Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

deci sa va spun marea istorie sega logistik am lucrat la ei de prin 2010 atunci se numea optim logistik era condusa de nicu gabi era doar o contabila pe care..eliminat....atunci era mai mult ca perfect aveai garaj camioane bunicele bani erau bani la fiecare cursa de italia vindeai de o suta de euro motorina si aveai saptamani in care faceai si trei la cursa de anglia iti da 500 de euro bani de motorina cu care ramaneai tu cu toti ca ajungea mototrina ....lucra o azkar numai haine de firma aveam haine si costume numai de firma curele si pantofi zara massimo s alte luam din romorca fara stres nimini nu avea nimica de obiectata puteai avea o chirie pentruca in fiecare vineri seara erai la barcelona si pana duminica sau luni erai liber nu avea nimeni treaba cu tine puteai merge cu capu tractor si la mare din 2004 pana in 2011 cand o venit sega nici un sofer nu pleca era mult prea bine abia reuseai sa prinzi un camion ca sofer unu si erau doar soferi de autocar si omeni care stiai ce inseamna soferia .....dupa ce o plecat nicu si o venit gabi si s schiombat firma au plecat toti io am ami ramas dar am gresit miau treas 1600 de euro ca cica am vandut motorina si am facut 3 curse de grecia la care primeam motorina pe italia ca nu imi ajungea pana in sp ....si o inceput sa schimbe sferi si camionaele la greu de aia au ajuns si in halu in care sunt acum masinile.....cred ca intrun an si jumatate cat ami mai stat au schimbat cel putit 200 de soferi asta am amplecar si io de vreme ca in ultima perioada cursele le dadea dupa interes si prieteni alti faceu 23000 de km io cu colegu 12000 13000 era ceva penal in fine acum se roaga de noi sa ne intoarce ca sau schimbat si ca o sa fie serios cand am plecat lucrau 19 camionane acum am inteles ca doar 6 ca nu sunt soferi .....deci nu stiu ce sa zic din 1400 cat trebuia sa mai iau pe ultima luna miau mai da 100 ca am av lipsa si alte nu stiu cata lipsa poti avea la 3 curse ...in fine ....un sfat cand va pleca madam gabi si va veni cineva mai serios va fi ami ok cum era inainte ....

faptul ca nu stapinesti limba romana nu e o problema..faptul ca nu respecti regulamentul si scrii ca pe chat insa e o problema...citeste regulamentul si observa ce acceptam si ce nu pe acest forum,fii atent si la limbajul folosit,aici e un forum nu o parcare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
E foarte adevarat ca a plecat nici(popa). cine va mai sta daca nu se dau banii??

Inca nu a plecat Marius Munteanu, dar va pleca saptamana asta daca nu se baga toti BANII LA ZI , la soferi .

Cred ca daca o sa plece el , o sa plece chiar toti soferii...

da o plecat si nici si sori...dar so intors cipi moldoveani daca crezi ca o plecat si nica si kevin de prosti ca ioa tinut si pe aia in franta 2 saptamani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

dupa ultimele 2 comentarii observati si voi de ce s-au schimbat conditiile la firma,dupa intelegerea mea....deci era foarte bine...aveau bani,curse,faceau ce doreau cu masina in timpul liber..numai ca..au aparut romanii si atunci a aparut furtul de motorina la fiecare cursa,bani insusiti care erau dati pentru alimentat,furtul din remorca la produse....Atunci cind au inceput sa se observe aceste lucruri si s-a inchis 'robinetul''..gata..nu mai e bine...Pai cine au fost vinovatii..??

Atunci cind ti se opreste 1600 euro pentru motorina si lucrezi in continuare la ei inca mult timp inseamna ca esti de acord ca ai laut motorina ,mai ales daca mai stai 1 an si jumatate.

Remarca este ca noi ...prin ce facem stricam totul...pacat...era de asteptat ca firma sa se ....''destepte''...si sa actioneze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ce era sa facem daca asa nu sa zis cand am ajuns in aceea firma ca asa trebuie facut ca sa nu se strice consumurile ca sa nu te dea afara faceai ce ti se zice ....si sa nu credeti ca nici in ziua de azi nu mai traiesc domni soferi din rezervor...ba chiar foarte bine bani se dau cum se dau si cursele sunt cum sunt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
ce era sa facem daca asa nu sa zis cand am ajuns in aceea firma ca asa trebuie facut ca sa nu se strice consumurile ca sa nu te dea afara faceai ce ti se zice ....si sa nu credeti ca nici in ziua de azi nu mai traiesc domni soferi din rezervor...ba chiar foarte bine bani se dau cum se dau si cursele sunt cum sunt...

