Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Colegii a-ti mai fost chemati careva pe data de 4 februarie?Colegu covex inseamna ca n-am inteles eu bine ,ii mai ok atunci daca cazarea ii cat mai aproape.succes

Colegul asa am inteles de la un alt coleg , nu stiu varianta oficiala pentru ca nimeni nu a cerut cazare asa ca nu stiu unde este cazarea .

Uite acum m-am uitat pe google maps si imi arata ca sunt 2.3 km pana la pensiunea respectiva . Dar daca mergi cu masina ti se pare extrem de aproape . Cauta pe google Csiki Panorama si pe urma waberers sa vezi cat sunt de apropiate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii scrieti pe google Csiki Panorama si puneti pe Street View si va apare exact despre ce e vorba  ;) se vede Waberesu din balcon de la pensiune

ne vedem luni pe 4feb colegilor  ;D

E foarte aproape asa cum ti-am zis .

Apropo pe 4 februarie sunt aprox. 20 de persoane chemate la angajare , probabil cativa vor fi trimisi acasa . Daca ai inscris ceva in cazier , chiar si o amenda penala nu esti acceptat . Daca ai avut permisul luat pentru bautura acum 10 ani si iti apare in cazierul auto la fel .

Am auzit ca acum timp de 4 saptamani sunt chemati in fiecare luni cate o serie , cred ca noi suntem primii si suntem 11 .

Pentru cei fara experienta angajarile incep dupa data de 15 martie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

atunci e bine..eu am doar o amenda ptr parcare  ;D

E de bine atunci , a fost un om pe la 35 de ani a avut luat permisul pentru bautura acum 7-8 ani nu mai stiu sigur in orice caz de mult si l-au trimis acasa . Altul avea o amenda penala pe cazier si la fel .

Apropo vazusem ca cineva intrebase daca au microunde sau asa ceva pe la pensiune . Nu stiu ce sa iti zic de pensiune dar la birou la waberers este o bucatarie si acolo am vazut ca este un cuptor cu microunde si un frigider . As putea spune ca este o bucatarie in toata regula fara aragaz . Jos este si un restaurant unde se poate manca meniul zilei , trebuie sa te inscrii de dimineata pentru meniu si pe la 12 te lasa o jumatate de ora in pauza de masa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai spuneti o data .. unde ati trimis CV? Adresa de mail... sau nr de fax/tel ..

Suni la numerele pe care ti le-a dat colegul , unde ti se va spune cand sa mergi la interviu . Deobicei marti miercuri si joi de la 10 la 1 se tin interviurile , la sediul firmei . Mergi cu actele la tine , nu te duci cu medical psihologic si chestii de genul ci permis buletin atestat si card digital , dai un chestionar si alte cateva chestii de genul cum completezi o diagrama , ce dimensiuni are un cap tractor si o semiremorca . Dupa aia te duce la un "test-drive" sa vada ce stii si la sfarsit iti zice daca te accepta sau nu . Iar daca te accepta primesti o lista cu ce acte ai nevoie pentru angajare si dupa ce ai toata lista de acte ii anunti si te programeaza ei cand sa mergi la angajare . Vezi ca acum numai dupa 15 martie mai incepe o serie de angajare , dar de aceea poti sa suni si sa te interesezi .

Ps . Sa insisti cu telefoanele la diferite ore , sa stii ca de la 12 la 1 este pauza de masa . Nu este tocmai o ora dar cam pe atunci este pauza .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Merci!

Trebuie intai sa mi schimb atestatul pentru ca am tip vechi si e tziplat, sa scot card. Dupa are sa mai citesc oleac ca am uitat din 2009 pana acum ce si cum (n-am activat in domeniu) .. si abia apoi o sa sun sa vad interviul. Mi se pare putin aiurea sa mergi atata drum doar pentru un interviu... insa asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca aveti cazierul auto patat de alcool, nu mergeti la interviu sunt foarte stricti la capitolul asta.

Sunati si intrebati.

Eu cand am fost la interviu si nea dat lista cu actele care trebuie pt angajare, au zis de cazierul auto in mod special sa nu avem antecedente cu alcoolul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

salutare,sunt nou pe site,as avea si eu o curiozitate:din 2009 lucrez pe camion 7,5t,si autobuz in armata nu am avut nevoie de card sau atestat pentru ca in sistemul in care lucrez eu nu se cere,intrebarea mea ar fi daca se ia in considerare la o eventuala angajare la waberers faptul ca am lucrat pe diferite auto,mantionez ca nu am iesit afara ci doar in tara,am 27 de ani si sincer nu as vrea sa ies la pensie din armata,daca ma puteti ajuta cu un sfat,multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nicolae incearca prin martie cu un telefon la waberer s , s ar putea sa recruteze si persoane care nu au experienta pe comunitate, dar ai grija sa ai toate documentele in regula atestat,card tachograf...etc, eu lucrez pe Actros 1844 , i am sunat le am spus ca nu am fost niciodata in UE cu un camion si mi au spus sa revin in martie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.