Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Ceri cazier normal dar specifica ca pentru angajare.Bani luativa la voi cat credeti voi io zic ca 150 euro daca nu sunteti fumatori va ajunge in o luna de zile,daca sunteti fumatori vedeti ca in unele tari e si 8 euro un pachet de tigari,va da si avans daca vreti,luativa bidoane de 5-6 litri cu apa,apa puteti lua si de la garaj din Austria daca aveti bidoane.Luativa atat avizul medical in original cat si cel psihologic.Cartela tahograf,atestat,permis,buletin,pasaport,card European de sanatate toate in original.Luativa mancare,haine,perina,o patura,cearceaf mai micut,hartie igienica,sapun.Nici eu nu mai lucrez la ei.Bafta si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
am fost si eu la ei si nu e asa bine cum zic altii,iti da 450 de euro pe card de euro si sase milioane pe card de romania eu cheltuiam 200 de euro la luna numai pe mancare plus ca mai cheltuiam mai bine de 50 de euro pe dusuri si spalatu hainelor si mai eram si din bacau dadeam 250 de lei pe drum plus alte cheltuiele daca mai ramaneam cu 200 de euro si zic eu nici pentru experienta nu se merita sa stai pe manii astia.acum fiecare face cum vrea

nici pentru experienta nu se merita sa stai????

pai daca nu ai experienta, poti sa te angajezi in alta parte?

zi-mi si mie unde, ca si eu de mult tot caut

sincer, mie mi se pare un salariu decent, in comparatie cu alte salarii din Romania, unde chiar si CU experienta castigi mai putin de atat.

Eu as fi super incantat sa ma angajeze si sa primesc "doar" salariul asta... dar sa ma vad angajat! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule bogdan85 cazierul auto il ridici de la politia rutiera (de unde se elibereaza permisele) dar inainte sa mergi la ei, platesti o taxa de 4 lei la fisc, faci o copie dupa permis, completezi o cerere tip pe care o gasesti la xerox si in 2 zile ti-l elibereaza.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Probabil ca si hartitrans sunt acceptate doar persoane recomandate, cand nu mai sunt cei recomandati mai intra si cate unu doi faraa recomandare.

pai cica trebuie sa ai si recomandare la dosar, nu? :))

daca te referi la faptul ca se angajeaza cu pile... sincer, nu cred. Stiu o multime de baieti de aici de pe forum care sunt sau au fost la hartl si nu cred ca pe pile au fost angajati.

Ai trimis si tu dosarul? Am vazut ca pe unii ii cheama mai repede, pe altii dupa cateva luni... fiecare cum ii e norocul...

mai asteapta.... ca si eu astept :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cu siguranta cei chemati mai tarziu au ceva la dosar care nu e pe placul firmei angajatoare..eu de exemplu am depus doosarul acum o luna dar sunt disponibil cu preaviz si am cateva mentiuni pe cazierul auto in legatura cu cateva amenzi sau centura sau parcare...succes tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

o fi cum zici, dar salariul asta e doar cat esti sofer incepator,,, dupa aceea creste...

si inca ceva... poti sa te angajezi in alta parte pe tir, pe comunitate, FARA EXPERIENTA??? eu am incercat si nu am putut

eu sincer as munci cateva luni pe doar 600 de euro si apoi sa am si experienta si sa imi creasca si salariul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
cu siguranta cei chemati mai tarziu au ceva la dosar care nu e pe placul firmei angajatoare..eu de exemplu am depus doosarul acum o luna dar sunt disponibil cu preaviz si am cateva mentiuni pe cazierul auto in legatura cu cateva amenzi sau centura sau parcare...succes tuturor!

eu cred ca depinde mult si de noroc...

