Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

MAN Erori


leobango

Postări Recomandate

  • Members

multumesc mario@bandit. cred k o sa ma opresc la service MAN la Sibiu , undeva.....este in drumul meu. O sa vin de la Arad spre Rm Valcea si alt service MAN nu stiu.sper sa descopere baietii pe tester.

trebuie verificata electrovalva de pe ret.,sau mufa electrica, eventual da jos electrovalva si curata lacasul unde este prinsa pe ret. are un oring  care mai poate face figuri .daca vrei inf, lasa un nr de tel ptr harrytgs 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Buna seara  Domnul Leo,va rog puteti sa-mi dati  cateva imformatii pentru un Man Tga? Deci prima problema: nu imi mai arata vitezele in bord,doar R,N si jumatatile,acul la vitezometru nu mai indica nimic,iar pe tahograf la inceput imi aparea SENSOR FAULT 22 iar imediat s-a schimbat pe SENSOR FAULT 21.am si un cod de eroare ffr-03279-04. Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

Buna dimineata. am o intrebare si sper ca ma puteti ajuta. Am un MAN 18-430 TGA din 2005. A fost spalat cu jet de presiune la o spalatorie auto si imediat dupa ce am plecat mi-a aparut pe displayul de la bord .....ABS-Tractor si EBS-Diagnosis 3519-00. pana sa fie spalata nu aparea nimic pe bord. oare la ce senzori a intrat umiditate? pot remedia eu ?multumesc anticipat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salutare am si eu intrebare si cine ma poate ajuta cu aceste coduri laun tga18 410 cu,cutie automata va multumesc Ebs 3240,

Tcu 3198

Tcu 3132

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

codu de ebs e ..ferifica cablaju intre modulu de pe spate si caculatorul din masina .in general se rup cablajele si un cod de tcu e de acolo dar trebuie sa schimbe vitezele din cauza asta ...cauza ca nu schimba e codu 3132 ..vezi ca pe placa astronic are un aerisitor vezi sa nu fie infundata iesirea .daca totul e in regula e ceva in partea mecanica din placa astronic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Salut am si eu o problema imi apare la un MAN TG 18.430 2006 (comoreil) imi apare in bord o eroare: FFR 03302-06 cu rosu cu Semnul Mirarii inainte .... ma poate ajuta cnv cu asta sa stiu si eu despre ce este vorba multumesc:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.