Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Stie cineva de firma Stacamion-GST Stadler?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Concediat e mult spus.

Prin 3 ian , cand se pregatea lumea sa se intoarca la munca au sunat la firma si li s-a comunicat ca au vandut camioanele si sa-si caute de munca.Si cum demisia era semnata inca de la angajare...

Asta inseamna ca in ianuarie au existat vreo 300 soferi cu oarece experienta care au fost nevoiti sa-si caute de lucru.Si pe aici se mira lumea de ce nu se angajeaza incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Concediat e mult spus.

Prin 3 ian , cand se pregatea lumea sa se intoarca la munca au sunat la firma si li s-a comunicat ca au vandut camioanele si sa-si caute de munca.Si cum demisia era semnata inca de la angajare...

Asta inseamna ca in ianuarie au existat vreo 300 soferi cu oarece experienta care au fost nevoiti sa-si caute de lucru.Si pe aici se mira lumea de ce nu se angajeaza incepatori.

am inteles,stiu si despre ce vorbesti si iti dau dreptate,sunt constient de treaba asta,am si eu un prieten de la mine din oras care(a lucrat la stadler)a venit acasa inainte de craciun si era pe sfarsitu lui ianuarie cand l-am vazut tot acasa si nu stim de ce si acuma am inteles,sa auzim numai de bine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Eu stiam ca magnetu se pune numai in interioru societatilor .

Stiai foarte prost si neprofesional mai...colegule. Sunt curios de unde stii tu asa de sigur ca la incarcat/descarcat trebuie sa pui magnetul...probabil de la cursurile pt atestat nu??? Foloseste tu magnetul la incarcari/descarcari prin tari ca germania de exemplu si dupaia intra pe forum si spune-ne cu cat te-au incaltat....:)) auzi dom'le el "stia" ca magnetu se pune la descarcat dar numai in interiorul societatilor asa ai spus de parca ar fi obligatoriu... Vorba unui coleg de aici de pe forum..."Arata ca esti un profesionist si vei fi respectat". Respecta pauzele, respecta programul pt ca in primul rand te respecti pe tine. Greu de inteles pt unii. Daca noi nu ne respectam pe noi cum vreti fratilor sa ne respecte angajatorii straini??? De aia tot bat apropoul dispecerii la romani la magnet ca stiu ca se foloseste dar soferul ala care il foloseste oare stie sau macar constientizeaza ca dispecerul face bani si tu ramai cu riscul de a fi prins si amendat cu cateva miare oare se merita ca ai mers peste program cu magnetul si dupaia ti-o furi ? Cat poti castiga in plus??? Ulciorul nu merge de multe ori la apa...Sunt curios daca dispecerii le bat apropoul de magnet soferilor olandezi, suedezi, nemti etc. Cand vom inceta cu prostiile si nu vom mai face compromisuri in fata strainilor poate vom fi si noi respectati, pana atunci degeaba ne plangem, noi ne-am facut soarta pe care o avem. Drumuri bune Doamne ajuta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Stiai foarte prost si neprofesional mai...colegule. Sunt curios de unde stii tu asa de sigur ca la incarcat/descarcat trebuie sa pui magnetul...probabil de la cursurile pt atestat nu??? Foloseste tu magnetul la incarcari/descarcari prin tari ca germania de exemplu si dupaia intra pe forum si spune-ne cu cat te-au incaltat....:)) auzi dom'le el "stia" ca magnetu se pune la descarcat dar numai in interiorul societatilor asa ai spus de parca ar fi obligatoriu... Vorba unui coleg de aici de pe forum..."Arata ca esti un profesionist si vei fi respectat". Respecta pauzele, respecta programul pt ca in primul rand te respecti pe tine. Greu de inteles pt unii. Daca noi nu ne respectam pe noi cum vreti fratilor sa ne respecte angajatorii straini??? De aia tot bat apropoul dispecerii la romani la magnet ca stiu ca se foloseste dar soferul ala care il foloseste oare stie sau macar constientizeaza ca dispecerul face bani si tu ramai cu riscul de a fi prins si amendat cu cateva miare oare se merita ca ai mers peste program cu magnetul si dupaia ti-o furi ? Cat poti castiga in plus??? Ulciorul nu merge de multe ori la apa...Sunt curios daca dispecerii le bat apropoul de magnet soferilor olandezi, suedezi, nemti etc. Cand vom inceta cu prostiile si nu vom mai face compromisuri in fata strainilor poate vom fi si noi respectati, pana atunci degeaba ne plangem, noi ne-am facut soarta pe care o avem. Drumuri bune Doamne ajuta

Ai foarte mare dreptate colegu. Am si eu  magnet  si uneori il mai pun. Dar il pun doar in interesul meu. Sa ajung mai repde acasa sau stiu eu. Daca sunt prins eu raspund nu firma si de aceea nu imi pasa chiar deloc daca ajung sau nu la descarcare nu voi pune magnetul in interesul altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da colegii e adevarat ca au dat banii

eu azi i-am scos nu chiar cat ar fi trebuit dar macar am primit

   

  Si fratelui meu in data de 16 februarie i-au intrat banii pe decembrie2011, si tot .... doar o parte din ce se astepta... .

   

    Drumuri bune tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • Members

am facut pauza sap trecuta cu un coleg de la stadler si imi zicea ca parca s-a desfintat filiala da la mures si ca a inceput sa mai cheme din soferii romani lasati in iarna acasa,dar nu angajeaza altii noi,doar pe cei vechi i chiama,treaba inca mai merge... ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.