Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

hartltrans


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

cum se procedeaza cand se lucreaza pe comunitate ? in 2 soferi ? cam cati bani iti trebuie pe luna pentru mancare ?

COLEGU DEPINDE CUM TE GOSPODARESTI,DACA MANANCI LA ROATA SI BEI BINE AJUNG 600 LA 2 PERSOANE ;D MAI RAU E CU TIGARILE DACA FUMEZI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 368
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Anonymous

Va salut pe toti.In incercarea mea de a gasii un job ca tirist am dat pe acest site.Intrebarea mea este daca stiti vreo firma(serioasa) care sa faca angajari din randul celor care si-au luat recent categoriile pt tir? Observ ca deja se fac referiri la firme ce nu par a fii serioase.Inafara de astea mai sunt si altii care angajeaza ? Sau ne multumim sa lucram pt ei cu suturile in f... doar pt a face experienta?

Va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

lucian_timisoara sa inteleg ca ai fost facut de un carasean care nu a vazut valuta pana atunci?nu-mi vine sa cred!tu Timisoreanul smecher si versat ce ai cautat sa te lasi tepuit de taranoiul de carasean? sau poate erai la inceput  si ai vrut sa inveti?

ce cautai la firma aceea?a scos untul din tine pt ca sunteti fra...      lake. ia sa nu mai mearga nimeni 2 luni sa vezi cum cauta soferi cu lumanarea.si nu da vina pe cei din caras ca tu nu teai descurcat nu e vina lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

@nilac, o firma care se respecta, o firma de profesionisti adevarati nu promoveaza si nu mentine un climat de smechereala, tepuiala si descurcareala.

Deci daca ce s-a spus despre Hartl este adevarat, atunci e o rusine. Nu cred ca un tepuit acolo merita blamul nostru pt ca "nu s-a descurcat". El e acolo sa conduca bine, sa-si faca meseria in mod profesionist. Nu sa duca dusmanie cu colegii. Sefii care mentin asa ceva sunt niste lichele. Soferii care vor sa fie profesionisti si corecti nu au nicio vina, indiferent de unde vin si ce vechime au.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am vazut si eu anuntul colegului despre Hartal eu am lucrat un an si jumate aproape la ei si nu e chiar rau . Am fost foarte multumit nu se fac 17000 km cum zice se fac daca tragi si stii ce vrei 20 chiar mai mult sunt foarte corecti cu salariul si in plus sunt cam singura firma care ofera o sansa celor fara experienta care in vremurile astea cacacioase nu prea au sanse de reusita intr-adevar programul este incarcat ca este program de 2 soferi si ei au curse lungi dar sa stiti ca unde se lucreaza in 2 pe cabina ca, la fel este de bernard care colegul zice ca taie si spinzura pot zice ca este parolist pin la dumnezeu si nu cred ca el a zis sa sara programul si dupa i-a tras banii de amenda daca nu stii sa iti faci programul de lucru la orice firma vei lucra vei plati dar daca el it zice sa sari programul iti plateste si 2000 de euro daca se intampla asa ceva asa ca nu are rost daca nu mai lucrezi la o firma din nu stiu ce motive sa vb ce nu e si sa-i sperii si pe altii. Una peste alta este o sansa foarte buna pentru cei fara experienta si eu am prieteni cre inca mai lucraza acolo de ani de zile daca iti vezi de lucrul tau  si iti faci treaba asa cum trebuie nu iti are nimeni treaba .ACUM NEMULTUMIRI SA STITI CA ORIUNDE LUCREZI MAI SUNT.dar nu este ofirma pe care sa o pui in acesi oala cu alte firme care dau tape sau alte cele pe surt suntoameni si multumiti si nemtumiti dar sa stit ca sunt fire mult mi rele d va interesaza un numar de telefon lasati mesaj pe id liviu2009_liviu si mai vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

    lucian_timisoara, daca tu in trecut ai avut problema cu vreunul din caras-severin, care era vai de capul lui nu este corect sa-i bagi pe toti in aceiasi oala .Si eu ma simt jicnit cand spui ca cei din caras-severin sunt rai (cel putin asta inteleg eu din "mai ales daca  titularul este din caras-severin care nu a vazut valuta in viata lui"). Daca suntem din caras-severin nu inseamna ca nu am vazut valuta in viata noastra, poate ca am vazut inaintea ta ;).Nu spun ca in caras-severin nu sunt oameni rai, dar sunt si oameni buni.

    Nilac,calotaliviunelu, acum fiecare are o alta soarta la o anumita firma, unii o duc mai bine, altii mai rau, unii se multumesc cu un castig mai mic si cu multa munca, altii doresc sa fie platiti pt tot ceea ce fac...doar suntem oameni si nu putem fi toti la fel , sa avem aceleasi principii si aceleasi teluri.

P.S. calotaliviunelu,te rog sa-ti complectezi varsta la profil, multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@nilac, o firma care se respecta, o firma de profesionisti adevarati nu promoveaza si nu mentine un climat de smechereala, tepuiala si descurcareala.

