Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

augustyn, da si tu logoff si intra in modul guest. Sa vezi...poti sa citesti postarile altora?

Nasol e ca luati in seama toti flameri. Daca vreti sa mergeti la waby...dati-i drumul. Incercati. Daca va convine ramaneti daca nu...e simplu...demisionati. Ce tot atata vorbarie aiurea. Ati umplut 8 pagini cu balarii. Care e problema ca cineva se duce sa munceasca pe 600 de iepuroi? Ultima data cand m-aam uitat pe geam romania era o tara libera. Cui ii convine bine, cui nu, poate sa-si caute alta tara. Parerea mea e sa incercati. La ciuc nu sunt numai incepatori. Si nu mai faceti misto de ei ca unii sunt mai meseriasi decat cei batrani. La naiba...daca esti sofer pe intern de 10 ani tot ti-e greu cand iesi afara. Plus ca in tara cand ajungi la intersectie poti sa dai cu banul ca nu ai asa de multe optiuni, nu avem noi drumuri si noduri ca-n franta,italia sau germania.

Drumuri bune si la multi ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare colegii am citit asa in mare cam ce se spune despre waberers...eu am lucrat la ei 6 luni si nu am fost in vreo 3 tari din toata europa...dar, pentru ca meeu exista un 'dar''...sunt cei mai mari nesimtiti, in primul rand cu consumul, care este dat sa nu-l poti scoate si credeti-ma ,ca te incarca numai full si trage pe tine in sensul ca ''ai ajuns , mai ai'' deci nu poti sa mergi ca o cisterna. si in al doilea rand cu venitul acasa ,eu am stat doua luni plecat cel mai mult asta pentru ca nu te lasa sa pleci su cum zic ei la angajare ca 4-5 sapt cu o sapt acasa , nu te lasa nici 2 zile. Si pentru colegii fara experienta sa nu-si faca probleme pentru ca la waberers angajeaza fara experienta ,asa zic la telefon ca fara 6 luni un an nu mai angajeaza dar te ia si te da in echipaj vreo 2 saptamani (ca mai mult nu-ti trebuie) pana inveti care e mersul cu masina ,hartii si altele. dar la ei cand ti-au spus sa vii cu actele pentru angajare sa nu iti LIPSEASCA NIMIC pentru ca te trimite acasa sa le faci si asa pierzi mult timp.  pentru incepatori este cea mai buna firma dar nu mai mult de 6 luni ,zic eu, pentru ca nu plateste mai deloc. masinile sunt automate toate . nu ai treaba cu masina sa repari ceva la ea. nu ai nici macar roata de rezerva...ai probleme suni service-ul si gata. cam atat va pot spune despre aceasta firma , sper ca nu am jignit pe nimeni si inca o data va reamintesc ca anjageaza dar asa zic la telefon. un an nou fericit fara incidente si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Decat sa muncesti pe degeaba mai bine stai degeaba!!!.......vorba asta se potriveste ca o manusa pt. cei ce vor sa mearga la waberer's

Am vorbit zilele trecute cu un coleg care a fost in serie cu mine la wab. a stat 3 luni si nu a vazut mai mult de 2700 Ron pe luna plus k ai oprea 100 de euro pe motorina lunar!!! deci ganditiva bine inainte sa mergeti la wab....bafta si drumuri bune colegii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

SALUT CLAU,CE-AI MAI AUZIT DE WBERERS'EU AM SUNAT SI CICA SA INCERC PRIN IANUARIE,DAR NUSTYU DAKA IAU SI FARA EXP...............DAKA DA,EU SINCER 6 LUNI AS MERGE LA EI SA PRIND SI EU UN PIK COVRIGUL,SI MULTE ALTELE..........PT KA STY SI TU,DE UNDEVA TR SA PLECI.............BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut mugurel,si eu as merge ca si eu am sunat in decembrie si o sa mai sun si acu in ianuarie sa vad ce zic pt ca aici nu o sa aflii daca angajeaza sau nu,vedem noi,si sa nu mai scrii cu majuscule ca te cearta sefii ;D,toata lumea se uita pe aici si tot cum vor ei fac,nu vreau sa fiu rau cu nimeni,bafta la toti si drumuri bune. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din fotoliul din fata monitorului nu o sa va angajeze nimeni!!!Mai ales daca sunteti incepatori!!nici o firma nu cauta internauti comozi!!!

Deci mergeti macar 2-3 zile consecutive la ei la Ciuc si lasati petrecerile!E un moment bun de angajat in aceasta perioada la astfel de firme dar voi ati cam pierdut-o cu mesaje pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mersi de sfat guvis,iti promit ca asa voi face,voi lua si fotoliu cu mine,de la o discutie la alta suntem luati peste picior,deasta este forumul sa discutam,am gresit undeva si nu stiu?nu am jignit pe nimeni,daca tu ai un loc de munca nu inseamna ce trebuie sa-ti bati joc de altii,poate tu nu ai fost incepator,bravo voua la toti si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Chiar nu inteleleg de ce te simti ofensat.M-am adresat la modul general nu asupra unei anumite persoane.Si mai cititi si voi printre randuri,nu luati totul mot a mot.

S-a repetat de atatea ori ca,oficial,la telefon,nu se angajeaza incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mda,guvis,ai dreptate...am sunat chiar eu astazi cu cei de la waberers si  mi-au zis makar 6 luni de experienta,la care le-am raspuns ca nu am,pot makar sa dau o fuga la ei lam.ciuc sa la las un dosar sa vb fata in fata'mi-au zis ca da,sa merg la sediul firmei..............din auzite,tot pe forum,am inteles ka sunt f multi soferi care si-au dat demisia akum in ianuarie de la ei,asa ca o sansa pt incepatori ar fi..............drumuri bune,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am doua cunostinte la waberers care lucreaza de 4-5 ani acolo si imi dau indicatzii diferite. unu zice sa nu imi fac pasaport desii firma cere se rezolva si fara caci nu e nevoie nicaeri in europa de el, iar celalalt zice sa imi fac pt ca nu se poate fara. pe care sa il cred.?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegule ...FA CE ITI ZIC AIA DE LA ANGAJARI CA DACA ITI LIPSESTE UN SINGUR ACT PE CARE TIL CER TE TRIMITE ACASA SI VII CAND LE AI...EU CAND MAM ANJAJAT LA EI AU TRIMIS VREO 4 ACASA CA NU AVEAU NU STIU CE ACTE. NU ITI TREBUIE PASAPORTUL NICI IN ANGLIA NICI IN ORICE TARA CARE FAC EI CURSE...FOARTE FOARTE PUTINE SUNT CURSELE DE TURCIA , DE GRECIA , DE BULGARIA ...TARILE ASTEA MAI DE EST... fal la urgenta ca am impresia ca e 2 milioane jumate si gata, il ai pentru un an dar mai repede de o zi til da. si o sa te puna sati faci la ei la firma si asigurare de viata...am impresia ca e vreo 700 de mii (70 de lei), o sati faca si card ,am impresia ca la tiriac, dar sa faci tot ceti zice ca altfel te trimite acasa,,,si doamne ce firma buna este pentru incepatori...dar nu mai mult de 6 luni un an poate ca si asa nu o sa iei prea multi bani ca tii opreste la motorina...dar trebuie sa faci un pic de experienta, si la ora actuala mai nimeni nu angajeaza fara experienta, mai ales ''áfara'' . Mult succes sa ai , doamne ajuta si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.