Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Despre Harti Trans Timisoara ...


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

fratilor am o mika , MARE problema ? am primit actele ce-mi trebuie sa fac dosarul la firma HARTLTRANS si am probleme la fisa medicala. Sunt din Dragasani jud. Valcea  si astia ma trimit ori la SLATINA ori la RM. VALCEA. Am auzit ka toata fisa ma costa 200 lei. Ce parere aveti de treaba asta ? Alte prob care le-ati intampinat si voi? ceva recomandari? Va multumesc !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

salut colegu,

eu sunt din alexandria si am fost la bucuresti,ieri,de am facut avizul medical de angajare,siguranta circulatiei.

aviz medical +aviz psihologic=240 ron.fara cheltuieli de transport.

sunt valabile doar clinicile acceptate de ministerul transporturilor.se emit avize cu TIMBRU SEC.fara ele nu te poti angaja.

si inca ceva,trebuie sa te programezi inainte si intreaba ce acte iti trebuiesc(adeverinta de la medicul de familie ca nu suferi de boli cronice sau neuropsihice,o solicitare de la firma angajatoare si timbru fiscal).

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

toti zik de firma angajatoare dar daka pana la urma firma aia nu vrea sa te mai angajeze?  ce fac eu apoi fac alta adeverinta medicala?

pana si avizul psihologic a scris pe el firma angajatoare !! CE FACI DAKA NU TE ANGAJEAYA FIRMA LA CARE TRIMITI COPII DE PE ACTE?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut,ptr blondul,

avizul medical si psihologic sunt pe numele tau nu al firmei angajatoare.astea sunt valabile un an si psihologicul 3 ani.

la angajator trimiti doar o copie,originalele le pastrezi tu.deci tu le poti duce la mai multe firme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

s-a intamplat sa-mi trebuiasca si la locul actual de munca,pentru un control ARR,fisa pt siguranta circulatiei si test psihologic.totodata am facut si dosarul pentru hartl.pe originale am trecut angajare,la numele firmei n-am trecut nimic.pentru ARR am mascat cu o bucatica de hartie cuvantul "angajare" ,le-am dat copii.si cam asta ar fi...de la hartl inca astept raspuns...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

costi979...pai fisa asta care ii spune si siguranta circulatiei nu este fisa medicala AB???!! sau trebuie undeva specificata treaba asta cu sigurantza circulatziei pe fisa medicala??!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dl....................nascut la data de........a fost examinat/reexaminat pentru (angajare,scolarizare,control periodic,schimbare functie,sesizare,contestatie).............la data de..........cu fisa medicala personala tip siguranta circulatiei nr..........pentru functia cu responsabilitate : siguranta circulatiei ...................din cadrul unitatii..................................................................si a obtinut avizul APT medical pentru transport marfa intern/international /// vreo 3 stampile si aia cu timbru sec.........

Foto1777.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dl....................nascut la data de........a fost examinat/reexaminat pentru (angajare,scolarizare,control periodic,schimbare functie,sesizare,contestatie).............la data de..........cu fisa medicala personala tip siguranta circulatiei nr..........pentru functia cu responsabilitate : siguranta circulatiei ...................din cadrul unitatii..................................................................si a obtinut avizul APT medical pentru transport marfa intern/international /// vreo 3 stampile si aia cu timbru sec.........

Foto1777.jpg

salut colegii,

acum poate v-ati dat seama despre ce este vorba.iar acest aviz medical poate fi luat doar de la o clinica partenera a min.transporturilor.bravo colegu costi979.numai de bine sa auzim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ptr costi979 ... ka sa-ti dea fisa  asa medicala ce analize trebuie sa faci ?  si daka le faci tot in acea cladire sau te plimba iar prin tot orasul????    SI  DAKA STIE VREUN COLEG IN jud. VALCEA UNDE SE POATE FACE ACEASTA FISA MEDICALA ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pai mi-a luat sange,am trecut pe la oftalmologie,psihiatrie (de asta mi-a fost cel mai frica :D ) ,audiometrie,boli interne parca,verificat reflexe,electrocardiograma,tensiune etc... / toate in aceeasi cladire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

colegii cum se pleaca de la hartl,adica daca te suna te duci la timisoara si de acolo pleci direct cu coleg sau cu microbuz de te pune sa platesti de ex pana in spania??!!!.... si atunci cand pleci in cursa iti da ceva bani la tine din aia 600 de euro si daca da ce suma

?!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

pai sunt baieti care muncesc acolo,poate deocamdata nu au avut timp sa intre si sa mai posteze,dar sper sa isi faca si sa ne puna in tema cu unele lucruri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Tagadam...este nasol atunci cu tzigarile...ce vroiam sa te intreb...nu platesti nimik la microbuz sper,nu?...si 150 E...astia sunt pe o luna de zile...daca cineva pleaca pentru 2 luni cu 2saptamani...itzi da 300nu?....eu intreb k nu stiu care este tactica asta cu platzile..multzumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca stai 2 luni iti primesti salariul in data de 10, deci tot 150 primesti la plecare.pt un incepator care nu a condus deloc,e ok hartl.cu tigarile nu e asa grav,sigur ajungi in luxemburg de unde iti poti lua tutun sa iti faci singur tigari.eu, intr'o luna, am dat cel mult 100 euro pe mancare.incarci descarci in germania,belgia,anglia,descarci incarci in italia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

acte necesare la angajare

Hartltrans Romania s.r.l.

300050 Timisoara, str. C-tin Brancusi nr.7, et.II, cam.1

tel. 0256/ 433280

fax. 0356/450599

DOCUMENTE  NECESARE PENTRU DOSAR

Actele pentru dosar se pregatesc doar in copii pana la punctul 11 inclusiv al acestei liste! Celelalte puncte se vor pregati ulterior angajarii!

Copie dupa:

1. Buletin/Carte de identitate                           - 3 exemplare

2. Certificat de nastere                                                            - 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii                - 1 exemplar               

4. Ultima diploma de studiu                                                    - 1 exemplar

5. Permis de conducere: categoria C, C+E       - 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa       - 2 exemplare

• Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa

7. Cartela pentru tahograf digital                                          - 1 exemplar

8. Cazier                 - 1 exemplar

9. Pasaport                                                                                - 1 exemplar

10. Fisa medicala (in care sa fie specificat faptul ca este pentru siguranta circulatiei) + aviz psihologic ( valabile)                   - 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate  ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar

LA ANGAJARE:

12. Oferta de loc de munca - Repartitie de la AGENTIA NATIONALA DE OCUPARE A FORTEI DE MUNCA - somaj, de pe raza judetului de domiciliu.

Pentru cei din judetul Timis la adresa: B-dul Revolutiei nr.21; telefon 0256/294627

13. Carnet de Munca – in copie daca nu are da declaratie pe propria raspundere ca nu a avut niciodata, sau declaratie cu firma la care se afla (de obicei este vechiul loc de munca)

14. Dispozitia de desfacere a Contractului individual de munca (ultimul loc de munca)

15. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)

16. Avizul medical si psihologic in original

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Stie cineva daca esti conditionat sa stai un anumit timp dupa angajarea la Hartl sau poti pleca cind nu-ti mai convine , este specificat in contract un anumit nr de luni minim pe care tre sa-l faci , nu de alta dar stiu ca poti pleca oricind , doar ca nu-ti mai vezi banii pe perioada in care ai lucrat , asa se intimpla la majoritatea firmelor atunci cind pleci de la ei ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.