de camion in timpul testarii.

1.4 Sa gandeasca inainte sa vorbeasca sa nu puna intrebari proaste ca va primi un raspuns asemanator.

 

2. Din experienta mea nu poti deosiebi un sofer bun si unul mai puti bun din vorbe (vorba este ieftina faptele conteaza) ori ce om poate sa iti spuna ce a facut si a dres si sa nu stie nimic.

3. Standardele nu se coboara decat pentru soferi lipsiti de experienta nu ni se da un numar de baieti anume pe care sa aducem mergem si alegem ce soferi credem noi capabili si cei fara exp ai alegem pe cei cu potenial si care chiar vor sa lucreze.

4. Nu am sa te mint eu sunt soarece de birou nu sunt sofer eu ma ocup de organizare si traducere cateodata mai fac si dispecerat dar sunt cel care are grija ca soferi sa se acomodeze si incerc sa le fac viata in firma cat mai usoara din pacate nu le putem da cuptor cu microunde filtru de cafea si pat cu suflet (sunt uni care chiar se asteapta ca sa primeasca lucrurile acestea)  .( colegul meu Seful de garaj este cel care urca cu baieti si testeaza find seful mecanicilor stie cum vrea masinile tratate daca in timpul testarii nu vede ce ai place atunci ai picat) Daca doresit raspunsul lui Phillip la aceasta intrebare nu este nici o problema maine iti va raspunde. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna,

 

 

Salut, lasa si tu o adresa de e mail ca sa pot sa iti trimit cv , sunt interesat sa lucrez pentru  firma asta.soferii sunt vesnic nemultumiti, nu te poti lua dupa vorbele unora.In Romania niciodata nu vor avea 1400-1700 de euro asa ca mai lasati pretentiile.Unii se asteapta ca totul sa le cada din cer,pentru asta trebuia sa invatati la scoala si sa ajungeti sefi

Editat de cico_3504
cuvinte prescurtate
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut, lasa si tu o adresa de e mail ca sa pot sa iti trimit cv , sunt interesat sa lucrez pentru  firma asta.soferii sunt vesnic nemultumiti, nu te poti lua dupa vorbele unora.In Romania niciodata nu vor avea 1400-1700 de euro asa ca mai lasati pretentiile.Unii se asteapta ca totul sa le cada din cer,pentru asta trebuia sa invatati la scoala si sa ajungeti sefi

daca ai urmarit informatiile anterioare.....si esti ...sofer...ancearca nu ai nimic de pierdut....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut, lasa si tu o adresa de e mail ca sa pot sa iti trimit cv , sunt interesat sa lucrez pentru  firma asta.soferii sunt vesnic nemultumiti, nu te poti lua dupa vorbele unora.In Romania niciodata nu vor avea 1400-1700 de euro asa ca mai lasati pretentiile.Unii se asteapta ca totul sa le cada din cer,pentru asta trebuia sa invatati la scoala si sa ajungeti sefi

daca nu corespunzi cerintelor aratate de ......ASSESORUL...roman care este la fel ca .....PIRATUL DIN CARAIBE..nu venii pentru a avea de unde antoarce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna,

 

1.1,Un Sofer ideal trebuie sa fie prezentabil si curat este un lucru important. 

1.2,Sa cunoasca limba engleza la un nivel mediu.

1.3 sa conduca in o maniera buna sa nu rupa ambreajul si sa isi bata joc de camion in timpul testarii.

1.4 Sa gandeasca inainte sa vorbeasca sa nu puna intrebari proaste ca va primi un raspuns asemanator.

 

2. Din experienta mea nu poti deosiebi un sofer bun si unul mai puti bun din vorbe (vorba este ieftina faptele conteaza) ori ce om poate sa iti spuna ce a facut si a dres si sa nu stie nimic.

3. Standardele nu se coboara decat pentru soferi lipsiti de experienta nu ni se da un numar de baieti anume pe care sa aducem mergem si alegem ce soferi credem noi capabili si cei fara exp ai alegem pe cei cu potenial si care chiar vor sa lucreze.

