Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

hartltrans


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Am inteles pozitia ta...

Mancatul in 2 e mai ieftin doar pentru 1 din ei....

Deci cartofi prajiti,ochiuri,supe la plic,parizerul cel mai ieftin...nimic brnazeturi,carne,peste,fructe,legume.Deasemenea nu vorbiti la telefon,nu cumparati produse de igiena,nu beti bere etc.SI numesti asta  OM NORMAL ?

Acum inteleg de ce la unii li se pare o suma mare 600E si salariile se duc tot in jos.

In conditiile astea cred ca mai bine se traieste la tara muncind cu ziua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 368
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

eu nu inteleg nici acum dupa cum nu te-am inteles niciodata (esti din categoria miki23, indiferent ce face omul nu e bine)....

ce vrei sa spui cu :MANCATUL IN 2 E MAI IEFTIN PENTRU 1?

2. M refeream la ce se poate gati rapid in parcare ....dar daca tu gatesti lactatele (iaurt, lapte, branza) fii bun si da-mi cateva retete.....pestele nu mi-a placut niciodata, carne mananc.....daca vrei meniul zilnic spune-mi ca ti-l trimit in PM sau il fac public....MAI PE INTELESUL TAU DADEAM EXEMPLE !!!!!!!

in plus EU NU CONSUM ALCOOL deci da, nu beau bere,vin, tuica sau orice mai drojditi voi prin parcari! ghinionul meu ca sunt lucid tot timpul si nu cu intermitenta ca voi, nu?

3. vorbesc la telefon o zi da una nu....am acasa sotie, copil, parinti, prieteni....tin legatura cu fiecare dintre ei, sigur ca ne restrangem la informatii importante si nu mai povestim cum o bate vecinul pe vecina sau ce film am mai vazut...

4. cate produse de igiena folosesti tu? mai mult de 1 sampon, 1 gel de dus, i pasta de dinti, 1 parfum, 1 gel de ras, 1 aftershave pe luna?????

si inca ceva: NU MI SE PARE MARE 600 EURO, E CHIAR MICA.....dar nu am alta solutie? voi astia smecherii site-ului nu vreti sau nu puteti intelege(in cateva cazuri sunt convins ca nu puteti pentru ca neuronii va sunt innecati in blestemata aia de bere pe care o lauzi tu in postare) ca nu te ia nimeni fara BLESTEMA AIA DE EXPERIENTA PE COMUNITATE? am nevoie sa trec pe aici ca sa am cum sa intru la o alta firma cu capul sus si nu sa stau milog, poate poate le-or fi pe plac ochii mei si or fi curios de imi merge capul si ma descurc la mai mult.....

apropos guvis.....ia angajeaza-ma tu pe un salariu de minim 1500 euro ca sa pot fi si eu smecher ca voi....ce zici?mai ai glas? NU, acum bagi capul ca strutul in nisip....

  colegii care mai doresc informatii despre hartl vb prin PM (mesaj privat pentru cine nu stie) ca is satul si ingretosat de postari ca asta la care tocmai am dat raspuns.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

1.Eu poate mananc mai mult decat colegul,poate doresc pastrama in loc de parizer.Nu poate exista egalitate.

2.Alea nu se gatesc,se cumpara cu bani,nu se cersesc de la colegi sau se cauta prin gunoi.Si eu am dat exemplu cu berea,se poate inlocui cu orice altceva excluzand apa nepotabila de la WC

3.Din 100e/luna mi-e greu sa cred ca raman si bani de tel

4.Nu le cumpari pe toate intr-o luna,probabil 2 si sigur nu s-ar incadra in acei 100

Eu cred ca tu ai probleme cu neuronii si nu intelegi ca 100euro/luna inseamna masochism.Mai ales daca castigi de cateva ori mai mult.Dar probabil ca trebuie platite ratele la TDI-ul luat in ciuda vecinilor sau la vila cu 7 camere si 5 bai.

Si eu m-am angajat fara experienta,nu m-am umilit,am luat si bani decenti,nu m-am plans pe forumuri si nici nu m-am laudat ca mananc carne de urs.