Ti.ai dat răspunsul singur la multe din nelamuririle/intrebarile tale prin ceea ce ai postat in primul mesaj...mai citeste/recitește.l o dată și da un = la primul si ultimul ce ai scris :ymdaydream:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

poti sa stii colegu,ca e un fiasco total acum in firma,au mai ramas doar 6 camioane,mai merge pentru ca au rams soferii mai buni,asta pana le va baga banii pe noiembrie,vorbeam cu unu si zicea ca cum ia intrat banii cum va pleca,dar oricum dupa ce a plecat si munteanu zice ca e o ameteala totala in firma,nu mai au nici un interés sa traga tare,isi asteapta toti banii si vor pleca.

Cat despre comentariile lui VLD IOAN, vreau sa-i aduc aminte ca in ultimul an poate doi in firma asta nu s-a mai furat,au mai incercat unii cum ar fi si el dar au zburat.Acum sunt intradevar problema cu diurnele si asta doar conducerea stie de ce,pt ca noi stim un lucru,camioanele au lucrat la 16-22000 km pe luna.naspa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Azi am vorbit cu cineva de inca mai este la firma. Mi.a spus ca saptamana trecuta s.au bagat restul de diurne pe luna noiembrie. Dar mai nou firma are conturile blocate. Spaniolul care este in locul lui marius i-a spus unui sofer aseara ca daca vrea poate sa se dea jos din camion si sa plece pentru ca firma nu mai are acces la conturi si 2-3 luni nu stie cat , firma nu are bani sa plateasca oamenii. Acum soferii isi cauta de munca fiecare pe unde poate, ca vor sa plece majoritatea. Cred ca se apropie sfarsitul acestei firme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegi am lucrat pana pe 19 februarie la sega pe cv 21 log cred ca ma cunosc colegii , adevarat ca au conturile blocate , am vrut sa l ard la propiu pe JORDI cel care e in locul lui Marius cu tot tramvaiul in firma am plecat sunt ok dar o sa merg in instanta am dovezi video audio +cmr uri pe ultimele 5 luni o sa pun pe you tube dovezi video vis a vis de firma asta , si dupa ........................detalii pt cei ce vor sa n i se alature noua cei 12 care mergem in instanta da ti mi un msg pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii,care nu are ce face pe acasa....care vrea sa stea in spania sau italia pe bani lui,care vrea sa munceasca vre-o3-4 luni cu promisiunea ca o sa isi ia bani,sa mearga la segalogistik din sfantu gheorghe!atat va spun ca aceasta firma e in directia falimentului!daca nu ma credeti duceti-va si si o sa va convingeti!drumuri bune colegi!.....sp toate astea di proprie experienta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cine mai merge la ei colegii???? Daca au ajuns sa il sune si pe vlad Ioan zilele trecute sa se întoarcă la munca, iti dai seama ce a ajuns firma asta. Au mașini in leasing fara itp,.vai de Steaua lor, acum fac 2000km pe saptamana in doi pe cabina cu 11 cenți primu si 6 al doilea,si banii la 65 de zile. Asta e adevarul !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

Esti foarte tare fratele meu vldioan! Sa ajungi sa postezi mesaje explicand cum furai si ce fain era pe vremea aia esti fff tare. Ia zi esti mandru? Scopul vietii tale a fost asta? Sa ajungi hotz aaaa? Asa ceva n-am mai citit pe forumu asta.Din cauza oamenilor ca tine e greu sa ne gasim de lucru, nu mai au incredere strainii in meseria noastra, ne cred borfasi pe toti!! N-am idee ce firma e asta, nici nu ma intereseaza.Macar nu mai zi frate, ai si tu un pic de bun simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Raspuns pentru toti "soferii"care au scris despre firma Sega Logistik!!

Tin sa mentionez, ca toti cei care au scris despre firma au fost "dati in suturi"afara din firma. Toti au furat, sau au inselat. Acuma normal ca vor sa scrie tot felul de minciuni.

Eu am lucrat la firma Sega, si chiar daca din motve personale a trebuit sa plec, tineam neaparat sa raspund acestor minciuni strigatoare la cer.

Adevarul e ca se intarzia cu banii, dar toti cei care am plecat de la firma, si care nu am am avut probleme am primit toti banii pana la ultimul sfant.

Eu personal, si inca am colegi, care s-au bucurat cand am auzit ca DOMNUL MARIUS MUNTEANU a fost dat AFARA! Era si timpul.

Dragi colegi: daca vreti sa aflati intradevar cine este MARIUS IOAN MUNTEANU , intrati pe google, scrieti numele lui si vedeti cate DOSARE PENALE ARE, pentru furt!!!!!

Eu mam lamurit !!!

Draga VLAD IOAN, cel care ai scris si ai recunoscut in scris ca AI FURAT MOTORINA, HAINE SI ETC., OMULE TU ESTI .......? Tu stii ce inseamna asta? Si tu comentezi, pai normal ca te-a dat afara sefa, daca ai furat!!! B....., gandestete bai, inainte sa scrii!

Normal daca erai prieten cu MARIUS , dar ai grija sa nu ajungi ca el!!!!

