Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

hartltrans


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 368
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Anonymous

In legatura cu Hartl Trans, pe langa ce a ce ne-a  scris colegul  - Salbatic -  pot sa va mai spun ca:

- varsta maxima pentru angajare  este de  40 ani;

- postul in care se angajeaza – ajutor sofer;

- timpul de lucru 4 saptamani  - dupa care  1 saptamana liber;

Drumuri bune colegi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

In doi soferi da se face,singur nu sau se poate si singur numai daca te mananca buzunarul tare de tot! :D

Eu pentru o jumatate de ora intro zi si inca o ora a doua zi am luat 1500€ pe italia......bineinteles din buzunar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

adice ce vrei sa zici ca nu se prea intelege

Era vorba dupa cum am citat(daca te mananca buzunarul poti sa faci 20000 de km p luna de unul singur)asta desigur depasin programul ceea ce nu recomand nimanui care face externul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Era vorba dupa cum am citat(daca te mananca buzunarul poti sa faci 20000 de km p luna de unul singur)asta desigur depasin programul ceea ce nu recomand nimanui care face externul....

Eu nu recoman sa depasesca programul nici celui care face intern.Ori ca mergi pe extern, ori ca mergi pe intern oboseala si pericolele sunt cam aceleasi, poate mai obositoare Romania decat alte tari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

am sunat si eu azi,pe numar de fix,mi-a raspuns o doamna,a vorbit frumos etc.am intrebat daca mai angajeaza fara experienta,m-a intrebat varsta,mi-a zis ca da,sa revin cu un telefon si un numar de fax sa-mi trimita lista cu ce trebuie pentru dosar.a mai aplicat cineva?a fost selectat?a inceput munca?vad ca nu mai zice nimeni nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

va pun aici cerintele celor de la hartl trans..trimiteti fax cu copiile

buletin de identitate-3 exemplare

certificat de nastere

certificat de casatorie

certificat nastere copii

permis c.c+e  2 exemplare

atestat marfa 2 exemplare

eventual adr

card tahograf

cazier

pasaport

fisa medicala CFR+aviz psihologic-2 exemplare

card european de sanatate

oferta loc de munca (repartitie) de la anofm de pe raza judetului din care faceti parte

carte de munca in original sau declaratie pe propria raspundere ca nu detineti sau declaratie cu firma la care se afla

dispozitia de desfacere a contractului de munca

adeverinta cu stagiul de cotizarepentru calcularea concediului medical( salariul brut realizat,zile efectiv lucrate,zile de concediu medical,pentru ultimele 12 luni.)

  salar 600 euro pana devi titular....acu DUMNEZEU CU MILA.....sper ca am fost de folos....DRUMURI BUNE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca nu ti-o fost bine de ce nu te-ai lasat in prima saptamana? sau in prima zi eu acum am sunat si mi-au trimis prin fax ce acte imi trebe la dosar numarul si informatile despre firma le gasiti la www.hartaltrans.com unu zic ca e bine alti ca e rau eu zic ca pana nu vezi cu ochii tai nu te poti lua dupa nimeni am mai vazut postat ca doamna sau domnisoara care iti raspunde iti vorbeste de sus total neadevarat acum 10 minute am vb cu ea la telefon si mi-a vb pe un tot normal educat si respectuos.Asa ca..........sunati sa va convingeti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca nu ti-o fost bine de ce nu te-ai lasat in prima saptamana? sau in prima zi eu acum am sunat si mi-au trimis prin fax ce acte imi trebe la dosar numarul si informatile despre firma le gasiti la www.hartaltrans.com unu zic ca e bine alti ca e rau eu zic ca pana nu vezi cu ochii tai nu te poti lua dupa nimeni am mai vazut postat ca doamna sau domnisoara care iti raspunde iti vorbeste de sus total neadevarat acum 10 minute am vb cu ea la telefon si mi-a vb pe un tot normal educat si respectuos.Asa ca..........sunati sa va convingeti

 

Pai  chiar  asa  sa  intamplat  in momentul  cand  am sunat  mi sa  raspuns  intrun mod  foarte  arogant,plus  ca  am  intrebat daca pot trimite  actele  rin mail  si  mia  raspuns  sec  nu  dumneata nu  aicitit ca  trebuie prin posta,probabil acum  so  fi  schimbat  acritura  care  raspundea  la  tel  de  aceia  sunt mai  amabili ,dar la  cate acte  iti  cer e greu sa  le  faci  pe  toate  mai  ales  cardul european de  sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

fratilor eu sunt din braila,am toate actele cerute de ei,mentionez ca sunt incepator si cred ca mi-ar prinde foarte bine sa merg acolo sa lucrez ca incepator sa invat meserie ca apoi sa plec mai departe.aropo azi am sunat si eu  la tel: 0256433282 am vorbit de 2 ori cu doua persoane diferite(femei) si mi-a vorbit pe un ton destul de normal.sper sa ajung acolo sa invat meserie pentru ca !!!!!

Drumuri bune sa aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu recomand aceasta companie, deoarece filiala din Timisoara este condusa de un personal incompetent, cu alte cuvinte si tradus mai pe romaneste (hoti, tigani, inapoiati comunisti si mincinosi). E pacat ca au patat numele companiei germane, dar dupa cum se stie, unde se baga romanii, strica tot.