Deci daca ce s-a spus despre Hartl este adevarat, atunci e o rusine. Nu cred ca un tepuit acolo merita blamul nostru pt ca "nu s-a descurcat". El e acolo sa conduca bine, sa-si faca meseria in mod profesionist. Nu sa duca dusmanie cu colegii. Sefii care mentin asa ceva sunt niste lichele. Soferii care vor sa fie profesionisti si corecti nu au nicio vina, indiferent de unde vin si ce vechime au.

        Axle daca  citesti cu atentie  vei observa ca nu luam apararea firmei Hartl,si nici a soferilor din CS! ce ma deranjeaza e ca timisoreanul  generalizeaza.A fost o perioada cand si eu m-am interesat de un loc de munca acolo dar m-am lasat pagubas cand soferul 1 cu care trebuia sa lucrez ca sofer 2,desi aveam atunci probabil mai multa experienta decat a facut el pana azi, mi-a spus ca trebuie sa lucrez pt el 6 luni si dupa aceea am dreptul sa cer sa fiu titular.deci in concluzie si timisorenul de fata  putea sa refuze sa-i dea untul caraseanului care nu vazuse valuta!  :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

@nilac, de acord cu tine. Insa faptul ca se ajunge la ce spui tu - lasatul pagubas - e o bila neagra pt contextul in care trebuia sa lucrezi. Daca tu te lasi, ala se lasa si alalaltul la fel, inseamna ca la firma aia e o politica de neagreat si ca din cauza ei quiter-ul nu-i blamabil. Asta spuneam eu. Am inteles ca nu pledezi pentru Hartl, data fiind experienta pe care ai avut-o cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  leoca_g      tu cand ti-ai depus dosarul la ei cum ai facut cu cardul de sanatate...E obigatoriu?  Am citit pe internet ca iti cere sa aduci dovada ca ai lucrat pe ultimii 5 ani  ca sa iti dea cardul de sanatate si daca na-i lucrat sa zicem 2 ani platesti asigurarea de sanatate pe 2 ani ...si se poate ajunge asa la sume foarte mari ....Tu cum ai facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am luat cardul de la casa de asigurari de sanatate! eu lucrez la o firma de vreun an de zile si am dus adeverinta de la locul de munca si mi l-au eliberat fara probleme.

ce sa zic nu stiu daca e vreo problema daca lipseste cardul pentru ca nu am intrebat! da un telefon si intreaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Cine stie cum as reusi sa dau si eu de firma asta...de un numar de telefon mobil/ adresa de e-mail, ceva...

Sunt din Baia Mare, as avea vreo sansa sa ajung sa lucrez la ei? Daca da, cum as putea proceda? Am mai lucrat in domeniu, pe un camion de 7,5 tone cu remorca, dar nu am condus camion cu semiremorca. Va multumesc! Drumuri bune! :) papa :-h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

iti dau eu numar de telefon si daca vrei iti dau tot ce iti trebuie pentru dosar.

da-mi add pe mess acelasi id ca cel de aici leoca_g si iti trimit acolo!

Si revin cu aceeasi intrebare daca stie cineva cum este cu chemarea la munca la hartl trans!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Salut. iti dau eu. ca si eu l-am primit de la leoca... Leoca e plecat in cursa...da-mi id tau si iti trimit tot ce iti trebuie pentru dosar, inclusiv numarul de telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Vizitator Anonymous

Va salut,colegilor,eu lucrez in prezent la hartl,ce sa zic e asa cum zic colegii mai sus in plus o dezorganizare totala,aici e bine sa te duci ca incepator sa inveti tot ce trebuie s i cand esti stapan pe masina sa-ti cauti in alta parte, ca aici nu se fac multi pureci.In privinta salariului au ei grija cum sa faca sa te trimita cate o saptamana acasa in asa fel incat sa nu iei banii pe o luna intreaga si cand esti ajutor dati-va seama ca pe 3 saptamani ai de luat 300 de euro si 5mil. 400,ce ziceti dupa parerea voastra e convenabil?plus stresul si nervii pe care ii mananci acolo,daca mai nimeresti si un coleg cu care nu te intelegi ai pus-o, nu inveti nimic,sunt titulari care acolo au pus mana pe volan si dupa cateva luni sunt mari soferi,pentru ca nu e mare diferenta intre un ajutor si un titular,tot ce face el faci si tu diferenta este la salar si experienta dintre cei doi.Cine este incepator se poate duce aici sa lucreze dupa cum am spus pana e stapan pe masina si pe urma cautati-va alte firme,ce e bine aici ca angajeaza fara experienta dar doar atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

colegii ducetiva la AQULIA ploiesti au nevoie acuma de soferi ca de aer cica au cumparat 200 de tiruri si nu au soferi cate masini au... eu ieri am fost la interviu si a iesit bine... trebuie sa mai trimit niste acte si sa ma sune si sa.mi zica ziua in care plecam... erau 15 la interviu cu mine si pe toti ia luat... dak ai un pik de experienta nu are cum sa nu te ia... bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.