Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

buna colegi

vreau sa va intreb ca ma-m hotarat am sa incerc sa merg si eu la hartl cate ceva am citit tot topicul asta de nu mai stiu cate ori si tot nu am inteles:

1. ce cazier trebe auto sau judiciar?

2. pe fisa aia medicala ce trebe sa scrie : apt medical pentru transport intern si international sau alceva inteleg ca trebe sa fie de siguranta circulatiei eu mam uitat si la mine aici in oras nu se face decat la spitalul judetean (resita) daca ma puteti ajuta si cu asta dar cred ca numa acolo se face?

3. prima oara trebe sa trimiti cv pe mail la doamna camelia sau trimiti actele asa ?

4.adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical(salariul brutrealizat,zile efectiv lucrate,zile de concediu medical-pentru ultimile 12 luni: ce este asta si de unde o iau si cum arata eu nu am auzit de asa ceva pana acuma

5.in concluzie pasaportul mai trebe sau nu erau niste colegi care scriau ca nu mai trebe pasaport?

    va rog sa postati doar cei care stiu si si au facut astea va rog frumos sa ma ajutati si pe mine

va multumesc. :P :P :P :P :

cine ma poate lamuri si pe mine:eu nu muncesc cu acte in tara din 2003,de unde iau adeverinta cu stagiul de cotizare???ce se intimpla atunci cu cardul de sanatate?cit ar trebui sa platesc?din 2003 pina in 2012???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salut colegi

cine ma poate lamuri:nu muncesc cu acte in tara din 2003,atunci de unde iau adevarinta de cotizare?ce se intimpla atunci cu cardul de sanatate???daca am carnetul de conducere si cardul de sanatate de spania sint valabile pt astia la hartltrans???multumesc...drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna colegi

vreau sa va intreb ca ma-m hotarat am sa incerc sa merg si eu la hartl cate ceva am citit tot topicul asta de nu mai stiu cate ori si tot nu am inteles:

1. ce cazier trebe auto sau judiciar?

2. pe fisa aia medicala ce trebe sa scrie : apt medical pentru transport intern si international sau alceva inteleg ca trebe sa fie de siguranta circulatiei eu mam uitat si la mine aici in oras nu se face decat la spitalul judetean (resita) daca ma puteti ajuta si cu asta dar cred ca numa acolo se face?

3. prima oara trebe sa trimiti cv pe mail la doamna camelia sau trimiti actele asa ?

4.adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical(salariul brutrealizat,zile efectiv lucrate,zile de concediu medical-pentru ultimile 12 luni: ce este asta si de unde o iau si cum arata eu nu am auzit de asa ceva pana acuma

5.in concluzie pasaportul mai trebe sau nu erau niste colegi care scriau ca nu mai trebe pasaport?

    va rog sa postati doar cei care stiu si si au facut astea va rog frumos sa ma ajutati si pe mine

va multumesc. :P :P :P :P :

cine ma poate lamuri si pe mine:eu nu muncesc cu acte in tara din 2003,de unde iau adeverinta cu stagiul de cotizare???ce se intimpla atunci cu cardul de sanatate?cit ar trebui sa platesc?din 2003 pina in 2012???

1).cazier judiciar....2).apt medical ptr transport intern si international....3).suni pe j....a de camelia si apoi trimiti dosar(nu are ce face cu cv-ul tau)....4).aia nu trebuie e optionala...5) te duci la c.n.s.a.s la persoane fara venit vei plati pe ultimile 6 luni in jur de 280 lei.....multumit??
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

1 cazier judiciar

2 aviz medical siguranta circulatiei apt transport marfuri inter si international

3prima oara mail

4nu stiu

5pasaport da.cel putin eu am trimis

6card european te duci la CAS la tine acolo.se plateste pe 6 luni in urma.aproximativ 270 lei

daca mai e ceva mai intreaba si ifi vom raspunde.sper ca am fost de folos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

multumesc horatiu.tu ai lucrat la ei?

da am lucrat la ei..singuru lucru bun la ei este ca faci experienta..doar atat...sunt niste jeguri,si stiu ce spun...si ca sa va dau un exemplu foarte concret si adevarat vi-l spun....unu nica a facut grecia cu adr-ul pentru ei 2 ani de zile,a facut pauza un an,nu sa mai dus pe grecia,iar acum iau ia-u cerut inapoi 1700 de euro, spaga pe care ei credeau ca el a luato,din banii pe care tot ei ii dadeau soferului pentru a da spaga vamesilor,iar omu le-a zis ce aveti ma ati inebunit cum sa va dau 1700 de euro sunteti cu capu....si chiar ia oprit luna trecuta salariu.omu a stat in preaviz si a plecat,daca e cineva care cunoaste problema sa posteze.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii care au trimis deja dosarul, fisa medicala ati facut-o doar la Policlinica CFR sau merge si la alte clinici dar sa fie agreate de Ministerul Transporturior?

Va intreb pentru ca in Galati, la CFR e 250 - 300 fisa de siguranta circulatiei plus examen psihologic iar la Sanavita, de exemplu, care e agreata de Ministerul Transporturilor e maxim 150 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.