Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

da intradevar sa luat amenda de 10000 pe franta datorita faptului ca soferii au uitat sa schimbe cardurile intre ele si la control cel ce conducea era pe cardul colegului au fost 2 cazuri de acest gen,daca nu faci infractiuni nu faci nici km,e jale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

peste 20000 de km fac doar cei care cotizeaza la disponenti. mai bine zis papagalii, pe care schimba de la o firma la alta, ARAISA, NETOR etc.... daca nu stai in parcari. teschimba cand vrea domnul drob. lasati-o mai usor cu lauda platesti orice avarie, orice cost suplimentar de telefon, si depasire de km asta pt cei care sunt incepatori la firma. (papagalii nu platesc) cat despre siguranta si magnet se ffoloseste foarte des chiar daca stai 20 de ore in parcare numai continui pana la 24 pleci pe sig.(raspund ei). dar tu platesti comisioanele bancare pentru amenda. pentru incepatori e bine. cine vrea mai multe relatii le pot da oricand.

cat despre bani se dau in jumatate nici un cent mai mult din numarul de km efectuati. si foarte multe alte reguli pe care le face domnul drob prin sms la sf de saptamana. intrun cuvant jumate din banii tai tii folosesc ei pentru 2 luni jumatate

mai multe puteti afla de la (paieri) de la botosani doar ei se mai angajeaza si au mai inceput de la vaslui. daca vreti sunt si numere de telefoane de la colegi care au fost prinsi pe franta cu cabotaj si siguranta scoasa. altfel nu poti face km ca sati castigi salariul de 1500 de euro.

citeste te rog regulamentul,sa stii ce ai si ce nu ai voie,nu de alta dar iti voi sterge pe viitor comentariile multiple ,mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Tatal meu lucreaza la aceasta firma , adevarul este ca ii rupe cu munca , doi soferi pe frig , unul pe prelata , noaptea incarca , ziua circula . Curse au in diferite tari : Italia , Germania , Franta , si Austria . Primesti telefonul firmei , trebuie sa dai mesaj cand incarci , trebuie sa dai mesaj cand descarci , trebuie sa dai mesaj cand alimentezi si de unde alimentezi . Bafta !! Drumuri Bunee !!!

am rugamintea de a completa corect profilul,mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Dragi colegi....scurt si la obiect, se castiga bani daca nu faci prostii, daca nu umbli cu prosteala ma rever la furt de motorina si sa nu mergi de capul tau, pe traseul tau. in rest totul e bine.

am rugamintea de a completa  corect profilul,mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Drob n-are treaba ca el te paseaza la aia cu defectiuni care dau pisica de la unu la altu pana o rup in doua si la sfarsit tot tu platesti ca ei intre ei isi tin partea. dispecerii sunt de toate felurile. la echipaje e unul cu care nu ai treaba daca iti vezi de drum si dai acte si mesaje la timp dar la prelate e plin de eliminat figuranti.e unu umflat care se crede basica mare si numa gura e de el.vorbeste mult si se da interesant fara sa fie ca daca-l treci granita plange dupa masa si cand e problema pupa la sef pana iese el curat si pe tine te ia dracu ca platesti si prostiile lui si dupa umblii dupa banii tai de te ia cu rau. opresc pt motorina, pt telefon pt defectiuni pt paleti pt tot si la final daca mai are careva ceva de luat ia, da mai in scarba asa ca dupa ei doar dispeceru munceste soferu doarme cu mana pe volan si de fapt e pe dos.si mai e o scarba de asta jos,la decont, care vorbeste numa de bani si ca nu e el platit sa stea dupa tine si te tine la decont ca are el pauza si copil si merge cateo ora sa-l ia.am stat odata 2 ore acolo sa astept sa vina de la masa si numai venea.mai aveam 5 acte si el s-a dus ca nu il plateste firma in plus sa stea cu mine la pauza lui.bine ca ii plateste sa stea sa se gudure pe la colturi intre ei ca zici ca-i curvarie acolo in firma asa-s combinati inte ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Members

Eu am fost la un interviu la ei si seful lor isi spargea cosurile de pe frunte in timp ce discuta cu noi.

Foarte aroganti si lipsiti de respect cei de la firma, cel putin asa mi-au lasat ei impresia.

Probabil ei au nevoie de sclavi cu acte nu de soferi profesionisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

V-ati facut o parere foarte aproape de adevar. Sunt niste eliminat si asa este te trateaza ca pe un sclav, opresc pentru  orice zgarietura si daca nu au de ce inventeaza amenzi si alte prostii sa-ti traga banul. Garantia de 500E este pierduta. Nu se merita sa va pierdeti timpul cu ei, sunt neseriosi MAXIM.

Editat de cico_3504
cuvinte prescurtate
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

daca te referi la comentariul de deasupra ta cuvintul jignitor a fost eliminat...daca te referi insa la opiniile celor care au trecut pe acolo si cum au fost tratati in firma respectiva..e o alta problema,sunt rugati sa se exprime fara cuvinte jignitoare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru  colegii interesati de Suceava Logistic...

