Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Daca este cineva din Craiova sau Imprejurimi si vrea sa ma ia cu el in echipaj la aceasta firma...las si eu un nr de tel 0766.825.438

Am atestat marfa si ADR ...card tahograf...si toate actele posibile si imposibile de le-ar putea cere o firma ...de la card de sanatate pana la pasaport.....Vb si scriu bine engleza si cam atat. Sunt Om cu cine e Om cu mine

Drumuri line la toti colegii...si la cei fara experienta:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut. Am trimis si eu un CV la waberers, sper sa mai angajeze incepatori. este vreun sofer din ploiesti care lucreaza la ei? Am ceva experienta de lucru pe afara pe camion, dar nu ma descurc la parcari si dat cu spatele. dar le invat si pe astea. drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutare

Sunt incepator, am fost la ei saptamana trecuta, mi-au spus ca angajeaza incepatori, dar doar daca cunosc un sofer care lucreaza la ei care sa fie de acord sa merg cu el si de asemenea sa fie de acord si coordonatorul soferului. Sunt din Mures, daca este cineva cu experienta ce lucreaza la ei si este binevoitor sa ma ia cu el pt a capata experienta rog sa imi dea un mesaj.

Drumuri Bune!

cati ani ai colegu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

e vreun coleg la waberers care vrea sa ia in echipaj sant din curtea de arges am lucrat pe tara pe 12 tone vreo 8 ani si putin pe tir si in anglia stiu engleza si vorbit si scris poate o vrea un coleg sa ma ajute doamne ajuta la toti colegii nr meu de telefon este 0740404227 sorin 31 de ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal colegii am 33 de ani sunt din Botosani si rog respectuos daca sunt soferi la Waberers dispusi sa ajute in incepator nu Ii voi dezamagi si nici nu voi ramine dator.Va multumesc mult tel.0769287488 sau 0769012073 am toate actele necesare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

va scriu astazi despre cum a fost la curs,pe la inceputul lunii martie daca nu ma insel merlin a facut o detaliere complete despre cum a fost la curs,si cu noi in mare a fost la fel cum a descris el,am fost la curs 11 colegi,bun cursul pentru cei fara experienta si nu numai,cam multe informatii intrun timp atat de scurt,vineri in ultima zi a cursului la ora 13 am fost anuntat ca trebuie sa plec in cursa cu noul meu coleg la torino,cat am trecut pe acasa si miam luat cele necesare,el ma astepta la codlea de unde incarcase Marfa pentru italia si dusi am fost,azi noapte neam intors la codlea pentru descarcare,la inceput pare mai greu dar te obisnuiesti repede,mai greu la caselle unde trebuie sa platesti vignetele si trebuie sa te incadrezi bine cu camionul,ai spatiu foarte putin,10 cm intro parte si cealalta,dar se invata toate astea,nu sa nascut nimeni invatat,deci cu incredere inainte,pentru cei care mergeti cu masina la mc ciuc grija mare cand mergeti in oras la medic si la banca pentru card unde parcati masina,mie pentru ca am depasit cu 14 minute timpul de parcare mia fost blocata masina,drept urmare 62 de ron deblocarea ei,nu cred ca la brasov pentru 14 minute iti blocheaza roata,asta e Romania te iubesc,sfatul meu este sa parcati la penny dupa pod sau la kaufland,oricum nu gasiti loc in fata bancii sau macar pe strada principaa,de acolo faceti cel mult 5 minute pe jos pana la banca si puteti sa stati linistiti la banca pentru ca dureaza un pic acolo cu actele,cam astea au fost in mare ultimele zile,o sa mai scriu cand o sa pot chiar si primii bani pe care o sai primesc,pentru colegi drumuri bune iar pentru cei care vor la waberers bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut vreau sa ajut si eu cum pot, am citit ca se trag din bani pt. consum dar nu au voie sa traga bani din diurna ci doar din salar, diurna e diurna si nu permite legea sa ne traga bani. Bani poate sa traga doar din salar si au o limita nu poate sa traga cat vor ei , trebuie sa ne trezim la realitate si sa nu mai acceptam sa fim fraieriti de firmele care ne fura pe fata. Apropo era sa uit am fost de curand la un interviu si am fost intrebati de catre angajator daca avem ceva de zis ? ce credeti nici unul nu a avut curajul sa intrebe nimica din 4 persoane cati eram la interviu, atunci cum sa nu ne hamaleasca cand noi nu ne cerem drepturile , in concluzie prima negociere e sfanta tigani la inceput si domni la urma . Drumuri bune si sper ca am fost de folos!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

din cate am inteles man-uri pe romania ,iar pe ungaria volvo si daf. despre probe sunt doua una teoretica cu intrebari din chestionarele de la atestate si una practica , plimbi masina prin curte si faci cateva manevre. detalii mai multe daca vrei gasesti pe acest topic daca il rasfoiesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.