Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

hartltrans


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 368
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

amgajeaza cand au nevoie de oameni.eu am asteptat vreo 3 4 sapt. dupa ce am trimis dosarul.600 euro salariul,da nu cred ca vreun incepator merge pt bani la hartl.au daf si cateva manuri.pt incepatorii care nu au mai condus deloc(si cazul meu) e destul de greu la inceput sa faca fata programului de 18 ore.daca ai noroc de titular ok, e bine.daca nu ai, e nasol.poti cere sa iti schimbe titularul.mai intreaba,nu stiu ce sa mai zic.la plecare primesti 150 euro avans.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

anunt pe data de 14.05 pe ejobs

CANDIDATUL IDEAL:

Conducatori auto fara experienta - transport marfuri generale.

Postul este disponibil numai in strainatate.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Carnet de conducere categoria C, C+E

Cartela tahograf

Card European de sanatate eliberat de CNSAS

Atestat profesional transport marfa

Fara antecedente penale

Apt medical

Conditii salariale deosebite

Scolarizare la locul de munca

Informatii la telefon 0256-433280

camelia.filip@hartltrans.ro

DESCRIEREA COMPANIEI:

We are an austrian transport company with a branch office in Timisoara.

eu am trimis deja c.v

Tagadam sa inteleg ca deja lucri la ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

intrebati,nu stiu ce sa mai zic.pt un incepator e ok.inveti.dar nu lasati titularii sa fie prea "sefi".se incarca descarca italia,se incarca desc germania,olanda,belgia,anglia in general.in vomp gasesti hofer,lidl,billa,penny.mancarea e ieftina.gasiti'va titulari care nu sunt certati cu dusul:)unele dafuri sunt groaznice.manurile sunt ok, le prind "vipurile", cum se alinta titularii intre ei.repet,daca nu va intelegeti cu titularul, cereti sa fiti schimbat.nu lasati sa mearga pe cardul vostru.mai intrebati, va raspund

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pai dupa o perioada te fac titular cu ...7 la suta!dupa alta perioada 8, apoi 9 si 10.cu 10 sunt putini, si am inteles ca ii cam sar din schema peaia cu 10.din cei cu 7,ziceau unii ca au facut 26 mii km.pe magnet,evident.mi'e greu sa ii inteleg pe aia cu 7 care trag ca sclavii, cu un incepator langa ei, incepator care nu stie nicit macar sa traga frana de mană.am inteles ca se dau plocoane la dispeceri pt curse, se mananca unii pe altii, asa ca intre romani.pt un incepator care nu a condus deloc, merita.intr'o luna te obisnuiesti cu gabaritul, cu autostrazile,cu nationalele din italia,cu dormitul pe fuga prin rampe la coletarii.dar nu e o firma la care sa faci vechime.in prima sapt am murit de sete la volan, nu aveam curaj sa beau in timp ce conduceam.in a doua am inceput sa fumez,in a treia am depasit singur, fara ajutorul titularului, am putut sa beau si apa:), in a patra saptamana titularul dormea dus in timp ce eu injuram masinile italienilor care nu au semnalizare, cred ca asa sunt din fabriaca, fara semnalizare.deci, hartl e ok sa inveti,spui merci apoi sa pleci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asta e ceea ce inseamna conceptul de forum.dezbatem,disecam,cracanam si punem la loc.in alta ordine de idei,m-au sunat azi de la hartl.vineri la 12 sa fiu la timisoara.de acum,cu Dumnezeu inainte. :)

Doamne ajuta, sa iti fie de bine, si sa nu uiti sa ne spui si noua in detaliu cum stau lucrurile, primele impresii ca incepator, etc., etc....

Asteptam vesti pe vierea viitoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asta e ceea ce inseamna conceptul de forum.dezbatem,disecam,cracanam si punem la loc.in alta ordine de idei,m-au sunat azi de la hartl.vineri la 12 sa fiu la timisoara.de acum,cu Dumnezeu inainte. :)

sa iti fie de bine...ne numim colegi si pe mine mau sunat...:)))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cautati'va titulari inca de la tm.sa fie mai spalati,mai dezghetati.multe servetele umede sa va luati.daca sunteti fumatori aveti grija,uneori ungurii cauta tigarile.dar se poate lua tutun din luxemburg si va faceti singuri tigarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

"tagadam" nu te supara pe mine dar esti cumva ceva poet nedescoperit inca sau unul deghizat? :P Ca sa intelegi de ce spun acest lucru uite si exemple din post-urile tale :

1) "hartl e ok sa inveti/spui merci apoi sa pleci"

2) "sa fie mai spalati,mai dezghetati/multe servetele umede sa va luati"  ;D

In alta ordine de idei.Sa revenim ON TOPIC: din cei asa-zisi 600e ai unui incepator se scad cu gramada bani de genu consum,uzura pneu,lipsa chinga?Si din cate am inteles citind cu orele acest forum ei nu angajeaza pers. sub 21 ani,corect?

Atat am avut de spus si intrebat.La faza cu rimele nu stiu daca o faci intentionat dar iti ies destul de bine  ;)

Numai Drumuri Bune sa aveti cu totii  8)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

in afara de cardul de sanatate sunt actele care le cer orice firma

eu am toate actele mai putin fisa medicala !! Dar am o adeverinta medicala ca sunt apt ptr conducerea autovehiculelor !! Crezi ca am vreo sansa sa ma angajez??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

adica sa ma cheme la interviu fara fisa medicală !!

fara fisa medicala facuta la o policlinica avizata ministerul transporturilor nu accepta,de asemenea si avizul psihologic la fel,iar pe amandoua sa scrie apt conducator auto inter si international.de preferat policlinica cfr.si musai sa aiba timbru sec aplicat pe ele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

rimele vin singure, am zambit si eu cand am recitit.:)nu am auzit sa scada din cei 600 cuiva.titularii ziceau ca lor le trageau pt suluri de hartie lasate pe bord,ca nu parcasera la linie, chestii d'astea.dar nu pt consum sau pneuri.cel putin nu am auzit eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Horatiu...spune-mi si mie daca vrei cand expira cardul tau de sanatate....k al meu de ex dupa cinci luni vad!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.