Nu fac recomandari decat pentru cei foarte apropiati si in care sa am incredere totala.La ce mantalitate ai nici nu se pune problema sa te recomand la firma unde lucrez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu ai fi meritat nici un raspuns, dar totusi nu te pot lasa sa crezi ca m-ai dat pe spate, cand in realitate mi-ai provocat o scarba imensa (nu stiu de ce specimene scarboase ca tine, miki23,ar68 sau cum l-o mai fi chemand  reusiti sa va suportati pe acelasi forum cu noi ....luati-va tata si plecati pe alte forumuri, sufocati-i pe altii, lasati-ne pe noi in pace)

te anunt pe aceasta cale ca voi semnala moderatorilor acestui forum postul tau (si mai precis punctul 2) unde consider ca este o insulta si o instigare la insulta ca raspuns.... EU NU SUNT CERSETOR SI NICI CAUTATOR IN GUNOI asa cum ai afirmat tu ca de altfel si continuarea postarii....

acestea fiind zis....ramai tu in lumea ta de vis, eu merg sa-mi continui chinul si cautatul prin gunoaie.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mda....tipic

Ti-am pus o intrebare logica si de bun simt,ai dat-o apoi in ironii si atacuri personale mai mult sau mai putin subtile.Cand ti-am raspuns la fel ai inceput sa plangi si ma ameninti ca te duci la taticu.

Pe tine oarecum te inteleg fiind la inceput,nu vad de ce ai luat-o asa personal cand eu ma refeream la modul general,daca te-ai simtit lezat nu e problema mea.

momentan nu avem butelia noastra si luam cu imprumut una de la colegii din parcari

Mie mi-ar fi rusine sa castig +1000E/luna,sa cer butelia colegilor dar in acelasi timp sa ma laud ca am cheltuieli lunare de 100E.E 50lei o butelie chinezeasca si vreo 10 gazul dar probabil nu ar mai fi bani de cassoulet si nu s-ar incadra in 100 E

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Asa e.

Imprumutul presupune restituirea acelui bun ceea ce nu se pune problema in cazul de fata deoarece se consuma gaz.

Nu e imprumut,e cerere si mai ales repetata,adica cersit,pomana.Consulta dictionarele pentru lamuriri suplimentare.

Cand spune cineva lucrurilor pe nume si direct imediat se supara lumea.

NU inteleg de unde si pana unde nu e voie sa se discute contradictoriu mai ales daca se combate ideea si nu persoana.De asta e FORUM!Sunt convins ca ar fi un lucru foarte bun si util sa posteze doar 5 useri fotografii cu camioane,pareri subiective si sa existe unanimitate ca pe vremea congresului.

Treziti-va la realitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Incercati sa va combateti fara atacuri directe la persoana. Oricum,eu consider ca fiecare din voi are adepti la stilul de a-si face meseria dar si de a-si trai viata. In fond banii sunt castigati cinstit si fiecare si-i cheltuie dupa cum si cat are nevoie de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

hai sa va spun si eu una buna

Sambata am trimis un plic care trebuia sa ajunga azi la timisoara azi dimineata pe la ora 9 vine postarita sa imi aduca un plic si ia giciti ce plic era , era plicul trimis sambata >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Deci baieti nu va mirati de ce nu va cheama astia de la Hartl trans ca daca posta romana pierde plicurile , plicurile ajung la bucuresti se intorc inapoi la expeditor si tot asa

Astai romania si totul merge anacoda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare,

sunt incepator  si vreau sa trimit dosar la hartltrans.am cateva intrebari legat de documentele necesare:

12. Oferta de loc de munca - Repartitie de la AGENTIA NATIONALA DE OCUPARE A FORTEI DE MUNCA - somaj, de pe raza judetului de domiciliu--ce inseamna mai exact?

15. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)--de unde se elibereaza?

multumesc pt ajutor

PTR ROBERT>  12. iti trimit ei un mail din timisoara la fortele de munka tu treb sa le dai nr de la agentia de ocuparea fortei de munka .

