Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Daca aveti o butelie  daia mica va salveaza mult. Eu plec acum a doua oara am avut un titular bun (ne mai si contraziceam ca na..... e BOSSS) dar in mare eu am fost multumit. M-a lasat sa conduc sa fac manevre (unii titulari lasa sa conduca incepatorul doar pe autostrada) cu mancarea ne imparteam in pauze gateam cu dusurile prin parcari speciale (unele curate - Germania super-, altele mai murdare) dar te spalai ...hainele murdare le spalam la garaj cand ajungeam. Recomand HART pentru incepatori. Cu banii asa cum a spus si horatiu in prima luna am inceput de miercuri si am lucrat pana sambata...e pe zilele astea nu mi-au dat bani in jur de 80 E.. au spus ca nu s-au mai intalnit cu asa situatie si ca o sa ma sune..nu m-au mai suntat...si au mai oprit si o garantie de 25E......NU CRED CA AM SA MAI VAD BANII ASTIA(o sa scriu daca ii primesc). DAR a doua luna am primt toti banii integral..... buna rea eu recomand firma pentru incepatori e o mana cereasca..pentru ca eu unu am stat 4 luni pe bara sa ma ia cineva si nu ma lua nimeni. Drumuri line tuturor va urez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

300 Euro se duce pe mancare dar sa nu faci foame, dush, un pic de net...una alta.....asa ma gandesc eu :P inca n am experimentat sa vad... unii ziceau ca le ajunge si 150 euro pe mancare, doar mancare + una alta......e bine sa ai ceva mai mult la tine

Inteleg ca vorbesti din "experinta proprie"?! ;) Ce vechime ai in bransa? Unde ti s-a parut mai scump?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

aseara m'am inalnit pe o parcare de pe a8 pe germania cu 2 masini de la harttrans.eu intrasem sa fac 45 min.cand m'am dat jos cearta mare la telefoane.soferii cu dispecerii.oamenii trebuiau sa plece acasa si masinile incarcate,una pt italia,una pt anglia.2 titulari cum zic ei si 2ajutoare.toti au confirmat ca banii nu i'au primit.titularii aveau 2 luni la firma(fara experienta,primele 2 luni pe masina) si luau 7% si ajutoarele 600euro.km intr'o luna aveau 10.000.socotiti si voi si vedeti cum merge treaba.oamenii amenintau ca lasa masinile si in cele din urma au fost directionati catre garajul din austria.multa bafta celor care vor sa lucreze la hartltrans.e bataie de joc.mai nou trag teapa cu banii.drumuri bune si fara incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Totdeauana numai de rau aud de firmele de transport. Chiar ca ar trebui facut ceva >:( Macar de as auzi o firma sa fie in regula... Aia erau titulari la Hartl dupa 2 luni ??? Cu 2 incepatori langa ei? Poate era cearta ca ei nu au inteles bine indrumarile dispecerului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am trimis si eu dosarul miercuri

ieri am vbit cu dansii si pare promitatoare treaba ..

a zis ca pe sapt viitoare sa ma astept la un telefon ..probabil cei care vin acum din cursa nu mai pleaca si a 2-a oara :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut si eu colegii.pana mai acum o luna si eu eram tot ca voi nu stiam unde sa ma mai duc ca nu angajeaza nimeni fara experienta.cu un pic de rabdare am gasit sa ma angajez.la fel ca si  voi eram foarte interesat de hartl si tentat sa ma duc la ei.sfatul meu pt cei care nu au experienta si nici familie de intretinut e sa se duca.nu te duci sa te imbogatesti ci ca sa inveti, in viata mai tre sa faci si compromisuri.eu nu am gasit sa ma angajez pe sume astronomice dar, prind experienta si apoi pot sa ma ridic si cu pretentii.

    Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eh ..ai putina rabdare , de acum tre' sa apara 'baietii mari' cu experienta care-ti vor spun cat de fraier si prost esti si ca ei pentru banii astia nici nu s-ar fi ridicat din pat

dar cand un incepator ca noi apeleaza la ei , sa le puna o vba buna si sa-i ia 'sub aripa lor' , toti o dau cotita

adevarul e ca , din cauza incepatorilor ca noi au scazut salariile , dar daca am fi fost si noi ajutati ..era cu totul alta situatie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca ai curajul sa suni la o firma pentru angajare, si le zici ca nu ai experienta.... sa ai noroc sa nu-ti inchida telefonul in fata. Daca exista firma asta e norocul nostru. Asa ca cei experimentati au fost ca noi si noi vom fi ca ei acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eh ..ai putina rabdare , de acum tre' sa apara 'baietii mari' cu experienta care-ti vor spun cat de fraier si prost esti si ca ei pentru banii astia nici nu s-ar fi ridicat din pat

dar cand un incepator ca noi apeleaza la ei , sa le puna o vba buna si sa-i ia 'sub aripa lor' , toti o dau cotita

adevarul e ca , din cauza incepatorilor ca noi au scazut salariile , dar daca am fi fost si noi ajutati ..era cu totul alta situatie !

incepatori am fost cu toti si toti am inceput de jos,cu munca mai grea ,salari mai mici,pentru incepatori este chiar foarte bine o scoala care  inveti si primesti  diurna,,,,,,,,,fraieri sant aia cu experienta care merg pe salariu de nimic,aia scad preturile nu incepatorii  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut

pasaportul il am de la 18 ani , si nu mai stiu cat a costat

parca in jur de vreo 150 lei daca-mi amintesc bine

a durat destul de putin , ca stiu ca si atunci eram contra timp ..cred ca vreo 2 saptamani !

atestatul de marfa ..am scanat acel card (si tahograf si atestat marfa) si le-am trimis copii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Taxa de pasaport electronic actuala e aproximativ 250 ron, si se elibereaza intre 2 si 3 saptamani, iar pentru cei din Bucuresti care vor pasapoarte e bine sa mearga  la Sos. Pipera nr.48 in aceaisi cladire cu DRPCIV pentru a nu mai sta la coada cate 2-3 ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pasaportu normal valabil pe un an e in jur de 220 lei si ti l da in 2-3 ceasuri, ala electronic valabil 5 ani ii 270 lei si l primeti in jur de 15 zile lucratoare.......... iar cardu european de sanatate l am 535 lei cica il primesti in 7-10 zile lucratoare si la mine deja au trecut 20 zile si inca nu mi a venit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.