Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Deoarece s-a creat un precedent, cand pe adresa forumului s-a primit un mail de la firma Carrion in care se cerea in mod expres stergerea unui anunt de angajare vechi dar in care era dat un numar de telefon, la acel telefon sunand destui " intarziati"( ca sa nu le spun altfel) , ANUNTURILE DE ANGAJARE DE GENUL ACESTA vor fi postate NUMAI daca apare si sursa anuntului precum si durata de valabilitate.

Totodata, rog UTILIZATORII ce sunt interesati, ca, atunci cand au date de contact afisate, SA SE INTERESEZE PERSONAL despre conditiile de lucru, cerinte, bani, etc, pe forum intreband eventual doar pe alti utilizatori ce au lucrat sau lucreaza la firma respectiva despre eventuale clarificari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

am sunat la ei prin ianuarie si apoi am vb cu un coleg de la ei prin statie.am aflat urm inf: se plateste 8 euro la suta , 10 euro se da pentru incarcare/descarcare si 50 euro pt weeckend.angajau numai pt comunitate si majoritatea soferilor cica sunt moldoveni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut stimati conducatori profesionisti!Draga Avram se pare ca colegul tau tia spus foarte putin despre noua grila de salarizare la H.Essers!Ti-as putea da mai multe detalii dar se pare ca nu te-ar interesa.E adevara se PLEACA de la 1200-1800 euro doar sa stai toata luna in parcare fara sa faci o h de condus!   

Mai interesativa!Sunt foarte curios ce fel de zvonuri se mai aude.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut stimati conducatori profesionisti!Draga Avram se pare ca colegul tau tia spus foarte putin despre noua grila de salarizare la H.Essers!Ti-as putea da mai multe detalii dar se pare ca nu te-ar interesa.E adevara se PLEACA de la 1200-1800 euro doar sa stai toata luna in parcare fara sa faci o h de condus!   

Mai interesativa!Sunt foarte curios ce fel de zvonuri se mai aude.

Daca sti mai multe spune, poate intereseaza pe altii sa nu se mai bazeze doar pe zvonuri cum zici tu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

FIRMA H. ESSERS NU ARE NIMIC IN COMUN CU FOSTA FIRMA CENTRUM TRANSPORT. Au cumparat centrum transport si gata,.  alta politica , alta salarizare etc.. mult mai proaste din pacate...  am lucrat la centrum, dar si la essers. e o mare diferenta... din soferi de la centrum sunt tot mai putini, nu au camioane, fac prezenta in fiecare zi pt salariu minim pe economie.  asta pentru ca au sindicat si au comentat vizavi de plata la km.  fac tot timpu angajari pe comunitate. o sa revin cu detalii :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

adr obligatoriu

trecerea probei de condus la piatra neamt- savinesti sau tg jiu

35 sofer nou pana intr-un an

40 dupa un an

45 dupa 3 ani si dupa 5 ani 50 plus salariu  pe tara plus targetul de ore ptr departamentul repartizat care sigur nu se va primi...teoria e ..jidanu tot jidan ramane..patronu...iar ptr soferii vechi e o alta salarizare..putintel mai buna..dar asta nu impiedica si pe ei ptr a-si cauta un viitor mai bun...deci..asta e tot..fara limita de consum...daca furi esti out..daca tai sau ai explozie iti taie 25 de eur de cauciuc,,apoi evident out...mai ganditi-va...drumuri bune si capu sus!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ai uitat sa zici de limba ... Trebuie sa stii o limba straina engleza/franceza/germana... A ramas aceeasi munca dar mai putini bani pt cei sub un an  de contract ..ex. eu am plecat in ianuarie de la ei dupa 6 luni i .. "am luat si 2000 euro e drept la baza din wiljrek unde faceam peste 10000 km luna si peste 90 stopuri luna" si nu imi convine sa muncesc la fel si sa iau mai putini bani + contract polonia ceea ce nu ma avantajeaza cu nimic . bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