                        15. nu mi-a cerut-o mie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

      Guvis, lasa-l pe I.Adrian sa manance rame si sa cerseasca ca sa poata sa zica ce bine traieste el cu 50 E la 3 saptamani. Mai Adriane lasa-ne si nu mai intra sa ne prostesti cu meniul tau . Daca tie iti place stai tu asa si lucreaza ,trage tare tare  ca sa faca Bernard si cu suita lui bocancu mare si tu sa te multumesti cu ce iti arunca ei. Sincer Adriane daca te-as cunoaste si te-as intalni in vre-o parcare nu ti-as da nimic ba din contra ti-as lua si ce ai ca tu si asa te descurci cu putin  ;) . De ce vorbesc asa? pt ca din cauza unora ca tine  care vin pe la firme si se angajeaza pe bani de nimic si strica salarile. Eu stiu ca ii greu in rom dar nici chiar asa.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

      Guvis, lasa-l pe I.Adrian sa manance rame si sa cerseasca ca sa poata sa zica ce bine traieste el cu 50 E la 3 saptamani. Mai Adriane lasa-ne si nu mai intra sa ne prostesti cu meniul tau de cacat. Daca tie iti place stai tu asa si lucreaza ,trage tare tare  ca sa faca Bernard si cu suita lui bocancu mare si tu sa te multumesti cu ce iti arunca ei. Sincer Adriane daca te-as cunoaste si te-as intalni in vre-o parcare nu ti-as da nimic ba din contra ti-as lua si ce ai ca tu si asa te descurci cu putin  ;) . De ce vorbesc asa? pt ca din cauza unora ca tine  care vin pe la firme si se angajeaza pe bani de nimic si strica salarile. Eu stiu ca ii greu in rom dar nici chiar asa.

PRIMUL SI ULTIMUL AVERTISMENT,AI GRIJA LA LIMBAJUL SI TONUL FOLOSIT,DACA NU ESTI DE ACORD CU POSTAREA UNUI USER,RAPORTEAZA ADMINISTRATIEI !

CRED CA AM FOST DESTUL DE EXPLICIT,LA URMATOAREA IESIRE DE ACEST GEN ,VEI FII BANAT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

      Guvis, lasa-l pe I.Adrian sa manance rame si sa cerseasca ca sa poata sa zica ce bine traieste el cu 50 E la 3 saptamani. Mai Adriane lasa-ne si nu mai intra sa ne prostesti cu meniul tau . Daca tie iti place stai tu asa si lucreaza ,trage tare tare  ca sa faca Bernard si cu suita lui bocancu mare si tu sa te multumesti cu ce iti arunca ei. Sincer Adriane daca te-as cunoaste si te-as intalni in vre-o parcare nu ti-as da nimic ba din contra ti-as lua si ce ai ca tu si asa te descurci cu putin  ;) . De ce vorbesc asa? pt ca din cauza unora ca tine  care vin pe la firme si se angajeaza pe bani de nimic si strica salarile. Eu stiu ca ii greu in rom dar nici chiar asa.

Da voi ce vreti mai, sa nu mai invete nimeni meseria pe care o practicati voi, voi v-ati nascut soferi experimentati ?......

  orice firma cind angajeaza pentru inceput o persoana ori o testeaza sa vada daca are experienta, si daca are atunci poti emite pretentii la salariu pe masura, ori o califica pentru ce au ei nevoie , perioada in care e platita cu mai putini bani ,asa e normal si asa as face si eu daca as fi in locul lor.........nu te obliga nimeni sa te duci ei sint printre putinii care iau soferi incepatori de masini de mare tonaj , si asa se poate capata experienta ..........vad ca nu va convine , dar niciunul din voi cei experimentati nu-i ajutati si pe cei care vor sa invete.....multi au solicitat ajutor , am vazut si pe acest forum rugaminti ale unor incepatori care erau dispusi sa si plateasca pentru a fi luati in curse sa invete cite ceva , dar niciunul din voi astia carora " le strica salariile " nu ati binevoit sa le intindeti o mina de ajutor .........asa ca daca voi nu sinteti solidari cu ei , sa mai puneti si voi cite o vorba pentru ei pe acolo pe unde lucrati sau acolo unde se mai lucreaza in echipaj sa mai luati cite un sofer din asta care vrea sa invete , ca asta e visul lui sa fie si el sofer de TIR, nu veti putea face nimic ....... solidaritatea trebuie sa vina din partea tuturor soferilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

