Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Winis market !


Postări Recomandate

  • Members

Nu mai intra nicio fata. A intrat. Deja e baba. 25 ani are :P Am si un copilas. 2 ani si jumatate. Nu ma plang pentru situatia materiala. Prin aceasta  meserie vreau sa o imbunatatesc. Daca tu ai experienta, de ce nu cauti ceva mai bine platit. Eu cred ca sunt o gramada de firme care platesc bine, mai ales ca ti-ar fi usor sa gasesti un loc pentru ca ai experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Colegule...sunt si nu prea sunt, firmele care se lauda ca platesc bine te scot pe partealalta gaura din nu stiu ce motive...sunt putine firme care se mai respecta...dar am gasit acum o oferta, Marti sper sa rezolv sa intru. Ce sa zic felicitari cu familia si sa fiti sanatosi, ma bucur ca esti foarte optimist in ceea ce priveste soferia pe TIR care iti va imbunatatii si traiu de viata sau viata...si iti doresc sa reusesti asta si sa fie asa cum ar trebui sa fie. Ca asa cautam toti. Eu nu am deocamdata familie nimic...is singur, deocamdata nu am de gand :))) stau asa doar. ;) Intai sa ma stabilesc undeva si sa apuc si eu sa mai avansez, ca in ultimul timp cam stagnez si bat pasul pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In sfarsit am terminat cu scoala de soferi...saptamana trecuta am obtinu si E-ul.  Sambata am examen pentru atestat Cpi...de cate ori ma pun sa invat pentru atestat ma ia cu dureri de cap. Sunt curios studiile de caz doar alea 3 exista in total? Nimeni nu  prins alte studii de caz in afara de cele enumerate mai sus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In sfarsit am terminat cu scoala de soferi...saptamana trecuta am obtinu si E-ul.  Sambata am examen pentru atestat Cpi...de cate ori ma pun sa invat pentru atestat ma ia cu dureri de cap. Sunt curios studiile de caz doar alea 3 exista in total? Nimeni nu  prins alte studii de caz in afara de cele enumerate mai sus?

nu sunt altele, astea se dau toata tara, vezi ca la examen cica iti pica unul din ele, la mine la cpi le-am scris pe toate 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

parerea mea e ca fiecare e facut pentru o meserie ..sau invers dar ceva e clar ..cine nu face cu placere o meserie ..nu o sa reziste decit prin mari sacrifici ..daca stam sa o luam asa fiecare meserie e grea in felul ei ..si fiecare meserie e usoara  si frumoasa in feleul ei  depinde clar doar de cine o practika

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

parerea mea e ca fiecare e facut pentru o meserie ..sau invers dar ceva e clar ..cine nu face cu placere o meserie ..nu o sa reziste decit prin mari sacrifici ..daca stam sa o luam asa fiecare meserie e grea in felul ei ..si fiecare meserie e usoara  si frumoasa in feleul ei  depinde clar doar de cine o practika

Perfect de acord cu tine...dar nu trebuie sa ne lasam sa fim calcati in picioare chiar pe propria noastra pasiune si meserie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In sfarsit am terminat cu examenul la atestat si bineinteles ca toate studiile de caz au venit exact in ordinea aia...mai ramane traseul dupa data de 1. Restul atestatelor nu le mai fac pentru ca si daca reusesc sa-mi gasesc un loc de munca oricum nu vad nici un patron sa dea.... de exemplu...o cisterna.. pe mana unui incepator, asa ca au timp dupa ce fac putina experienta. In rest toate bune si frumoase numai asteptarea asta ma omoara fiind fara ocupatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

De azi sunt profesionist :D . Pufu, spune-mi te rog de unde ai invatat pt atestat? Unde e mai ieftin in oras?

Pai mi-au dat de la scoala carte plus ceva fise cu intrebari si studiile alea de caz toate, de acolo am invatat. Eu am platit atestat la mine la scoala 400 de lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.