Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Gheorghe Vlase testeaza Scania R730


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

de ce nu face testul incarcat cu 24 de tone daca tot vrea sa vada cum se comporta bestia pe nationalele din romania. ;) sa vada ce consum o sa scoata el ca sef ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

colegii, asta nu-i Scania aia care o aratato si la televizor, care o facut-o cu versurile lui Eminescu pe ea?

daca ii aia inseamna ca ii masina lui de servici, ca asa au spus la tv ca nu mai ii el patron, ca l-a pus pe fratele lui patron, si el s-a apucat de soferie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

de ce va bateti capu cu ce fece omu cu banii lui ? dupa ce am vazut filmele  imi dau seama ca dl vlase este sofer in comparatie cu alti patroni de firme de transport iar parerea lui despre masina si soferii care  vor sa conduca o asa masina  a spus o singur apreciez remarcile privitoare la cutia de viteza si la indicatiile pe care le da bordul masinii ma intreb daca ai timp sa te mai uiti si in oglinzi d l de la scania chiar m i se pare inginer si cu tot respectul nu cred ca stie mai mult decat sa si laude marfa valabil pt toate marcile de masini cu cv automata nu mi au placut niciodata a fi sofer inseamna sa conduci tu masina nu trebuie sa gandeasca ea pt sofer

Din pacate conduc si eu o Scanie R500 V8 Opticruise dar nu am invatat atata carte sa am diploma de inginer  :P.

Adevarul este ca masina chiar e o masina care ofera niste conditii net superioare fata de cea pe care o conduc. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

:) gheorghe vlase, zici ca vine de la sapa, nu are fata de patron , mai degraba de un om mai putin ingrijit si cu mai putina cultura asta dupa cum vorbeste stiind ca este filmat sunt tare curios cum arata un patron olandez de asemenea anvergura

Drumuri bune colegii si spor la bani !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

:) gheorghe vlase, zici ca vine de la sapa, nu are fata de patron , mai degraba de un om mai putin ingrijit si cu mai putina cultura asta dupa cum vorbeste stiind ca este filmat sunt tare curios cum arata un patron olandez de asemenea anvergura

Drumuri bune colegii si spor la bani !

Salut colegu ,

Gresesti complet , nici pe departe nu este un om mai putin ingrijit , intamplarea face sa-l cunosc personal si nu de acum ,de peste 15 ani. In Romania exista o regula , daca ai bani trebuie sa te si falesti , sa vada si cei de langa tine cat de bine o duci , in privinta asta e un om destul de modest desi ar putea sa arate ca orice milionar ce pozeaza cu masini scumpe si blonde cu fuste scurte , faptul ca a facut o pasiune ptr camioane eu il numesc hobby , se imbraca si se comporta ca un sofer de TIR , nimic mai mult.

Nu am lucrat si nu o sa lucrez ptr el , fiind singur , fara familie , incerc sa-mi gasesc de munca pe comunitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

cat talent pe vlase asta auzi si u scania e numai pt ingineri , cata suferinta pe capu lui , rusine sa ti fie domnu vlase , dupa mintea ta domnu vlase cred ca te crezi singuru sofer de tir care conduce o scania , RUSINE  ca nu ai respect fata de soferi  de tir

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

maestrul VLASE inainte de a testa si cumpara SCANIA plangea in curtea suedezilor de la VOLVO spunandu-le ca nu exista ceva mai performant si mai adecvat ptr firma lui decat acest tip de camion.se combate singur . vine si spune ca el mergea cu o SCANIA  de v500cp si ca a simtit adrenalina insuflata de acest tip de camion in intrecerea cu un subaltern conducator de IVECO 450cp.pai nu cunoaste diferenta intre un motor v si unul in linie inclusiv kw diferenta .intreaba in timpul testului cum intra in calculator .nici nu poate .in meniul afisat mai repede ar avea sanse dar sa afirmi ca deja ai mers cu SCANIA si nu stii sa intrii in meniu  asta denota ceva.laudabil este faptul ca omul investeste in camioane performante si daca salariul este nemultumitor macar ai satisfactia conducerii unui camion care ati ofera un oarecare confort fizic si nunumai.cel putin conduci relaxat fara grija producerii unui eveniment tehnic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • Members

:)

Vlase este intradevar un sofer "destept"  ...  spun asta Gandindu-ma la faptul ca noi stim cum se faceau banii candva ! ... bravo lui  ca a stiut cum sa-i faca si cum sa-i investeasca ! ....

Cat despre vocabular nota 2 .... cat desprea parerea d.lui despre soferi  ... as avea si eu  cateva urari de "bine" la adresa  dumnealui si a a intregii sale familii !

Succes in continuare Mister Vlase  !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

grija mare la exprimare !

vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acri !

100% cu tine!! Ce e asa anormal ca il intereseaza consumul. Domnul Vlase  e inca la salonul "cuminti si inofensivi". Pe mine m-au trecut demult la "periculosi" cand e vorba de consum. Din cate vad acolo, are trac de numa -numa. E un om simplu care nu este obisnuit cu camere si reflectoare. Se poate observausor asta. Iar pe inginerul de la Scania mai bine ati asculta ce zice ca printre indicatii spune si niste informatii foarte interesante pentru cine este interesat sa conduca o asemenea transmisie. As vrea eu sa am in Canada asa un inginer care sa stie si "de ce" camionul face una sau alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Eu tot nu inteleg un aspect , daca domnul din filmare e sofer sau patron ? sau si una si alta ,si daca e sofer cum de

i se pare o inginerie sa conduci o Scania  ? adica sa intrebi de ce-ti arata viteza 10 cand masina are doar 6 viteze

  i-mi ridica cam mute semne de intrebare .