Am lucrat la ei...am fost in echipaj pe duba frigorifica.
E rau, rau de tot, aici la suceava netawork care de fapt e o filiala a firmei suceava logistic, este disponent Marius, care te plimba cum vrea el, am facut incarcari si deacarcari numai pe magnet, te pune sa mergi pe cele mai tampite nationale doar ca sa scoata ei 10 euro,de depasiri de program nu mai zic pentru ca sunt la ordinea zilei, insistent  cu mesaje( da mesaj cand ajungi, da mesaj cand incarci, da mesaj cand pleci, da mesaj cati km ai pana la descarcare, da mesaj cand descarci) aici e pe baza numai de telefonie si harțogaraie,altceva nu ii intereseaza, de exemplu daca tragi sa ajungi doar sa le mearga lor bine desi nu te incadrezi in program, nici nu le pasa. Îşi bat joc de soferi pe față. Mai este si Drob care stie numai sa iasa pe afara cu telefonul la ureche si se face ca vorbeste pana da coltul si ajunge in bomba de bar care e langa ei si pana ce se termina programul e beat 120%. Oameni cu care nu poti lucra. Cand vii la decont toti se uita la tine parca le iei banul din buzunar, stai o zi intreaga sa-ti calculeze trasee sa vada daca totusi din diferenta de bani care trebuie sa o mai iei la decont, ca jumate din ei ii baga pana ce ajungi la decont si poate sa-ti mai traga vreo 300 de euro pe motorina sau km sau paleti, plus ca marius asta care a fost diponentul nostru te ia la intrebari ca de ce nu avem scos tichet de la frig la fiecare cursa, la el nu conteaza sa mearga treaba, lui trebuie sa-i duci cat mai multa hartie(poti sa-i duci si hartie igienica o rola cu ceva scris pe ea, ca lui ii place sa o analizeze), si se si comporta ca si cum ar fi el mare sef chiar si mai mare ca horvard, drob e la fel.Sunt altii care vin cu "plicul" la acest domn Drob si cu portbagaje pline numai sa se dea bine pe langa el, poate ii cheama mai devreme si ca sa vedeti, CHIAR MERGE!! Te munceste  cu paletii de iti vine sa te dai cu capul de ei,numai " schimbi de paleti cu ACTE DOVEDITOARE"...numai asta auzi...niste chestii tampite care nici nu isi au rostul, dar ei vor ACTE DOVEDITOARE pentru paleti...ajungi la incarcare ei iti spun " schimb de paleti cu ACTE DOVEDITOARE" iar aia unde incarci iti zic ca nu fac schimbi de paleti, le dai telefon si le zici la fraieri ca nu e cu schimb de paleti iar ei zic ca nu se poate si te pune sa stai acolo pana ce se scarpina ei in fund cu paletii lor si te tin vreo 2 3 ore in rampa si dupa te suna si zic ca " poti pleca...dai batai". Deci te tine 2 ore in rampa degeaba si dupa iti zice da-i batai sa ajungi la incarcare. banii se dau, odata la 2 saptamani poti cere cate 300 de euro sa-ti bage pe card si restul cand se termina perioada de lucru si ajungi la decont dupa 2 luni...dupa ce ajungi acasa in loc de 2 saptamani stai 5-6 saptamani pana ce te cheama. Mai nou am auzit ca au angajat incepatori care timp de 2 luni le da doar salariul de pe tara ATAT. Deci trebuie sa vii cu bani de acasa daca esti incepator si vrei sa lucrezi la ei.Sunt foarte multe de spus, daca incerci sa-ti faci treaba cat mai bine...la ei ceva sigur nu faci bine si din banii aia 1350 euro si 700 lei salariul pe tara...trebuie sa mai traga ceva din el, ca totusi e prea mult pentru conditiile lor de mers numai pe natioanle pe dealuri si munti, de frecat paleți cu "ACTE DOVEDITOARE", de incarcat si descarcat numai pe magnet. Sper sa va fie de folos experienta mea cu ei. Cu respect!

Editat de cico_3504
ortografie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

HEX, mai esti la ei? eu am anul de cand am plecat cu scandal ca am cerut inapoi garantia luata la suceava logistic. cand iti ceri banii inapoi drob nu mai raspunde la telefon sefu ala mare nici nu sta de vorba cu tine si nevasta lui vorbeste ca la calici de parca eu ii datorez ei bani nu firma mie. inca au bani sa imi dea si stiu ca nu ii mai vad decat daca ii pun pe piept cand crapa.in meseria asta vezi multi oameni dar aici in firma nu e niciunul om numa jeguri.numa nationale stiu, numa magnet, numa fugareala si cand la bani nu vorbeste nimeni cu tine si numa daca esti vechi mai scoti ceva de la ei altfel nu

cu dispecerul nu am avut probleme ca treaba merge daca dai acte si mesaje nu acolo e problema.ei is mai mancati ca soferii ca iau ( eliminat ) zilnic cum luam noi numa la decont. nu e de stat acolo colegii ca oameni suntem toti

Editat de Mario Bandit
unde este bunul simt domn sofer ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.