i.adrian lasa-i frate pe meseriasi asta de pe aici pe forum ca am eu grija de ei.....bai meseriasi ce nu va convine ca astia incepatori au gasit si ei un loc de munca platit mai prost dar fac si ei ceva experienta ......am urmarit din umbra ceva vreme acest forum si am ajuns la concluzia ca daca meseriasi ar avea de munca nar mai sta ei pe forum atit sa palavrageasca ......si sa stiti ca am fost si eu la hartl trans si nu e asa rau daca vrei sa capeti experienta ....de ce nu am mai ramas la ei ....din 2 motive..... copii....si titularu nu mam prea inteles.....si eu cheltuiam cam 10 euro pe saptamina cu tot cu tigari n prea ai de ales trebuie sa inveti sa te descurci si cu putin .....si tin sa-i mutumesc unui om de acolo il cheama BALACI IOAN super om inveti de la el de toate in ale soferiei pe tir...si lui UNCHIU....DIO....si mai ales lui i.adrian ca ma ajutat mult cunoscindul doar de pe soferii .ro ....acolo la hartl iti faci si prieteni si chiar BENARD seful de garaj e baiat bun dar sa stii cum sa-l ei.....acolol chiar daca te rastorni cu tir-ul nu ai mari probeme....asa ca meseriasi dupa acest forum lasa-ti pe alti colegi sa invete meserie si chiar daca e putin salariu .....alta varianta nu au....P.S....in pauza de 45 am stat pe garaj cu mai multi colegi si am jucat fotbal,,tenis,,table,,sah....si bere gratis de la sefu cat poti sa bei......salut toti colegi mei care au ramas acolo....marinaru,,pompieru,,colonelu...nebunu cu brazilinca si pe pustiu ala mic....dumnezeu sa va ajute si drumuri bune la toti colegi din lume

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salut,pentru cei mai vechi de la Hartltrans o intrebare:daca merita in cursa sa-ti iei un laptop cu tine adica ma refer in parcarile in care opriti se gaseste un WI FI free sau care este procentajul in care ai sanse sa gasesti retele free.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

va rog sa dicutati pe un ton civilizat , si fara atacuri personale , desii comunicam in o ,,lume virtuala ,, trebuie sa dam dovada de bun simt  si respect intre noi  . sa deviat de la subiectul discutiei , si nu se ajunge nicaieri pe aceasta cale !! va multumesc !! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

i.adrian lasa-i frate pe meseriasi asta de pe aici pe forum ca am eu grija de ei.....bai meseriasi ce nu va convine ca astia incepatori au gasit si ei un loc de munca platit mai prost dar fac si ei ceva experienta ......am urmarit din umbra ceva vreme acest forum si am ajuns la concluzia ca daca meseriasi ar avea de munca nar mai sta ei pe forum atit sa palavrageasca ......si sa stiti ca am fost si eu la hartl trans si nu e asa rau daca vrei sa capeti experienta ....de ce nu am mai ramas la ei ....din 2 motive..... copii....si titularu nu mam prea inteles.....si eu cheltuiam cam 10 euro pe saptamina cu tot cu tigari n prea ai de ales trebuie sa inveti sa te descurci si cu putin .....si tin sa-i mutumesc unui om de acolo il cheama BALACI IOAN super om inveti de la el de toate in ale soferiei pe tir...si lui UNCHIU....DIO....si mai ales lui i.adrian ca ma ajutat mult cunoscindul doar de pe soferii .ro ....acolo la hartl iti faci si prieteni si chiar BENARD seful de garaj e baiat bun dar sa stii cum sa-l ei.....acolol chiar daca te rastorni cu tir-ul nu ai mari probeme....asa ca meseriasi dupa acest forum lasa-ti pe alti colegi sa invete meserie si chiar daca e putin salariu .....alta varianta nu au....P.S....in pauza de 45 am stat pe garaj cu mai multi colegi si am jucat fotbal,,tenis,,table,,sah....si bere gratis de la sefu cat poti sa bei......salut toti colegi mei care au ramas acolo....marinaru,,pompieru,,colonelu...nebunu cu brazilinca si pe pustiu ala mic....dumnezeu sa va ajute si drumuri bune la toti colegi din lume

e o gluma cred....:)  :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cand mia venit plicul inapoi mam enervat si mam dus la posta nervos sa fac o reclamatie si mi sa zis ca marti va ajunge plicul la timisoara si miercuri ajunge la firma , am avut oleaca noroc dar si o tona de ghinion

sau cineva din bucuresti sa ne intalnim la gara nord ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.