Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Baieti m-am decis sa imi fac si adr,daca tot am un loc de munca dar nu ca sofer si pot sa scot cativa banuti m-am decis sa fac si ADR cursul de baza+cisterna.

Aa sunt cu atestat CPI si nu cu CPC

Si am si eu cateva intrebari:

1.La acest ADR cisterna trebuie sa am neaparat 21 de ani??

2.In afara de bani ce ii dau la scoala mai trebuie sa platesc alta taxa pentru eliberare?Si cat?

3.Si cat trebuie sa astept tot o luna ca atestatul de marfa??Am inteles ca e un fel de carnetel?

Va multumesc si astept raspunsuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

De platit taxa pentru carnetul ADR e de 41 lei cum a zis  si colegul,vine intr-o luna,e un format A5 pe care il indoi la jumatate si iese acel carnetel roz,vezi ca acum e mai diversificat,adica e separat pentru colete,cisterne,de sa ia bani mai multi.Despre virst mai bine intreaba la scoala unde vrei sa faci deoarece cu ilegalitatile dinziua de aziii...cine stie,bafta si spor la treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

interesant... eu sunt din Arad am doar 19 ani impliniti (mai umpic si fac 20) si am dat examen ADR ...

imi astept atestatele acuma ;) zilele astea trebuie sa imi ajunga ;)

eu asa stiu ca trebuie sa ai 21 de ani impliniti, da daca ai atestat nu mai ii obligattoriu 21 de ani ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.