Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Diverse


MANV10

Postări Recomandate

  • Members

Palm daca ridica si remorca nu mai agata cu picioarele ,nu? se vede la sfarsit ca ridica remorca ,daca ridica din prima trecea fara sa le rupa chiar daca trecea milimetric .Parerea mea

Daca ridici remorca in timp ce motrica nu o poti ridica greutatea se duce pe fata... Analizand situatia, era ceea mai buna solutie aleasa de sofer. Cea ma buna si mai rapida sa scapa de acolo.

Eu zic, sa fereasca Dumneze pe fiecare de asemenea situatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

poate nu e bine ce zic dar eu ii apreciez pe acei oameni , totusi s-au chinuit putin

la urma urmei , le-a pasat de camion si remorca daca nu le pasa treceau fara sa se opreasca

daca am zis ceva rau va rog sa ma contraziceti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

Dar fiind strain nu a stiut drumul si poate niste derbedei l-au indrumat numai asa in badjocura , poate nu avea loc suficent sa intoarca nu cred ca apela el la solutia asta daca putea sa intoarca si cine stie poate era si blocata strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

credeti ca omul putea sa fie atat de nebun chiar daca era el ungur roman sa rus sau ori ce natie este sa riste sa strice masina asa de nebun . mai mult ca sigur ca alt cineva a fost mai nebun ca el de la bagat pe acolo . poate sefu lui sau poate beneficiarul sau poate chiar GPS-ul sau poate chiar un om dupa strada nu avem de unde sa stim care a fost treaba . haideti totusi sa nu mai judecam oameni dupa aparente . si stiti cum este treaba ca dupa razboi se numara vitejii . punetiva in situatia lui si vedeti cum reactionati si dupaia judecatii pe ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  Ma bag si eu in discutie!Ce as fi facut eu in situatia asta?In nici un caz nu coboram pe scari!Dadeam cu spatele pana unde puteam sa intorc si gaseam alta varianta sa ajung la client!Daca ridica suspensia pe tractor lovea fata!Singura varianta(dar nu cu camionul lui,cu un camion de curte,asa zisul jockey sau shunt truck)ar fi fost sa ridice fata remorcii cu saua de atelaj(camioanele de curte au saua de atelaj care se ridica).oricum piciorusele nu costa mult!Acu'vreo 10 ani de zile m-au costat vreo 800$!(da,am mai facut si eu prostii la viata mea ;D ;D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  Acuma s-ar putea sa coste mai mult!Oricum,nu e mult pentru o lectie de viata!nu deschizi ochii,deschizi punga!Cand platesti din buzunarul tau inveti cel mai bine si cel mai repede sa nu mai faci prostii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.