am trimis si eu dosarul, dar cred ca am uitat sa pun vreo hartie, ca inca nu m-au chemat

o sa-l trimit din nou, complet :D

oricum, e super ca nu trebuie sa depunem dosarul personal, cum zicea cineva pe aici... e ok si daca il trimitem prin posta, am sunat si am intrebat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu acum o luna cand am fost la timisoara mi s-a spus ca dosarele trimise prin posta nu sunt luate in considerare..vor sa vada intai pe cine angajeaza..te sfatuiesc audi sa il duci personal daca esti interesat de aceasta firma.pe mine inca nu m-au sunat..la telefon mi-au spus ca nu sunt posturi libere..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Faza ca vor sa vada pe cine angajeaza eu cred ca e scuza, doar nu face selectie pentru matrimoniale, sau probabil vor sa folosesca soferii si la vre-un concurs de moda.

In cazul asta ar fi trebuit sa specifice ca angajarea de soferi la Hartitrans in Timisoara se face dupa anumite criterii: inaltimea de minim 1,80, greutate, 80kg, corp atletic, persoanele blonde cu ochi albastri constituie un avantaj, in felul asta nu mai pierd timpul si banii pentru dosar restul persoanelor care nu corespund criteriilor de selectie la angajare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Faza ca vor sa vada pe cine angajeaza eu cred ca e scuza, doar nu face selectie pentru matrimoniale, sau probabil vor sa folosesca soferii si la vre-un concurs de moda.

In cazul asta ar fi trebuit sa specifice ca angajarea de soferi la Hartitrans in Timisoara se face dupa anumite criterii: inaltimea de minim 1,80, greutate, 80kg, corp atletic, persoanele blonde cu ochi albastri constituie un avantaj, in felul asta nu mai pierd timpul si banii pentru dosar restul persoanelor care nu corespund criteriilor de selectie la angajare.

Sunt multe firme care cauta soferi pe post de ''gigolo''.Si eu m-am lovit de aceasta problema dat fiind meseria de sofer pe care o practic de o gramada de timp am luat kg in plus...si la angajare am fost respins de nenumarate ori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Noroc la toata lumea.eu tocmai ce am ajuns acasa dupa 8 sapt de comunitate la Hartl,stau 2 sapt in concediu si dupa care merg iar la lucru.daca nu ai experienta e bine sa mergi la ei,eu sint multumit chiar am prins in mare parte ce e de facut,intradevar bani putini dar daca vreti sa ajungeti undeva la mai bine trebuie facut acest sacrificu.eu sint nefumator si va zic sincer ca in 2 luni am cheltuit 250 euro doar pe mincare.pe Germania e cel mai ieftin,am facut cumparaturi si din Italia Spania Franta Austria dar pe Germania mi sa parut mult mai ieftin.daca aveti si butelie la voi e si mai bine.primul titular ce l am avut a fost de nota 10 ne am inteles f bine, am invatat multe de la el, mia explicat multe chestii,ma lasa tot timpul sa trag in rampa la incarcari descarcari, mers cu spatele, cuplat decuplat remorca, completat CMR.am stat doar o luna cu el pt ca trebuia sa plece in concediu,dupa care am mai avut 2 titulari nu prea ne am inteles noi bine dar a fost ok.tot timpul numai la program am mers,o singura data am pus magnetu la o desc noi fiind pe pauza.daca iti vezi de treaba ta si iti dai silinta sa inveti ceva totul e ok nu ai treaba cu nimeni.sper sa dati peste titulari buni va doresc numai bine la toti.bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii am citit cam tot subiectul asta cu cei de la Hartltrans si vad ca sunt persoane care intra foarte usor la ei si de alta parte cei care astepta saracii cu lunile pana aproape se declara invinsi. Eu cred ca au vreun criteriu de selectie si parerea mea dupa tot ce am citit sa nu fie acesta varsta(adica eu tind sa cred ca cei mai aproape de 21 ani au intaietate) cred ca ar fi bine ca atat cei ce intra mai usor la ei cat si ceilalti sa lase in comentariu si varsta pentru a ne face o idee si noi.eu va doresc succese si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.