  Ca este interesat de consumul masini mi se pare absolut firesc si nimic exagerat , si cine nu e interesat cat consuma o eventula achizitie ? dar sa nu stii cum sa intri in meniul masinii dupa ce ai lucrat pe Scania si sa ti se spuna ca nu e nimic mai complicat ca modelu precedent doar ca are suport driver in plus fata de celalalte modele si tu tot sa nu sti ce sa faci ....da, o adevarata inginerie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

se pot spune o gramada despre Vlase si modul lui de a-si conduce firma. toate  informatiile despre cum a ajuns in posesia acestui camion le gasiti in revista tranzit! camionul pe care l-a cumparat el cu tot cu remorca inscriptionata cu versurile lui Eminescu l-au costat exact 235000 de euro. el este fan volvo, insa s-a enervat ca cei de la volvo nu au vrut sa ii aprobe leasingul pentru un volvo de 700 CP atunci cand a vrut sa il cumpere, adica exact in perioada ina care criza era in toi. de acest aspect a profitat un vanzator istet de la scania care s-a oferit sa ii rezolve aceasta problema. asa a ajuns vlase sa isi ia cel mai tare camion de serie care exista pe piata, adica scania de 730CP. nu ii judecati vorbele pentru ca din nefericire pentru el, comunicarea nu este punctul forte. in prima faza a spus ca e un camion pentru prosti asta deoarece e cu cutie automata si camionul asta face cam totul singur, adica nu mai trebuie sa calci ambreiajul, sa mesteci cu facaletul in cutie si toate celelalte, care pentru un sofer din vechea garda inseamna de fapt toata stiinta in ale conducerii. dupa aceea a dat-o la intors si a spus ca trebuie sa fi inginer chiar pentru faptul ca nu stia sa "intre in calculator", adica e supertehnologizat acest camion, si pentru un sofer de moda veche asta inseamna ca iti trebuie scoli ca sa poti "vorbi" cu calculatoru. insa orice am zice despre omul Vlase, vrem nu vrem, trebuie apreciat pentru"pasarica" asta a lui cu scania lu` Eminescu. sunt ferm convins ca nu exista alt patron care sa isi bage atatia bani in asa ceva. cat despre cum sunt facuti banii astia si prin ce metode...asta e o alta poveste!!! foste lunga poveste!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu Maramu , scuze. ca nu sunt deacord cu tine , omul trebuie apreciat dupa modul cum stie sa se faca apreciat nu dupa pasarici, daca isi respecta subordonatii si nu-si bate joc de om ,daca macar incearca sa si faca din ce promite

  pt stim ca de multe ori in domeniu asta nu depinde doar de buna vointa ,mai sant niste factori care iti da sau nu voie sa si faci anumite lucruri , daca vrei sa fi respectat fa dovada c-o meriti , si sunt convins ca respectu va veni si fara falsitati ,

Cei mai in masura sa vorbeasca cred ca sant cei care au lucrat sau lucreaza la el , si atunci trebuie discernamant pt de prea multe ori am observat pe aici ca unii ...soferi.. ridica in slavi anumite persoane , altii din contra , nimeni nu e perfect , fiecare avem pasaricile noastre dar cand vorbim de alta persoana cred ca ar trebuii sa avem bunul simt sa recunoastem si partile bune  ca si cele rele ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

te scuz, dar se pare ca nu ai inteles ce am scris. nu am spus ca il apreciez ca om. am precizat ca stiu si eu cum de altfel stiu cam toti colegii ce caracter poseda domnul Vlase. insa intre un "patron" ca badea gheorghe care imi explica mie ca eu ca roman sunt automat hot si lucru de mantuiala si unul ca Vlase care cheltuie o caruta de bani ca sa arate ca e mandru ca e roman, da-mi voie sa il apreciez pe cel din urma. stinct din punctul asta de vedere! poate o sa fiu acuzat ca sunt nationalist, insa asta e felul meu de a fi! ma mandresc cu faptul ca sunt roman si niciodata nu am ascuns lucrul acesta, indiferent prin ce tari am umblat. dupa cum am spus si la sfarsitul postarii, modul in care se comporta Vlase cu subalternii este o cu totul alta poveste.despre asta pot sa vorbeasca fostii sau actualii lui subalterni.nu comentez pentru nu am lucrat si nici nu o sa ajung vreodata sa lucrez acolo.cu respect, acelasi Maramu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

in privinta asta colegu maramu ai perfecta dreptate , nici mie nu-mi este rusine ca sunt Roman si nici nu m-am ascuns niciodata ,tricoloru din parbriz nu coboara jos decat in UK pt au aia niste legi aiurite in rest sta la locul lui

pe badea vasile l-am sfatuit si eu sa-si caute angajati printre cei pe care ii apreciaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.