4. Nu am sa te mint eu sunt soarece de birou nu sunt sofer eu ma ocup de organizare si traducere cateodata mai fac si dispecerat dar sunt cel care are grija ca soferi sa se acomodeze si incerc sa le fac viata in firma cat mai usoara din pacate nu le putem da cuptor cu microunde filtru de cafea si pat cu suflet (sunt uni care chiar se asteapta ca sa primeasca lucrurile acestea)  .( colegul meu Seful de garaj este cel care urca cu baieti si testeaza find seful mecanicilor stie cum vrea masinile tratate daca in timpul testarii nu vede ce ai place atunci ai picat) Daca doresit raspunsul lui Phillip la aceasta intrebare nu este nici o problema maine iti va raspunde. 

daca ai cont aici....de ce nu ai raspuns la antrebarea colegului ...sau pentru ca esti ..un mic parvenit...la BREEN.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna,

 

1.1,Un Sofer ideal trebuie sa fie prezentabil si curat este un lucru important. 

1.2,Sa cunoasca limba engleza la un nivel mediu.

1.3 sa conduca in o maniera buna sa nu rupa ambreajul si sa isi bata joc de camion in timpul testarii.

1.4 Sa gandeasca inainte sa vorbeasca sa nu puna intrebari proaste ca va primi un raspuns asemanator.

 

2. Din experienta mea nu poti deosiebi un sofer bun si unul mai puti bun din vorbe (vorba este ieftina faptele conteaza) ori ce om poate sa iti spuna ce a facut si a dres si sa nu stie nimic.

3. Standardele nu se coboara decat pentru soferi lipsiti de experienta nu ni se da un numar de baieti anume pe care sa aducem mergem si alegem ce soferi credem noi capabili si cei fara exp ai alegem pe cei cu potenial si care chiar vor sa lucreze.

4. Nu am sa te mint eu sunt soarece de birou nu sunt sofer eu ma ocup de organizare si traducere cateodata mai fac si dispecerat dar sunt cel care are grija ca soferi sa se acomodeze si incerc sa le fac viata in firma cat mai usoara din pacate nu le putem da cuptor cu microunde filtru de cafea si pat cu suflet (sunt uni care chiar se asteapta ca sa primeasca lucrurile acestea)  .( colegul meu Seful de garaj este cel care urca cu baieti si testeaza find seful mecanicilor stie cum vrea masinile tratate daca in timpul testarii nu vede ce ai place atunci ai picat) Daca doresit raspunsul lui Phillip la aceasta intrebare nu este nici o problema maine iti va raspunde. 

dar ai uitat un punct....soferii sunt raspunzatori pe traseul pe care merg....nu tu sau OSBORNE DAVID.   si nici ANDREW BREEN SI NICI GERARD BREEN...si tuuuuu...nu o sa traduci din engleza an romana/?// an termeni tehnici..!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

SI ROMMITRA pentru care postati este pretentioasa....la fel ca dumneavoasrra doamna...dar de ce cautati soferi romani...

va rog sa platiti soferiii care au lucrat pentru dumneavoastra ??? si apoi puteti face .COMENTARIIII...la adresa ...SOFERILOR ROMANI......ORIUNDE S AR AFLA EI!!! VA ROG SA NU MAI COMUNICATI PE ACEST SITE.....care este dedicat SOFERILOR PROFESIONISTI nu ...ASA ZISILOR....INVESTITORI ROMANI!!! SPER CA O SA AI O FLOOTA DE ....4 -100 DE CAMIOANE!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca ai cont aici....de ce nu ai raspuns la antrebarea colegului ...sau pentru ca esti ..un mic parvenit...la BREEN.

La ce intrebare nu am raspuns. Si referinta la Piratul din Caraibe nu ai prea vad rostul.

