Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

daca vreti sa faceti FOAMEA in europa puteti sa mergeti la ei.toti din firma asta sunt rupti de foame prin toate parcarile di EU.cei mai murdari soferi pe comunitate ai gasesti la firma asta de... succes tuturor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stiu colegi care lucreaza la firma asta de 4-5 ani si nu se pling ba chiar sunt multumiti(si nu sunt unguri).....acum na ce sa zic....parerile sunt impartite,nu mai zic de colegi care au plecat si sau reintors la firma.Am inteles ca nu te umple de bani dar sunt totusi corecti cu plata salariilor,service asigurat,etc.Am auzit si variante precum ca se opresc bani pentru consum de motorina si altele.Pentru experienta cred ca e o firma bunisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
daca vreti sa faceti FOAMEA in europa puteti sa mergeti la ei.toti din firma asta sunt rupti de foame prin toate parcarile di EU.cei mai murdari soferi pe comunitate ai gasesti la firma asta de... succes tuturor!!!

Pustiule mai incet cu jignirile ....

Foamea nu se face asta iti garantez eu ... murdari in ce fel ? ( cred ca doar gura ta este spurcata dupa acest post nejustificat )

comentariu eliminat .

On Topic .

Nu este foarte bine dar este bine , se lucreaza la program , nu conduci noaptea , daca masina pateste ceva ... nu umbli astepti sa vina sa ti-o repare sau iti da alta , eventual mai schimbi un bec din cand in cand , ajungi pe la 1000 euro + sau - ... asta depinde de tine , ori conduci econom si scoti un ban in plus , ori dai ca tembelu talpa frana talpa frana talpa si pierzi din banii tai , recomand sa va duceti sa vedeti cu ochii vostri si sa nu va luati dupa astfel de posturi ca a lui Cipi ;)comentariu eliminat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnu Cipi, probabil e un sofer care zice ca munceste pe 1600/1700 de euro si nu are bani de o cafea si lada goala.

Viteji ca el sunt multi pe europa si nu au bani sa faca un dus.

Eu lucrez la waberers si personal nu am murit de foame, chiar am ajutat cativa colegi.

Nu se castiga cine stie ce dar pt incepatori e perfect.

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi...am fost si eu azi la cei de la waberers azi si mi-au zis ca daca vreau sa ma angajez am nevoie de un coleg care sa ma ia cu el. Eu sunt din onesti jud bacau. Ma poate ajuta si pe mine cineva in aceasta problema cu vriun nr de telefon sau cineva care lucreaza sa ma ajute si pe mine sa ma ia cu el sa invat? Va multumesc si astept un raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vam spus ca revin cu primii bani pe care Iam luat,ei bine am luat pe 6 zile lucrate pe iulie 700 de ron din care mi sau retinut 51 ron pentru carduri si 100 pentru cazarea de la curs,astazi am luat in primire o masina cu care incep de marti Aventura prin Europa,un man automat sper sa aiba consumul bun pentru ca multi se feresc de manuri si as vrea sa I spun colegului cipi care a spus ca toti soferii de la waberers sunt morti de foame si murdari ca e exagerare curata,o fi vazut prin parcare vreunul in starea asta dar sa spui ca toti sunt la fel e mult,la waberers soferul nu are in dotare nici macar o cheie sau roata de rezerva,daca se strica sau faci pana suni coordonatorul,dai detalii si astepti sa vina sa o repare,drumuri bune colegi si sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu vreau sa intru in polemica cu nimeni!!asa este pt. in cepatori este bine.dar va rog colegilor sa spuneti exact despre ce este vb.asa putem sa ne ajutam!daca unul a luat taca trebuie sa spuna nu sa se fereasca!postati va rog tot ce se intampla la firma asta nu doar minciuni.cum se opresc bani pe motorina ,cum se dau km pana la destinatie....ex:dipecerul iti spune ca ai 55 km pana la incarcare si gps gaseste 4 rute nici una sub 70km.....asta trebuie sa spuneti,nu ce masina va da,o dau un oricum romanii au cele mai proaste masini de la ei!!am descarcat la treviso cu un coleg de la waberers care avea demisia pe bord trimisa prin fax.ai oprise 700lei din motorina si km,iar omul avea 6 ani de comunitate.nu ai dau numele ca nu stiu ce a facut mai departe dar ce pot sa va spun din ce azis el,e ca era un caz fericit,a vb in prezenta mea cu mai multi colegi si ei spuneau ca le-a oprit mult mai mult.avea un volvo de te lua rasul,cadea bordul peste el,lovit in toate colturile,de vag on nu mai spun,un mega vu prelata klipita cu prenadez etc.de bani,tigari si mancare nu mai spun,si nu e singurul caz...precizez ca am incarcat amandoi din D si am descarcat tot amandoi in It.deci am avut 3 zile tot timpul sa vb.poate vede si el ms asta si va poate confirma,binenteles sub anonimat daca mai lucreza la ei,ceea ce nu cred.pentru colegul care era curios,da lucrez pt 1800,in italia,asta nu inseamna ca nu am patit-o si eu.....va urez brumuri bune si fiti mai sinceri cu ceilalti colegi,asa putem sa ne imbunatatin viata pe stazile din eu!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

cipi, eu nu mai lucrez la ei de ceva timp, dar vreau sa-ti spun ca e o foarte buna scoala de soferi. un sofer care lucreaza de 6 luni la unchiu gheorgy da clasa la multi din echipaje de pe la hartl si jcarrion si arcese si asa mai departe. in primu rand cine merge la waberers are sange in instalatie, ca stii de la bun inceput ca dupa 2 saptamani iti da camion si pleci SINGUR in europa, si faci anglia si poate prinzi si vreo finlanda de mai mare frumusetea.

sa stii ca omu jegos e tot jegos oricati bani i-ai da. eu lucrez pe 2000 cu contract de slovacia si am colegi care put de traznesc pe langa ei, dar pana nu-i bazaie musca nu se simt ei barbati...sau nu stiu. in schimb intr-un an cat am stat la wabi mi-am facut multi prieteni si sa stii ca niciodata nu am vazut pe vreunu cu frigideru gol sau fara bani de-o bere, si slava domnului ca faceam cate-o betie in transmark de nu plecam lunea sa descarcam in anglia ca eram toti bolnavi.

cu banii opriti pe motorina si eu am auzit pe mai multi si faceau sesizare la coordonator si li se dadeau banii innapoi daca era consumu normal al masinii, avantaj cine-si tinea masina...nu stiu daca ma exista B64WBS dar daca cine a luat-o dupa mine a platit vre-un cent pe motorina e prost. eu 9 luni cat am fost pe ea nu am platit 1 cent motorina. si nici cu RYS alb dinainte.

fiecare face cum stie, iar oameni care or sa zica de wabi ca e rau sunt vi vor mai fii multi, dar nu cred ca e vre-o companie mare de transport de care sa zica toata lumea de bine.

oricum toata lumea stie deviza waberersului " nu mintiti si nu furati pentru ca NU NE PLACE CONCURENTA"

cu asta inchei si va doresc o seara placuta si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.