Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
Eu am 31 ani si intr o saptamina am fost sunat de ei de cind am trimis dosarul

Felicitari colegu , inseamna ca m-am inselat eu. Pana la urma toti avem un loc sub soare, anul viitor am sa trimit si eu dosarul , in mare parte am cam tot ce ne cer ei insa nu stiu cum sa fac, cu fisa de lichidare si ce mai cer ei de la ultimul loc de munca. sincer nici nu stiu daca mi-au facut carte de munca dat fiind faptul ca am lucrat 2 luni la ei. Le-am predat masina si mi-am bagat picioru in postul lor.Am sa am probleme oare din pricina asta? sincer ma gandeam sa le zic ca nu am mai lucrat , dar o fi bine adica sa nu ma gaseasca cu o alta carte de munca sau stiu eu ce.La Hartl am sunat prin iulie si mi-au zis ca la ei sunt locuri libere tot timpul sa nu-mi fac griji asta pt ce-i ce intreba daca mai au locuri.Eu va urez succese si drumuri bune!

se impune citirea regulamentului,poti fi banat daca continui sa scrii in acest mod,gen litere chat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am fost sunat si eu azi saptamana trecuta luni am depus dosarul personal eu sunt din tulcea... in schimb nici nu ma asteptam sa ma sune asa repede si ca urmare nu mi-am facut inca lichidarea la locul de munca pe care il am in prezent... mi-au zis cand am lichidarea sa-i sun . mai am sanse sau pierd si locul de munca pe care il am... a mai fost cineva in situatia mea rog sa-mi raspunda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
am fost sunat si eu azi saptamana trecuta luni am depus dosarul personal eu sunt din tulcea... in schimb nici nu ma asteptam sa ma sune asa repede si ca urmare nu mi-am facut inca lichidarea la locul de munca pe care il am in prezent... mi-au zis cand am lichidarea sa-i sun . mai am sanse sau pierd si locul de munca pe care il am... a mai fost cineva in situatia mea rog sa-mi raspunda

Colegu eu am fost sunat luni dim si pina joi cind am plecat spre Tm am rezolvat cu lichidarea si repartitia de la Oficiu fortelor de munca.daca nu vrei sa pierzi sansa asta ar trebui sa te grabesti.succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca lucram la patron nu era o problema o rezolvam pe loc dar asa abia de pe 1 octombrie intru in preaviz si pe 15 il termin... dar ar mai fi ceva eu mai am 1 contract de munca la o ora daca il desfac pe ala si le trimit toate ce le trebuie de la ala ? Ar merge oare ca chiar daca sunt in preaviz pot sa nu ma mai duc la serviciul pe care il am acum pentru ca mai am concediu... sau nu-mi dau aia de la fortele de munca hartiile necasare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
eu acum o luna cand am fost la timisoara mi s-a spus ca dosarele trimise prin posta nu sunt luate in considerare..vor sa vada intai pe cine angajeaza..te sfatuiesc audi sa il duci personal daca esti interesat de aceasta firma.pe mine inca nu m-au sunat..la telefon mi-au spus ca nu sunt posturi libere..

tu de unde stii ca trebuie sa depunem dosarul personal?

nici nu mai stiu pe cine sa mai cred :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
colegu audi....mie unu pe comunitate mi se pare un salariu de nimic....si sa muncesti o luna pe 600 euro pe comunitate....prefer sa stau degeaba sau pe un salar de 200 euro si dorm acasa

da, sigur, poti sa faci si asta, dar daca stai degeaba nici bani nu primesti.. si daca dormi in patul tau si muncesti de te rupi pe 200 de euro cu care nu poti nici macar sa platesti intretinerea la iarna... e mai bine? eu nu cred

orice ai zice, mie mi se pare ok... pentru cateva luni, ca dupa aia oricum te face titular si mai creste si salariul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce tot va plingeti fratilor atit de salariu ca e mic? chiar nu puteti sa faceti un sacrificiu citeva luni sa faceti blestemata aia de experienta pe care o cer mai toti angajatorii? stati acasa pe 200 euro si o sa faceti experienta din parti. si eu lucrez la ei de 2 luni si nu ma pling la nimeni si chiar nu am avut probleme cu nimeni pe acolo. Chiar vreti sa fiti angajati fara experienta si sa mai primiti si salarii de mii de euro? pretentiosi mai sunteti unii dintre voi, nu vreau sa jignesc pe nimeni, imi cer scuze daca am deranjat. Eu am intilnit multi colegi romani prin parcari care mau incurajat si miau spus o vorba buna,unii chiar miau sugerat firme bune unde sa incerc sa ma angajez dupa ce fac acea mare experienta,chiar si nr de tel mia dat un coleg.stand acasa cu siguranta nu o sa realizati nimic. ii apreciez pe unii colegi care gindesc pozitiv si vor sa faca ceva pentru viitorul lor.imi cer scuze inca odata.va doresc tuturor numai bine si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna! Am inceput sa-mi fac dosarul pentru Timisoara, am auzic ca trebuie sa te prezinti personal... Este cineva mai vechi la aceasta firma ? cam cum decurg lucrurile ?

Ti-am modificat eu de data asta mesajul. Incearca sa nu maii folosesti majuscule, sa citesti regulamentul si paginile acestui subiect inainte de a posta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Ce tot va plingeti fratilor atit de salariu ca e mic? chiar nu puteti sa faceti un sacrificiu citeva luni sa faceti blestemata aia de experienta pe care o cer mai toti angajatorii? stati acasa pe 200 euro si o sa faceti experienta din parti. si eu lucrez la ei de 2 luni si nu ma pling la nimeni si chiar nu am avut probleme cu nimeni pe acolo. Chiar vreti sa fiti angajati fara experienta si sa mai primiti si salarii de mii de euro? pretentiosi mai sunteti unii dintre voi, nu vreau sa jignesc pe nimeni, imi cer scuze daca am deranjat. Eu am intilnit multi colegi romani prin parcari care mau incurajat si miau spus o vorba buna,unii chiar miau sugerat firme bune unde sa incerc sa ma angajez dupa ce fac acea mare experienta,chiar si nr de tel mia dat un coleg.stand acasa cu siguranta nu o sa realizati nimic. ii apreciez pe unii colegi care gindesc pozitiv si vor sa faca ceva pentru viitorul lor.imi cer scuze inca odata.va doresc tuturor numai bine si drumuri bune.

ma bucur, colegu, ca gandesti ca mine

si eu la inceput cautam la firme unde stiam ca sunt salarii mari si nu am reusit sa gasesc... la un moment dat am intrebat pe cineva care e treaba si mi-a zis ca si cei cu experienta sunt foarte drastic triati, iar cei fara experienta nici nu sunt luati in seama.

si el mi-a dat acelasi sfat, sa caut o firma care angajeaza soferi fara experienta si abia dupa aceea sa am si pretentii la salariu de mii de euro.

mie, oricum, hartl mi se pare ok, multi din cei care lucreaza acolo sunt multumiti... cel putin asa reiese din comentariile de pe forumul asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

acum de curand au inceput unii sa zica sa mergem personal, dar eu nu cred.... hai, cine e mai de aproape de Timisoara e ok, dar cine vine din Moldova sau Constanta.... sa mearga pana in celalalt capat al tarii doar sa depuna un dosar? e absurd...

oricum, eu prin posta l-am trimis, sa vedem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.