Toti muncim sa facem o paine pana la urma dar uni care nu isi fac treaba corect si se dau drept soferi profesionisti dar uita sa puna lacate pe marfa sigilii la aeroport si sa puna chingi pe marfa sunt si ei PROFESIONISTI ca au permis in mana cei care au luat CPC/CPI cu spaga ca nici o prelata nu stiu sa deschida dar tot de peperoni sau de piratul din caraibe se plang ;)) ma faci sa rad cu pofta pe toti soferi nemultumiti care ai vad aici nici unu nu a precizat un motiv anume pentru care a fost trimis acasa si nici nu vor preciza findca stiu ca se vor face de cacao pe pantaloni dar tot timpul firma e de vina si daca ai nevoie de adresa de mail este Jobs@breentrans.com  

Editat de Mario Bandit
bunul simt ??
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dar ai uitat un punct....soferii sunt raspunzatori pe traseul pe care merg....nu tu sau OSBORNE DAVID.   si nici ANDREW BREEN SI NICI GERARD BREEN...si tuuuuu...nu o sa traduci din engleza an romana/?// an termeni tehnici..!!!

si ce are ce ai scris tu acolo cu ce am scris eu ??? Si ce treaba au postarile de la romitra cu Breen ?? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Repet , usurel cu penele ( exprimarea folosita si eliminata ) ca iti iei zborul ..... Regulamentul grupului cere un limbaj civilizat , desi ar trebui sa tina de cei 7 ani de acasa pe care vad ca dumneata i-ai uitat .

 

Cat despre subiect , daca se zice ca e o persoana care testeaza , de ce nu i se reproseaza lui lipsa de ,, inspiratie ,, când testeaza soferii , evaluarea nu se face in curte intre doua semiremorci sau in jurul bazei , ci in echipaj , o cursa -doua cu un sofer vechi , dupa un prim interviu si selectia candidatilor .

Dar un sofer profesionist costa , si profesionit nu ma refer manuitor de volan .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Repet , usurel cu penele ( exprimarea folosita si eliminata ) ca iti iei zborul ..... Regulamentul grupului cere un limbaj civilizat , desi ar trebui sa tina de cei 7 ani de acasa pe care vad ca dumneata i-ai uitat .

 

Cat despre subiect , daca se zice ca e o persoana care testeaza , de ce nu i se reproseaza lui lipsa de ,, inspiratie ,, când testeaza soferii , evaluarea nu se face in curte intre doua semiremorci sau in jurul bazei , ci in echipaj , o cursa -doua cu un sofer vechi , dupa un prim interviu si selectia candidatilor .

Dar un sofer profesionist costa , si profesionit nu ma refer manuitor de volan .....

Desre subiect testarea este doar pentru noi sa fim siguri ca persoana char stie lucrurile de baza adica ca nu a cumparat permisul ca am avut si de astia si dupa acea sunt trimisi in echipaj cu un sofer vechi o cursa sau doua dupa acea va primi candidatul camionul lui totusi nu stim cine e si ce ai poate capul. 

Si la manuitori de volan vroiam eu sa ajung forte multi se dau drept soferi dar ei defapt nu stiu mai nimic din aceasta cauza sunt foarte multe plangeri la adresa firmei pe acest site si dea acea am cerut sa mi se puna intrebari ca sa terminam o data cu toate zvonurile .... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dar ai uitat un punct....soferii sunt raspunzatori pe traseul pe care merg....nu tu sau OSBORNE DAVID.   si nici ANDREW BREEN SI NICI GERARD BREEN...si tuuuuu...nu o sa traduci din engleza an romana/?// an termeni tehnici..!!!

Vrei sa iti traduc termeni technici ?? nici o problema daca chiar ma cunosti ar trebui sa stii ca cu mine ori ce este posibil :))))) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Salut,

Vad ca va tot contrati pe Breen . Personal sunt scarbit de Breen si cat pot fii de nesimtiti.

Care zice ca sta bine la Breen e un pupincurist la Andrew.

In alta ordine de idei, care e interesat sa-si incerce norocul am 2 locuri in masina

Plec saptamana asta si va duc pana in poarta la Breen

Daca sunte-ti interesati dati-mi un pm

Salut si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.