Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

hartltrans


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 368
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

salut colegii,

ce porcarie frate,asa ceva.

suntem sclavii europei,ai mapamondului,ai universului.

de prime de PASTE au auzit imputitii astia,cadouri la familiile angajatilor,etc. nu au auzit ??

sau se da numai in occident iar noi suntem umplutura??

sa le fie rusine.imi pare rau ca am trimis dosar la astia dar cu siguranta nu am sa ma angajez la ei nici daca nu mai conduc un tir in viata mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii eu v-am pus aceste poze doar asa pt ca sa discutat si au fost pareri diferite ....eu am vrut sa vedeti exact ceea ce este acolo....plus ca este singura firma(CRED)....care iti face salariul pe tara din Km tai.  (adica din aia 0,07 centi per Km sau cei 600 la cei noi se trage 600Ron pt salariul pe tara)  deci nu ai un salariu pe tara independent cum se intampla la alte firme.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu bani iei dupa cum faci Km...si dak nu iti da coleg si ramai singur poti sa spui ca ai stat o luna degeaba plecat........cu timpul realizezi ca stai prin lume pt nimic....asta dak mergi la ei........si ca sa iti spun mai exact de bani la 17942Km x 0,07c=1255......nu ca nu s-ar putea mai bine dar cand am ajuns la 15.000Km au inceput sa imi schimbe remorcile sa stau prin parcari sa am desc urmatoarea zi sa inc remorci pt altii  si tot asa....sa nu cumva sa te inveti cu prea multi bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii eu v-am pus aceste poze doar asa pt ca sa discutat si au fost pareri diferite ....eu am vrut sa vedeti exact ceea ce este acolo....plus ca este singura firma(CRED)....care iti face salariul pe tara din Km tai.  (adica din aia 0,07 centi per Km sau cei 600 la cei noi se trage 600Ron pt salariul pe tara)  deci nu ai un salariu pe tara independent cum se intampla la alte firme.....

colegii eu v-am pus aceste poze doar asa pt ca sa discutat si au fost pareri diferite ....eu am vrut sa vedeti exact ceea ce este acolo....plus ca este singura firma(CRED)....care iti face salariul pe tara din Km tai.  (adica din aia 0,07 centi per Km sau cei 600 la cei noi se trage 600Ron pt salariul pe tara)  deci nu ai un salariu pe tara independent cum se intampla la alte firme.....

salut raimond,

nu ai vazut aceste liste cu bani opriti ?si alaturi sunt si motivele!!!!ce vrei mai mult de atat?e japca pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

DA sunt niste NESIMTITI  ca au tras banii de la soferi pentru tot felu de motive si cum spunea colegu Blackone ''Tin sa precizez ca aceelea sunt motivele lor nu ca ar fi si Adevarate'' .....dar problema care este nu am experienta :( si sunt putine firme care angajeaza soferi fara EXPERIENTA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu va spun sa  aveti un pic de  rabdare,ca  sunt si firme  care  angajeaza incepatori,doar cu rabdare  o sa  va  suiti si  pe  tir.Sant si  soferi cu  experienta  care  stau  cate  6-12 luni pe  bara pana  gasesc ceva  serios.Firmele de  genul hartl trans  exploateaza  faptul ca  cei ne experientati, nu cunosc multe  detalii  si  ii  muncesc pe  bieti  oamenii,  pe  niste  bani  de  nimic , sincer  suma  aia  o  iei  oriunde  facand  doar  cateva curse  pe  intern.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai colegi,noi astia fara experienta in ale tirului,hai sa ne gandim un pic,unde mama naibi sa gasim un post unde sa ne facem botezu fara sa primim bobarnace si alte alea,in situatia de fata as vrea io sa vad un incepator care i ofera sansa la hartl si sa nu se duca,pe bune vrei sa ai experienta trage oriunde numa sa prinzi si dupa aia usor te retragi daca nu iti mai convine,eu mai am de asteptat dupa cardul de sanatate cum mia venit am si trimis actele acolo oricare ar fi situatia,indiferent cat ma f...e,numa sa prind experienta,am vrut sa ma duc si la duma la '' curs de perfectionare " cica zic ei..dar prefer hartl sau oriunde numai volanul in mana sa-l tin,abia apoi ne rezervam dreptul de a decide la ce firme ne putem baga cv sau suna etc.,pana atunci mai e cale lunga....VA UREZ TUTUROR PASTE FERICIT.....si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Horatiu ai dreptate iar in afara de ce ai spus o sa mai ai un avantaj,vei fi pe piata ca sa spun asa. Ai mai multe sanse sa gasesti un loc mai bun cand lucrezi. Apropo de Dumagaz ,dupa o luna am vrut sa plec dupa ce m-am angajat,dar am lucrat 2 ani la ei.Ma rog vorbim de foarte mult timp an urma.Bafta si toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sa muncesti pentru 600 de euro pe cap tractor +semiremorca plecat cate 6 saptamani? da dao incolo de experienta pe tir. Eu zic sa va cautati pe ceva mic pentru inceput, 7.5 12 t. Ma uitam la colegii de la dumagas si dunca cand eram la ploiesti la kaufland, saracii, stateau si mult pana sa ii bage la descarcat, apoi ia frate si descarca cu liza....Eu cu 6 paleti pe una de 7.5 am scapat repede. Si ca incepator daca esti pe tir, gresesti un drum, o intrare la firma, ia intoarce ditamai dihania.....ganditi-va ca nu e chiar asa usor pe tir...n-am lucrat...si nu stiu daca as vrea sa lucrez si sa iau aceasi bani ca pe una de 7.5 Duba unde am de deschis 2 usi si gata....Ganditi-va ca trebuie sa face-ti banii cat mai usor...nu sa tragi din greu si sa iei bani putini, parerea mea....Un Paste Fericit la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce spune colegul cu 600-700euro asa am patit si eu la Aquila Ploiesti. Nu am depasit 700 euro in cea mai buna luna iar dupa 3 luni am plecat.Asa ca mai bine stau in tara pe 15-20 mil.pe luna decat sa muncesc in toata europa pe 2 lei ca sa ii fac pe altii cu bani.Eu va urez un PASTE FERICIT tuturor soferilor indiferent ca este profesionist, incepator sau de alta  nationalitate si Drumuri bune pe mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

