Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Program zilnic, saptamanal


sxn

Postări Recomandate

  • Members

Salut, am si eu rugamintea sa ma ajutati itr-o problema si anume, am oprit camionnul la ora 12:00 fiindca am terminat cele 56 de ore de codus saptamanal.Diagrama trebuie sa o schimb la ora 20:00.Vreau sa fac o pauza de odihna saptamaala redula de 24 de ore.Cele 24 de ore trebuiesc facute pe o singura diagrama dupa ce schimb diagrama la 20:00, sau o pot schimba la ora 12:00 cand am incheiat cele 56 de ore? Si daca da, de la ora 12:00 pana la ora 20:00 se cosidera pauza inclusa in cele 24 de ore sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
Cele 24 de ore trebuiesc facute pe o singura diagrama dupa ce schimb diagrama la 20:00, sau o pot schimba la ora 12:00 cand am incheiat cele 56 de ore?

Diagrama se schimbă la sfârșitul programului de muncă sau după maxim 24 de ore.

În cazul tău, dacă faci pauza de 24 de ore în cabină, atunci o schimbi la ora 12:00, când ai terminat programul de muncă, apoi la fiecare interval de 24 de ore.

Dacă nu faci pauza la cabină, o scoți din aparat, iei cu tine toate diagramele din ultimele 28 de zile și te duci și-ți faci pauza având grijă să-ți înregistrezi pauza respectivă manual. Îți este deasemenea recomandat să păstrezi orice document doveditor (factura de la hotel de exemplu, etc).

Nu esti obligat sa ramai langa camion in repausuri. Asa ca poti inlocui linistit diagrama cu una noua.

Asta ce înseamnă? Că dacă se duce la hotel, el bagă diagramă nouă și se duce la hotel, nu? Felicitări!!!

P.S. Daniel, acum probabil vei înțelege la ce se referea acel user când vorbea de ''starea forumului''.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.