firma H ESSERS angajeaza in continu soferi si numai.LA firma asta se fac angajari incontinu de personal [oare de ce??]nu prea rezista multi si nu din cauza muncii depuse.Masinile sunt OK,in mare ,in general sunt camioane noi cu mici exceptii, problema e alta,  problema este conducerea firmei care este incompetenta .Acest lucru se intimpla la ORADEA. NU vorbesc din auzite stiu exact ce se intimpla,din pacate mai suntem 10 soferi pe firma CENTRUM acum essers transport.Mergem zilnic la garaj si semnam o condica de prezenta,iar ei ne platesc salariu pe luna de 800/ 1000 ron. Camioane nu avem si nici nu ne mai da, asteapta sa ne dam demisia.Asta dupa 13 ani de munca la aceasta firma.toate astea pentru ca nu am fost de acord cu plata la negru si cu evaziunea fiscala.Daca mai intereseaza pe cineva  amanunte va stau la dispozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

;)M-a sunat o domnisoara acum doua zile,pentru a merge la Essers la proba.Am intrebat-o de salariu si raspunsul a fost :

-35 euro pe zi in primul an

-40 euro pe zi in al doilea an

-50 de euro pe zi din al treilea an

Oricum stiam si am mai postat o data informatia aceasta acum 3 saptamani, ca am un fost coleg care lucreaza la ei si mi-a spus din ianuarie de noua salarizare, dar a fost un coleg ambitios care mi-a spus ca nu sunt bine informat si o revina el cu informatii.....dar nu a revenit.

Deci daca faceti un simplu calcul vedeti ca nu se poate ajunge la 1500 de euro

Drumuri bune ! ::)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

firma H ESSERS angajeaza in continu soferi si numai.LA firma asta se fac angajari incontinu de personal [oare de ce??]nu prea rezista multi si nu din cauza muncii depuse.Masinile sunt OK,in mare ,in general sunt camioane noi cu mici exceptii, problema e alta,  problema este conducerea firmei care este incompetenta .Acest lucru se intimpla la ORADEA. NU vorbesc din auzite stiu exact ce se intimpla,din pacate mai suntem 10 soferi pe firma CENTRUM acum essers transport.Mergem zilnic la garaj si semnam o condica de prezenta,iar ei ne platesc salariu pe luna de 800/ 1000 ron. Camioane nu avem si nici nu ne mai da, asteapta sa ne dam demisia.Asta dupa 13 ani de munca la aceasta firma.toate astea pentru ca nu am fost de acord cu plata la negru si cu evaziunea fiscala.Daca mai intereseaza pe cineva  amanunte va stau la dispozitie.

Stimate coleg.Am o intrebare!DAR nu ati incercat sa actionati cumva la un avocat sau ceva de genul pt a va apara interesele si de nu a va pierde job-rile?Am auzit de problema voastra de ceva timp.Dupa cum au spus si colegi mai sus , sa schimbat lucrurile si in Genk.De la o medie de 1800 la o 1500 e un pic de diferenta.Acesste noi reguli nu au fost dicutate ,doar ceva genul DACA AM ZIS SI ORDINUL NU SE DICUTA!Adica daca iti place stai daca nu , nu !Separe ca nu are nimeni curaj indeajuns sa se intereseze cum se poate rezolva.Cum am mai zis SINTEM IN VOIA DOMNULI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegu,raspunsul meu e, ca nu numai nu am fost de acord cu ei ,ci ne am adresat mai multor avocati si dupa cite stiu sint cam 20 de procese  civile impotriva lui h essers si 4 plangeri penale,asta ca sa vedeti ca nu ne am lasat la voia lor si oamenii au avut curajul sa mearga mai departe si sa nu fie batjocura unor belgieni la noi acasa.daca am facut bine sau rau o sa vedem mai departe.drumuri bune la toti colegii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salutare , am o nedumerire ,s-a vb de salariu, 35euro/zi se calculeaza pt zile lucratoare(22)? 30zile din luna ? cand are luna 31 sau 28 cum se calculeaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.