Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

nu am fost la hartl. am fost la mine in zona sa imi caut de munca :) . Mie mi-a zis ca am de plata 63,22 x 9 luni =569  si sa duc o copie dupa diploma de liceu sau adeverinta de cand am terminat liceul si o chitanta de la somaj din care sa reiasa luna in care am terminat somajul. pe urma sa platesc la trezorerie banii 569 lei in contul celor de la cnas  si sa ma duc cu chitanta la ei. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am intalnit pe Brenero colegi de la Hartl care nu aveau bani de mancare,Lucrau in echipaj.Al 2=lea lua 600 eur.Super Firma!!!!

    eu nu as fi chiar asa de sigur ca nu aveau ce manca si daca vrei sa dezimformezi copii astia care singura lor sansa de angajare este hartl e strict problema ta apropo tu te-ai nascut invatat??????? sau cu volanul in mana si noi nu stim ca vad ca mai ai ceva postari contra acestei firme care intradevar da bani putini dar ia si incepatori care nu stiu nici macar ce e ala un tir fi dragut si dale si lor o sansa ca e loc ptr toata lumea si nu mai comenta decat daca esti intrebat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut!! Fiecare e cu Norocul lui !!! Am un fost coleg de la scoala care lucreaza de 6 luni ...nimic de zis...o zis ca se tin de cuvant...dar cand am sunat si eu mi-au spus ca nu se mia fac angajari !!!!! imi pare rau sa va dezamagesc dar asta e realitatea..Si eu caut un loc de munca dar se gaseste greu!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegii, duminica mam intors dupa o luna ,pot sa zic ca totul e ok la hartl cum am ajuns la timisoara mi-am ridicat cardurile ,le-am activat si am scos bani .Deci vad ca nu au fost probleme cu plata ,cand am plecat  am vb cu camelia sa stau 7 saptamani dar a zis ca nu se poate mai mult de 4 cu una acasa duminica ma intorc ........ vreau sa va zic ca am prieteni ce muncesc la hartl de 4-5 ani asa ca vedeti-va de treaba ca daca nu ar fii fost seriosi nu ar fii stat atata amar de vreme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

    eu nu as fi chiar asa de sigur ca nu aveau ce manca si daca vrei sa dezimformezi copii astia care singura lor sansa de angajare este hartl e strict problema ta apropo tu te-ai nascut invatat??????? sau cu volanul in mana si noi nu stim ca vad ca mai ai ceva postari contra acestei firme care intradevar da bani putini dar ia si incepatori care nu stiu nici macar ce e ala un tir fi dragut si dale si lor o sansa ca e loc ptr toata lumea si nu mai comenta decat daca esti intrebat

+1 colegu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da colegule ai dreptate nu te lasa mai mult de 4 saptamani sa stai ca au fraieri ca mine si ajutorul meu care stau obligatoriu 7-8 saptamani pe motiv ca nu au loc sa ii aduca acasa, cu toate ca foaia de concediu am avuto facuta la 4 saptamani is foarte corecti, de numai pot doar cu uni.

va dau si eu un exemplu luna trecuta am primit doar un sfert de salar si cand am sunat sa vad de ce nu-mi raspundea  nimeni. a trebuit sa sun in fiecare zi timp de doua saptamani si jumatate ca sa reusesc sa vb cu cineva de bani mei seriozitate maxima na-m ce sa spun(si atunci cand mi-a raspuns mi-a facut dispecerul transferul direct de la el la aia ca altfel nu mai vedeam bani)

C sa vad ca luna asta e la fel, imi intra bani imi vine mesajul pe telefon ce sa vezi iara un sfert din bani (cand am vazut am inebunit), si ce sa vezi cand ajung in garaj noaptea ma duc sa vad si eu consumul ma uit si plec ca dupa ceva timp sa vina ajutorul meu sa imi zica ca ai vazut ca esti trecut acolo pe lista si eu ia-m spus ca da cu consumul si el imi zice ca, aaa nu pe aia, pe aialalta, stau eu si ma gandesc ca re ma si cand imi zice ca pe aia cu trageri din salar, am inlemnit ,cum pe aia simplu ma duc si vad si ce credeti eram trecut pe ea cu 350 de euro retinere din salar pentru ca cica am stricat un GPS care nu il folosisem de loc ca il am pe al meu si nu am nevoie de alea praf ale lor. asta era seara si dimineata cand vine Bernard la lucru se pleca acasa atunci sa ma duc in birou sa ii spun era si Ernst acolo patronul al mare, cand incep sa ii spun de GPS se face verde la fata si ma scoate afara din birou ca sa nu ma auda Ernst ca iara a tras din salari ca sa vezi frumos nu.

Si mai rau ca nu eram singur eram foarte multi daca a tras la colegi 50 de euro pentru incarcatorul de telefon care din 10 masini noi nici unu nu la-m primit ca el ne-a dat in mana telefoanele si ne-a zis ca nu sunt incarcatoare ca la sfarsitul luni sa traga bani deci va dati  seama ce serios e .

Si asta a fost colegi am plecat acasa si cu asta basta.