Pe langa faptul ca la angajare ti se cere o "caruta" de acte, munca este pe masura si rasplatita cu multumiri, ca banii sunt la ei. Cred ca orice conducator profesionist care isi respecta si apreciaza munca depusa, nu accepta conditiile mizerabile de la Hartl Transport Timisoara. Dupa cum bine se stie, sa lucrezi pe comunitate cu 500 euro lunar, nu pica bine nimanui, in plus - chiar daca ai o vasta experienta in transporturile internationale, pentru a intra pe post de titular, trebuie sa fii mai intai ucenic vreun an de zile, adica mai pe direct sa fii carpa de spalat pe jos a soferilor si sa mirosi ciorapii si chilotii imputiti ai "titularilor"; ca asta e viata, mai intai sclav si apoi imparat.

... Si altceva: Doamnei Camelia Filip de la Departamentul Resurse Umane, care face angajari telefonic - cred ca Hartl Transport are suficienta cerneala si coli A4 pentru a imprima documentele angajatilor, nu cred ca e nevoie de niciun curierat rapid pentru a trimite documente; exista internet si s-a inventat imprimanta, daca nu stiati, suntem in anul 2011.

AM MAI ZIS SI REPET: "ROMANIA ISI VA REVENI ATUNCI CAND VOR TRECE TOATE GENERATIILE NASCUTE IN REGIMUL COMUNIST".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

AM MAI ZIS SI REPET: "ROMANIA ISI VA REVENI ATUNCI CAND VOR TRECE TOATE GENERATIILE NASCUTE IN REGIMUL COMUNIST".

Sunt nascut in 1974. Nevasta-mea in 1980. Trebuie sa murim noi si cei ca noi pt a-si reveni Romania? :)

Daca ne uitam cu atentie la generatiile de dupa '90, cand frica de lege si bunul simt s-au volatilizat, sunt mai putin educate decat cele dinainte. :)

N-are nicio legatura cu al cui copil, nepot ai fost si cand/unde te-ai nascut. Hotia si prostia n-au varsta, orientare politica sau nationalitate. Au exponenti umani.

Crezi tu ca cei de la Hartl sau alti operatori fac ceea ce fac deoarece sunt nascuti pana in '90? Sa fim seriosi. Li se permite si de aia. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

firmele care platesc la km te obliga indirect sa bagi maimuta ca altfel nu iei bani,daca bagi mergi pe riscul tau,daca te toarna BAGG sau RENDORSSEGU esti victima,firmele nu platesc amenda ca ei nu te au obligat sa incalci programul.daca nu bagi maimuta nu faci km si zbori rapid.in final pt incepatori firmele astea sunt bune ca se face experienta dar la bani......durere.alimente poti lua ieftin de la aldi,lidl etc.cam 300e iti ajung pt o luna.dar daca ai salariu 600e si iti iei cea mai mica amenda in UE esti trist ca trebuie sa aduci bani de acasa,nu vorbesc de amenzi pt greseli de circulatie sau de incalcari de program sau maimute,sigurante ca alea trebuie sa vinzi casa sa le platesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pt cei care vor sa shtie cu adevarat care este viata la hartl va spun ca sunt niste jeguri de oameni. La inceput cand suni sa te angajezi iti vb frumos....in momentul in care esti deja la ei incep sa iti vb de sus iti inchid tel in nas....nu poti sa iti faci niste planuri exacte....de ex: sa vi pe data de 16 a lunii urmatoare acasa ....cand trebuie sa vi nu te lasa te trim prin Anglia sau italia departe de firma ca sa nu poti pleca acasa......Sef de Coloana este un Sarb care este cel mai spurcat om(desi nu il poti numi om la cum se poarta) de el depind foarte multe lucruri printre care si plecatul acasa si dak ii place fatza ta pleci dak nu mai astepti pana vrea el sa te lase. Este rau si in pauze ca te suna dispozitia si dak nu rasp iar nu e bine ca iti trage din bani ......pe ei nu ii intereseaza ca trebuie sa te odihnesti ca nu ai dormit 21 de ore si ai 9 la dispozitie in care nu shti cum sa faci sa te odihnesti ca o iei de la capat. suna in timpul pauzei sa te intrebe pana la cat ai pauza sau dak ai incarcat/descarcat.....tot felul de prosti.....dak ai depasit consumul de 33% in dreptul numelui tau pe foaie apare RAHAT.....cu cat este mai mare cunsumul cu atat mai Gros si mai mare e scris. atat shtiu ei sa respecte soferii. Dak faci pauza in firma te pune sa bagi o remorca sau camionul la reparat si iar nu poti dormi. Se intampla deseori sa nu iti intre toti banii in cont si sa nu ai cu cine sta de vb pt ca nu iti mai rasp nimeni la tel si cand in sfarsit reusesti se scapa repede de tine. iti cer extras de cont pe care bineinteles ca nu poti sa il dai numai cand ajungi acasa(asta dak nu iti vin pe mail) ........in concluzie ca sa nu umplu pagina cu tote prostiile pt ca nu mi-ar ajunge v-as sfatuii sa va orientati catre alte firme....oricum nu mai prea merg soferi la ei pt ca deja li sa dus vestea ca sunt o firma de rahat.............si pt cei care au impresia ca este o firma austriaca  stati linistiti ca nici patronul firmei nu este mai presus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.