paste fericit tuturor.acest forum este foarte folositor si ii felicit pe cei care l au creat. soferii  pot verifica firmele unde vor sa se angajeze ,daca sunt sau nu seriosi, mai ales ca in ziua de azi sunt foarte multi tepari .ma refer si  la firmele de recrutare de pe internet care excrocheaza soferii cerandu le tot felul de taxe si comisioane pt ai trimite chipurile la munca,asa ca mare atentie,nu da ti cu nici un chip banii inainte deoarece angajatorii seriosi platesc ei comisioanele daca vor cu adevarat soferi din romania,iar firmele romanesti au tendinta de a jumuli soferii de bani,asa ca acest forum poate ajuta soferii care isi cauta de munca sau pe cei care vor sa le schimbe pe cele care le au.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

bai fratzilor,eu nu m-am lamurit cu niste chestii...unii din baietzii de aici vorbesc k sofer titular!...sau k ajutor!? eu acum vorbesc pentru ajutor de sofer!-se iau 600 de euro indiferent catzi kilometrii se baga,dar si din aia 600 itzi opresc ceva?!!!....pana la urma cu catzi bani ajungi in traista?!!!.....consumul este de 33% impus de ei?...dar la ce tonaj?....ce mashini au si catzi ani au mashinile...tzi se impune in diferite moduri sa sari programul sau nu?faci macar pauza de 36?!!!...daca se poate raspunde la intrebarile mele cat mai direct voi ramane indatorat,toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutari !Eu am depus dosarul la ei acum fix o saptamana si am vb la tel cu o doamna foarte amabila ;am intrebat-o daca tot dosarul e ok ? da ,deci saptamana asta imi fac bagajul ?

-Nu deocamdata ,dosarul tau ramane in asteptare ,te vom suna noi ;poti astepte o saptamana ,doua ,o luna depinde dar tr sa ai rabdare ca mai sunt si alte dosare ! BUN ,in consecinta eu astept sa ma contacteze la tel sau e-mail dar totodata pot sta asa mult si bine cine stie ce este acolo .Astept daca nu suna dupa doua saptamani sun iar la ei sa vad daca mai este dosarul in asteptare sau zace uitat intr-un cos de gunoi  :o;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii,

astia nu vor sa stie decat ca au de unde sa aleaga atunci cand pe un alt coleg il tepuieste,dupa care vine randul tau si altul asteapta sa te faca si pe tine si uite asa...

chiar nu avem demnitate,sange in instalatie si onoare sa-i facem p-astia sa ne caute ei pe noi si sa neroage cu salarii decente si cu oferte de munca onorabile??prefer sa stau pe dreapta.hai sa nu mai ingenuchem asa oricum si la oricine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Pentru Blackone...interesanta treaba cu listele alea,sunt pentru cei ce sunt titulari,nu? sau nu numai?...ia spune-ne si noua,la ajutori ce bani itzi trage si pentru ce anume,motivele ma intereseaza k tu stii k doar ai fost acolo...si daca ai mai vrea sa completezi si altceva in afara de astea este mai bine.merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.