Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ajutor renault midlum


gogobrro

Postări Recomandate

  • Members

aceiasi problema o are un alt coleg ... care l am gasit pe dezmembrari.ro care a cumparat senzor de rampa si senzor turbina..(care sau dovedit a fi bune... acum le vinde) are acolo..un midlum cu duba taiata pt apicultura...ia nr si sunal... a inceput cu injectorul.. dar acum a desfacut motorul si un piston avea valuri...de la injector a ramas pe deschis si a topit pistonul...acum schimba tot in motor .. am discutat cu el...ia nr de acolo si vb cu el e foarte de treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

la el la fel scotea fum pina se incalzea putin.... si a fost pistonul... la mine e invers... nu face nimik pina la 60grade..dupaia doar daca o acelerez intrerupe ca si cum nu se alimenteaza(dar la calc imi arata 25-27 consum) la a ta cat arata la calculator ca consuma?...eu inca nu i am dat de cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut Gogobrro! Acum am venit dintr-o cursa scurta cu mobila, nu m-am uitat sa vad ce consum am scos dar o sa merg sa m-a uit si iti spun, de regula al meu consuma 17-18% cred, depinde de regim: oras, extern si sarcina. Promit ca revin cu detalii legate de consum. Multumesc pentru nr. de tel.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stie cineva daca e normal ca tija de la turbo care se duce in acel vacum pentru turbo cu geometrie variabila este blocata...este ruginita complet inclusiv vacumul... si cand accelerez nu se misca de loc....poate fi cauza cand accelerez brusc sa intrerupa(turatia) si sa scoata fum alb..cenusiu....daca o accelerez incet nu intrerupe dar scoate un fum alb cenusiu....????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

e posibil de la acea tija sa nu dea drumu la aer sa se alimenteze cu motorina mai multa decat ii trebuie si sa se inece motorul cand o accelerez brusc? sa fi motivul aceea tija?? vreau sa spun ca e ruginita complect cu tot cu vacum ca si cum a stat in apa vreo 10 ani.. am incercat sa o deblochez cu mana .. zici ca e sudata acolo...trebuie dat turbina completa jos si dusa la reconditionat.. sau doar tija si vacumul... ca am vazut ca se tine vacumul in 2 suruburi si tica are o siguranta de o clapeta care e in turbina...ma multumesc de ajutorul acordat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

caz clasat... pompa revizuita...+turbina.. blocat acuator... rezolvare: pompa dusa la ploiesti ..fancurier..facuta cost..700lei... turbo curatat geometria variabila +acuator nou(395lei)cost total turbo800lei..la constanta..am pus si preturile. ca nu caumva alti colegi sa se sperie de costurile de reparatie...acum merge super...multumesc de ajutorul celor implicati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.