A sa nu uit aveti mare grija sau bagat in loc de GPS-uri tablete sunt de tot c----u aveti grija va trage 900 de euro din salar ptr ele (nu stiu ce tableta costa atatdar in fine sa zicem)

era sa uit bani au fost trasi din salarile noastre ca sa aiba de unde sa dea prime la alti intelegeti ca langa foaia cu amenzi era si foaia cu prime o aberatie.

sper ca nu am scris prea mult salut si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

are dreptate Narcis24.....fugiti de Hartl cat va tin picioarele....chiar daca isi au utilitatea lor atunci cand esti la inceput.....este pur si simplu o tiganeala de 2 bani, o mizerie cu acte......regretele sunt tardive asa ca ganditi-va dinainte......

citeste regulamentul,vei observa ca nu se accepta scrierile gen chat,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru toti baietii incepatori care vor sa lucreze pe tir si nu au mai avut experienta : de o saptamana am intrat in paine la hartl sofer incepator impreuna cu titularul sofer adevarat . tot respeectul ! ne-au dat un man automat nou nout tgx 440 de cai megaspace...dar vreau sa zic... sar putea sa vina peste voi teama , frica , stresul de accidente. sa nu zgariati , loviti , atingeti alte masini tiruri si diferite obiecte ... si atunci nu va vor mai incalzi deloc tirurile , europa , banii , firmele etc...ci veti dori imediat sa va lasati detot si sa va intoarceti acasa ori sa faceti distributie pe un sprinter ori sa nu mai auziti de soferie... asta pentru ca un tir incarcat nu e o masina mica.. care sa il manevrati pe unde vrei si sa-l opriti in secunda 1. noaptea se ingusteaz drumul pt ca nu se mai vede bine si macar ca mergi cu 80 85 90 ti se pare ca efectiv zboara ...sa nu mai vorbim de lucrari pe drumuri inguste nationale inguste telepasurile din franta unde tre sa scoti capu pe geam si mersu pe stanga din anglia...stresul sa nu agati alte masini din mers sau oglinzile altor tiruri ...doar o secunda , un pas e de catastrofa . cum vam zis inceputul e foarte foarte greu ...pe mine unu asteptarile m-au inselat .am fost la fel de entuziasmat. am asteptat un an pana mi-am facut toate actele si am cheltuit o multime de bani dar acum imi ies pe ochi . imi e mai greu decat mi-am imaginat. poate voi va veti simti alt fel... de mancat doar cand ai timp cand apuci si pe unde apuci in general hrana rece si asta pentru ca daca ai incarcari si descarcari cum am avut noi saptamana asta trag de tine si te suna ca unde esti si de ce nu ai ajuns si etc . atunci va trebui sa lasa-ti mancarea pe locul 2 ! de gatit ai timp doar in weekend in pauza de 24 sau 48 ore . iar de spalat la fel... tot daca ai vreme si daca prinzi alt fel s-ar putea sa treaca zile bune in care sa folosesti doar servetele umede sapun pt maini si fata si pasta de dinti ca in rest mai nimic...hainele a-ti putea sa vi le spalati la garaj in vomp dar asta numai cand treceti pe acolo si asta nu stiti sigur cand .s-ar putea ca feeling-ul asta si tot entuziasmul sa va piara intr-o saptamana si atunci sa vedeti... ganditi-va bine !. nu e usor deloc inceputul ! trebe sa fiti foarte hotarati daca vreti sa faceti ceva .. o sa va ia doru de casa familii prieteni etc . pe langa faptul ca salariu e doar 600 de euro sa mai facem si catastrofe ...unde iesim ??? trebe concentrare atentie devotament implicare maxima ! alt fel va fi si mai greu ... iar pentru cine reuseste ,ii place , se simte bine ...tot respectul !... datii bice , nu va uitati inapoi , insa daca in maxim 2 3 luni nu va intra in mana ... nu va chinuiti pentru bani !!!

Reciteste regulamentul si scrie romaneste te rog,nu suntem pe chat,in caz ca voi gasi comentarii la fel le voi elimina ulterior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Faby Lau, omule, tot respectul, am citit tot comentariul tau si sunt de acord cu tine dar asta este, intri in hora, trebuie sa joci. E greu sa dai de un loc de munca. Macar la Hartl nu esti singur pe masina si asta este un mare plus, poate cel mai mare, se vede asta la trasee, la manevre, la asigurarea marfii si multe altele. Oricum, multa bafta, o sa ajungi titular si apoi vei lua si tu alt baiat cu tine.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Da are dreptate ,este foarte greu si eu am fost pe tir tot asa ca el ,nu la hartl ...in fine ideia este ca trebuie multa atentie! acuma si eu caut in continuare firme care ia in echipaj:( de 1 luna stau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stie cineva mai primesc dosare??......... la telefon nu mai raspunde nimeni sun de 3 zile si nu mai raspunde  nimeni la tf daca e cineva care a luat legatura recent/???????

din cauza multora ca tine nu raspund firmele la telefon, intrebari de genu: daca primesc dosare, sau... cat e ceasul.

sa fie fara suparare tovarasu, dar asa e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.