Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Politia Romana vs Sofer .


Postări Recomandate

  • Administrators

http://www.trafictube.ro/permis-suspendat-30-zile-amenda/comment-page-3/#comment-95753

FLORIN MITREA : Daca vreti sa ma ajutati in elucidarea cazului va rog sa trimiteti link-ul catre video la televiziuni, ziare, etc. Eu am trimis, dar nu am primit nici un raspuns. Ma gandesc daca il trimit mai multi oameni se intampla ceva in acest sens… Multumesc !

Daca cineva a mai fost pus in asfel de cazuri e rugat sa dea amanunte despre ce a facut sa isi apere cauza .

ps : SIGURANTA SI INCREDERE ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

>:( >:( >:(nu vedea de la mine nici un act nici daca se punea in genunchi,... ...nu aveau facuta norma pe ziua respectiva......inteleg ca isi fac meseria dar asta e abuz....am patit o faza de genu asta p valea oltului am depasit o raba p linia contiinua la urcare dabea mergea si in spatele meu-potera ma tras pe dreapta ca''domne actele''-nu a vazut nici un act d la mine am incuiat usile la camion si am bagat mainile in buzunar-daca il tragea p ala cu raba p dreapta ii dadeam actele...dupa vro juma d ora sau saturat d nebun si mau lasat in pace dupa c leam aratat asigurarea si verificarea tahograf:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

fost militian, dar mie scarba de astfel de fosti colegi care dau amenzi dupa tabele cu extrase facute in excell, care nu sunt actualizate si nu sunt in stare sa citeasca un act normativ cap coada si sa-l mai si inteleaga, cand legea spune clar ca te poti opri doar daca cel care trece pe langa tine nu e stanjenit etc, eu pe langa plangere impotriva procesul verbal ii faceam aluia plangere penala pt abuz....daca nu stie sa citeasca, il invata procurorul dupa aia....sa vedeti daca mai are curajul sa se dea zmeu altadata

n-am nimic cu militianul, faca-si datoria, legile sunt facute nasol..dar macar sa le aplice cum scrie nu cum ii povesteste colegul dimineata la cefea

eu am dat examenul pt CE si l-am dus pe examinator 1 km cu linia continua intre roti, din cauza masinilor parcate neregulamentar si n-a comentat nimic, ca il luam la bataie.... dupa ce el alesese traseul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

fratilor, pe mine ma intriga limbajul militianului. De unde si pana unde are el dreptul sa ma tutuiasca? Superiorii dumnealui au vazut clipul asta? Nu e posibil asa ceva! CHiar daca gresesc nu are dreptul sa ma trateze ca pe un infractor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu niciodata nu dau actele in mana politistului :D

las ff putin geamu jos sa ne auzim. si, ii asez frumos actele pe geam :D i le si intorc pe verso daca vrea... ii mai spun ca sunt foarte racit si nu vreau sa ia si el de la mine .. sunt foarte contagios :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu niciodata nu dau actele in mana politistului :D

las ff putin geamu jos sa ne auzim. si, ii asez frumos actele pe geam :D i le si intorc pe verso daca vrea... ii mai spun ca sunt foarte racit si nu vreau sa ia si el de la mine .. sunt foarte contagios :))

DA DA Te credem.Parca il vad pe sarmanul politist cum iti scrie pe genunchi numele si prenumele si se blesteama ca a avut ghinionul sa te opreasca  ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

:)) adevaru e : ca doar odata m-a oprit :D ...

si ala o fost un biet politai nepriceput sau incepator de ai facut ce ai vrut cu el...iti poate da o amenda frumoasa pentru ca refuzi controlul si neprezentarea actelor...chiar daca i le dai in mana, are dreptul sa ti le inapoieze, daca nu ai incalcat regulamentul rutier grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu mai tin sigur minte legislatia, dar , daca scria in legislatie sa predai actele politistului(pt control) atunci siigur imi intra la cap, ca doar am invatat legislatia nu gluma ;)

stiu doar ca zice de a prezenta actele la control.. le potii prezenta si pe fereastra ;)

asta e... eu tin la permisu meu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am vizionat si eu videoclipul. Nici macar nu avea dreptul sa te opreasca. Maxim pentru un control al documentelor. De cretinul parcat oprit ala trebuia sa se ia. Tu ai fost obligat sa il depasesti deoarece era oprit pe avarii (teoretic avea o problema daca nu a putut sa scoata masina in afara carosabilului), deci practic iti statea in cale de unde rezulta ca era un obstacol. Militieni tampiti si profitori care nu interpreteaza legea decat cum vor ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.