Si voi restul care ati scris, TOTI ATI FOST DATI AFARA PENTRU FURT!!!!!

Si sunteti dat in judecata!!

In concluzie, repet, eu si toti cei care am plecat "cu buna ziua"de la firma, am primit toti banii!

DRAGI COLEGI: Mai, nu va mai luati dupa toate minciunile ce au scris astia care au fost "aruncati"la gunoi. Normal ca trebuia facut curatenie. Ia intrebati pe cei care lucreaza si in ziua de azi!!!! Ca eu vorbesc zilnic cu ei!!

Vorba mea"FII CINSTIT, SI VEI FII RESPECTAT,-------SI PLATIT IN CAZUL NOSTRU AL SOFERILOR!!!

P.S. Nu mai luati in seama pe "gunoaiele aruncate afara"!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Dragul meu coleg, cel care ai scris ca e un haos total in firma!

Fostii mei colegi care lucreaza si in ziua de azi, sunt foarte multumiti, si din contra nu e HAOS, ci e ordine si disciplina!

Cei care au ramas isi vad de treaba, muncesc si sincer sa fiu mai am o luna aici unde lucrez si ma intorc si eu, ca rar e unde sa primesti atatia bani pe o luna, chiar si daca se intarzie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Jony de la Resita", cel din Bacau, tu parca ai DOSAR PENAL PENTRU FURT LA POLITIE! Si tu ai tupeul sa comentezi? Tu care te ai dat mare la Sega si ai fost prins?

Dragi colegi, vedeti toti cei care au scris de RAU , toti au fost prinsi?

Nu mai va luati dupa ei!

Hai, drumuri bune sa avem!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

SE PARE CA DOAMNA ADMINISTRATOR ,,fanica,, NU ISI MAI GASESTE SOFERI,.pe viitor madam invata bine romaneste ca sa nu te dai de gol.cat despre firma SEGA LOGISTIK E PE DUCA:MAI NOU AM INTELES DE LA CEI CARE INCA MAI LUCREAZA SI VOR PLECA IN CURAND CA SE INCEARCA SA SE UMBLE PE LA LOCUINTELE PROPIETATI PERSONALE ALE SOFERILOR:E ADEVARAT FANICA?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

soferii care au plecat cu ,,buna ziua,, aveau restante 3 luni.sa recalculat diurnele si sa constatat ca de fapt ei sunt platiti la zi si nu la km si de aici a rezultat ca au fost turisti 3 luni pe cazanele alea de masini.

pe mine mau sunat dupa plecarea lui marius sa iau legatura daca pot cu soferii vechi sa se intoarca inapoi,dar nici unu nu avrut acesta fiind motivul si faptul ca doua echipaje sau intors au stat doua sptamani in spania si nu au lucrat nimic,dupa doua saptamani au fost trimis in romania unde au semnat lichidarea si surpriza ,seara ia chemat inapoi la munca in spania.pai asa ceva domnuilor nu se poate.E ADEVARAT FANICA??????

cat despre vld ioan astea se intamplau in alte timpuri ce nu au legatura cu sega logistic

Situatia lor actuala e urmatoarea: mai au 4 masini,trei fac cursa fixa de germania si una ce apuca,restul sau vandut pentru a platii autostrazile si motorina la cele ce lucreaza.

si inca o intrebare pentru ,,fanica,, e adevarat ca pleaca si jordi???????? si de ce ??????

dar daca imi raspunzi ,,pe motive de sanatate sau familiare ma faci sa rad si mai bine nu raspunde,pentru ca o sa vin eu cu adevarul de ce pleaca si atunci chiar nu cum va scoateti camasa,.Atunci o sa va spun eu adevarul despre toti ,,jose,,pedro,,marius,,fanica,,etc cum sta treaba cu fiecare din voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

spune fanica mai sus ca toti cei care au scris de rau toti au fost prinsi.

prinsi cu ce ? comentariu eliminat .

daca stau sa-i iti studiez pshihologia cred ca ai procedat asa:

in data de 5 mai dupa masa,ti sa cerut un anumit numar de soferi cu mentiunea daca se poate din aia vechi pentru ca aia sunt invatati sa traga pe cazanele tale ,fara program,....etc.cum ai fost refuzata de toti cei vechi,te-ai gandit la cei noi si cum acestia nu se mai angajaza la tine din cauza ca pe acest site sau spus numai lucruri ADEVARATE si REPET ADEVARATE: te-ai gandit sa vi pe site si sa areti ca nu-i adevarat,si ca la voi e lapte si miere.

iti dau un sfat: CAUTA UN SITE PATRONII.RO POATE GASESTI CEVA SA VA LINGETI RANILE SI DACA NU INCEARCA ;;LA CAI;; in sibiu,luatio de la capat poate aveti o alta sansa mai buna.acum cred ca sti la ce ma refer si cred ca sti si cine sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.