Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Administrators

Am citit ultimele 4 pagini si n gasit nicaieri ... deci am 3 intrebari:

1) Costa ceva cursul ala? Stiu ca la dumagas se platea 600 euro cand am fost eu ....

2) Cum se lucreaza? Comunitate 3 luni, cursa tur/retur, intern sau cum?

3) Cum/unde trimiti CV ul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

1-Cursul nu costa nimica, numai din primul salariu ti se retine 25 lei pe noapte pt. cazare la ciuc 25*5=125 lei

2-Se lucreaza minim 4 saptamani cu 1 acasa, poti sa stai si mai mult daca vrei, nu te obliga nimeni.

3-Dai telefon la Ciuc si te programeaza ei la interviu, si la proba de lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Pai daca faci cursul ala .. in care te invata .. pentru ce mai dai proba de lucru ? Sau dai proba de lucru si daca vor ei .. ramai ptr curs ? Ai idee in ce consta aceasta proba?

Apropo, cat plateste ?! Se merge in program ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Proba de lucru consta in-mers cu camionu la ei in curte (Volvo FH420 manual)

                                      -dat cu spatele cca.10 m drept

                                      -parcare cu spatele la 45 grade intre 2 camioane(asta depinde in ce toane i-l prinzi pe ala cu care dai proba)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegule, eu am fost 5 saptamani cu un prieten care lucra la ei, programu se tine, pauza faci cata vrei tu, nu iti zice nimeni nimik daca faci pauza mai mare ex.(am stat in franta 52 de ore, pauza de weekend), tot timpul comunica cu dispeceru si i-l intreaba cat program mai are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ma baeti eu va zic ca la prima vedere  va ancanta dar am prieteni care au lucrat la waberer.s.si au plecat dupa 3 luni prima luna va da bani corect si apoi va trage si la motorina si la chilometri an teapa .va bucurati ca va duceti la o firma mare dar osa vina o zi cand osa auziti de ei osa fugiti de ei. drumuri bune baeti...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salariu e 1000 ron fix + 8 euro la 100 km, cand nu iti da cursa ai diurna 20/30 euro, ajungi cam la 1200 euro pe luna.

Asa mi-au spus si asa am si auzit de la colegi. Motorina am anteles ca sa oprit bani dar am inteles ca poti sa mergi la consum, daca esti prost si omori masina normal ca consuma. Sper sa nu fiu atat de prost.... lol.Apropo. Colegu ionut multi care merg la weberers sunt incepatori ca si mine, nu zic ca e raiul pe pamant la ei dar trebuie sa incepem si noi de undeva. Toata lumea vrea experienta....

Drum uscat colegu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sa iti fie in-trun ceas bun ,chiar te rog sa imi zici daca am avut dreptate.partea cu experienta asa e . chestia care ma deranjaza e ca ce iti spun nu e chiar roz ai sa te intalnesti cu baieti prin parcari si iti piere cheful .nu incerc sa influentez pe nimeni .dar imi pare rau ca isi bat joc de munca noastra :-\

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ma io zic ca cine vb de rau firma asta mai bine sa isi vada de treaba lui ca toti se dau rotunzi dar cand ii intrebi la ce firma lucreaza si ce face razi :P

am o intrebare ptr cei care incep maine cursurile...la pensiune se vor caza sau unde..este aragaz sau microunde acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna intrebare dj mell. Am inteles ca acolo unde se fac cursurile este si cantina. Cand am fost sa dau proba , un coleg a mancat acolo cu 13 lei meniul zilei. Dar asta la pranz. Pentru seara si micul dejun (cafeaua) cum ne descurcam? Cand ai fost chemat la curs?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu dj mell asa am inteles de la un prieten ce a fost la ei ca la pensiune avem si aragaz si cuptor cu microunde si pensiunea ii la vreo 5-10 km de sediu waberer's.

Colegul astazi am fost la curs si ma intorc imediat , acum am venit la banca sa ne facem carduri si sa mergem la medic . Dar din cate am inteles cazarea se face la Pensiunea Panorama . Iar panorama e la maxim 1 km de ei inspre Odorheiul secuiesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu robu, da la medic de ce va mai duceti?

Am fost la medic ca sa ne scrie in carticica aia cu protectia muncii si ne-a luat cate o copie dupa avizul medical si psihologic . Am stat maxim 5 minute inauntru si 30 de minute la banca la Unicredit Tiriac .

Astazi am facut norme de protectia a muncii si cam atat . A fost oarecum lejer , dar de maine au zis ca va fi mai serios totul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut baieti,  cat dureaza pregatirea asta? si  in timpul asta esti si platit, ? ;)

Colegule pregatirea asta dureaza o saptamana , adica 5 zile lucratoare . Pt mine astazi a fost prima zi , acum nu stiu daca sunt platit de astazi dar de maine sigur . Maine semnan cu totii contractul cu ei si presupun ca de maine suntem platiti , din moment ce suntem angajati ai firmei respeective .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.