Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Winis market !


Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 213
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • Members

sall m-ati putea ajuta si pe mine as vrea sa fac chestionare dupa siteul ce l_ati propus voi(chestionareautocategoriab) dar nu ma prea descurc. vreau sa dau sala la cat E. cineva cine ar avea ceva timp si a facut chestionare dupa siteul asta,as vrea sa intre in calculatorul meu sa vad exact cum se procedeaza. cu programul teamviewer7. va multumesc email ionutparos@yahoo.com adresa mesenger ionutparos ,telefon 0752627932. va rog mult ca joi as vrea sa dau sala la E,am facut chestionare pentru categoria c dupa drpciv.ro dar pentru categoria e am inteles ca nu sunt de ajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

      Ionut, iti raspund aici pentru a vedea si alti colegi care vor mai urma. Pentru categoria E diferentele la intrebari sunt foarte mici si foarte putine fatza de categoria C. Daca faci intrebarile pentru categorica C pe DRPCIV poti lua linistit examenul. Oricum la examen vei avea pentru categoria E doar 11 intrebari.

      Atentie la diferentele de viteze dintre categoria C si CE. Pentru cea din urma se aplica vitezele de la C minus 10 km/h. In rest mecanica e aceeasi, indicatoarele pe strazi aceleasi (mult prea putine cu referire la E). Iti spun din prorpie experienta ca intrebarile la examen au fast cam aceleasi cu cele de la categoria C.

O carte buna unde gasesti toate intrebarile pentru examen, cu raspunsurile la final si impartite in diverse categorii (Categoria C, Categoria D, Mecanica, prim ajutor, categoria E) este cea pentru categoriile C, D, E de la editura National. O gasiti la chioscurile de ziare si in librarii.

Ca nota finala recomand sa se citeasca si legislatia, nu doar intrebarile.

Bafta la examen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu pot decat sa ii multumesc lu winiss:.: ) ) dar si lu MIT pentru  ajutorul acordat. recomand acel site pentru cei care au de dat sala la E. eu am facut cele 66 de intrebari cate sunt acolo(aproximativ)+ am facut cele 13 chestionare dupa drpciv.ro cele e la cat C si am luat sala la E  cu 10 din 11 bafta tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Respecti strict programu de conducere, sa nu uiti sa platesti taxele de autostrada in fiecare tara (Ungaria - vigneta, Austria - gobox, Germania - TollCollet, Franta - Telepas sau casa de plata). Respecti regulile de circulatie, viteza dar cel mai mult in Franta sa fi foarte corect, ca te ia camera. Au radare fixe la orice limita de viteza si camere ptr centura si tot. Sa nu stai sa faci pauza mare in parcari izolate,neiluminate, nepazite, exista risc de furt. In rest, sa fi atent la traseu si doamne ajuta, iti faci crucea mare. Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Respecti strict programu de conducere, sa nu uiti sa platesti taxele de autostrada in fiecare tara (Ungaria - vigneta, Austria - gobox, Germania - TollCollet, Franta - Telepas sau casa de plata). Respecti regulile de circulatie, viteza dar cel mai mult in Franta sa fi foarte corect, ca te ia camera. Au radare fixe la orice limita de viteza si camere ptr centura si tot. Sa nu stai sa faci pauza mare in parcari izolate,neiluminate, nepazite, exista risc de furt. In rest, sa fi atent la traseu si doamne ajuta, iti faci crucea mare. Drumuri bune.

cred ca mai bine de atat nu se putea...:)....bv colegule ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.