Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Super simplu....inmultesti pe 35 cu numarul de zile din luna, indiferent daca sunt lucratoare sau nu

35x29 februarie

35x30mai

35x31ianuarie :D

Ai priceput colegu ?

Salariu fix e fix indiferent de km sau zile(sarbatoare ,etc)

Salariu la km e numarul de km inmultit cu procentul la care esti platit :6%,7%.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  multumesc Avram,

  merge vreo careva din Iasi la P.Neamt(Savinesti) sambata (LA ORA 08:00 SA FIM ACOLO) pentru H.ESSERS. cred ca se face testarea acolo, platesc transportul nu-i problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

Salutare tuturor!am si eu o nedumerire in ceea ce priveste angajarea in cadrul H.Essers(Centrum).In cazul in care am fost la interviu la P. neamt acum vreo 3 ani si am picat testul de parcare al vagonului dar am avut de castigat la vorbire si umpic de mecanica,credeti ca ar mai avea vreun rost sa incerc din nou?Tin sa mentionez ca eu lucrez de 4 ani in transportul de persoane(autobuz si autocar la diverse agentii de turism de aici din Bacau) si nu am avut ocazia sa fac parcari cu spatele cu TIRul pana in prezent caci nu stiu unde si cum ar fi de procedat sa dau de capat procedeului de parcare in curba cum am fost nevoit sa incerc la Savinesti.Va multumesc celor ce au bunavointa de a-mi raspunde la mail si in speranta unei colaborari frutuoase va doresc numai drumuri bune si multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sa o luam pe rind,,,

daca nu treci de test nu te poti angaja,fiecare proba e eliminatorie...deci si parcarea ....

Tu trebuie sa iti raspunzi la intrebarea daca are rost sa mai incerci...

fiecare are reteta lui...si formula lui de calcul...

toate cele bune

ps completeaza te rog si datele la profil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

aceste anunturi sunt valabile pt. incepatori mare atentie colegi sunati si intrebati mai multe sa va lamuriti de ce sunt deochiati, nu este seriozitate si respect de nici un fel, mai mult te angajeaza pe tara dupa care te obliga sa pleci pe comunitate salar este min. pe economie si 35 eur pe zi nu are importanta munca care o prestezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am lucrat la ei si dupa noua salarizare nu o sa ei mai mult de 1050e +salariu pe ro de 780ron si mai dau ei un bonus cumulat din descarcari incarcari si ore de condus de 100 e cu riscul sa il primesti sau nu

Nu ai sigurantza locului de munca, camioanele sunt noi dar nu sunt dotate, banii ii primesti la timp.

Inainte de noua salarizare se castiga bine de la 1360 pe cursa fixa pana la 2000 pe curse normale depinde cum te zbateai

Drumuri bune, apropo angajeaza si incepatori dar depinde cum ii prostitzi la angajare ,bafta incepatorilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am fost la Saveni anul trecut si cer cel putin 6 luni de experienta.

Cei care nu au ADR si nu stiu nici o limba straina nu vor mai continua interviul.

Poti sa ai 20 ani experienta daca nu stii sa dai cu spatele pleci acasa in secunda 2.

Stie cineva daca se vor mai face recrutari la Saveni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am fost la Saveni anul trecut si cer cel putin 6 luni de experienta.

Cei care nu au ADR si nu stiu nici o limba straina nu vor mai continua interviul.

Poti sa ai 20 ani experienta daca nu stii sa dai cu spatele pleci acasa in secunda 2.

Stie cineva daca se vor mai face recrutari la Saveni?

merci colegu tudor ,,deci e clar fara ADR nu are rost sa mai mergem la testare :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am fost ieri la testare la savinesty....daca nu stii engleza, franceza sau germana scris si vorbit nu ai ce cauta acolo...daca nu ai adr nu ai ce cauta acolo... daca nu ai experienta nu ai ce cauta acolo (ei asa au spus dar au luat un SOFER care a lucrat ospatar in anglia )....se da testare la limba pe care o cunosty..se da un mic test si pentru incarcari...cum ancorezi marfa....salariu este de 35 euro pe zii plus 7-8 mil pe tara..se sta 3 luni comunitate si 3 saptamani acasa...aveau nevoie pentru parcul de la genk....au inceput sa se strice treaba si la ei.....eu unul nu concep sa ma duc sa lucrez pe banii astia...acum fiecare asi stie posibilitatile....cam atat despre ei...pacat ca sunt o firma mare si au masini bune....au spus ca au nevoie de soferi profesionisty nu de posesori de permis....dar la banii pe care ai ofera de asta o sa aiba parte...de POSESORI DE PERMIS....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Sal, eu am lucrat la H.ESSERS ,pot sa va zic fapt concret am  fost angajat pe intern extern dupa perioada de 3 luni sub fel si fel de schimbari stresante peste 16 capete tractor schimbate in (3 luni ) stres cu tot felu de hirti (contabilitate) mers exemplar( rutele cele mai scurte , condus economic etc.) am fost din cauza unei persoane numita "liviu" jurist in firma,detasat pe comunitate sa stau 3 luni de zile pe salar de 35 eur la zi si salariu fix 1050 pe cartea de munca asta e tot ce primiti restu e minciuna , persoana sus mentionata presupun si deduc din discutia cu alti colegi ca nu ia placut fata mea, de ce?, unu din colegi ma inrebat de ce nu vreau sa lucrez fara carte de munca sau contract, desi toti cei cu exp; stim ca se face prelungire , de aici deduc si cred ca aceasta persoana si-a batut joc chiar si de colegi lui oradeni cu cine stie ce minciuni( cunoscute numai de el si la cine lea spus), eu ne avind niciun fel de vorba sau discuti de vreun fel cu cineva ,cine vrea sa mearga acolo poate sa mearga primiti bani la timp dar facetiva calculul de cum ajungeti lunar, drumuri bune si atentie sa va ascundeti fata cind apare liviu in zona birouri !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Astazi m-am hotarat si eu sa trag o fuga pana la Savinesti (pe 7iulie). Vom vedea ce iese. De interviuri sunt satul, asa ca emotii nu am. Franceza / engleza de 7 amandoua, ceva probleme cu parcatul. Oricum acum toti angajatorii vor pe cei mai buni dintre cei buni si viseaza cu ochii deschisi la soferul ideal. celcare nu doarme nu manaca alearga 24/24 si care ii spune patronului in ziua de salariu sa zica boda proste ca el a veunit voluntar. Nu merge asa, toti suntem oameni si trebuie sa existe respect reciproc. Respecta si in felul asta vei fi respectat.

Bafta tuturor celor care isicauta un loc demunca, iar celor care deja au unul bafta la unul mai bun.

Sa auzim numai de bine si sa speram ca natia asta romaneasca nu a ajuns mai rau decat albanezii, somalezii, sau alta natie subdezvoltata mintal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

firma H ESSERS angajeaza in continu soferi si numai.LA firma asta se fac angajari incontinu de personal [oare de ce??]nu prea rezista multi si nu din cauza muncii depuse.Masinile sunt OK,in mare ,in general sunt camioane noi cu mici exceptii, problema e alta,  problema este conducerea firmei care este incompetenta .Acest lucru se intimpla la ORADEA. NU vorbesc din auzite stiu exact ce se intimpla,din pacate mai suntem 10 soferi pe firma CENTRUM acum essers transport.Mergem zilnic la garaj si semnam o condica de prezenta,iar ei ne platesc salariu pe luna de 800/ 1000 ron. Camioane nu avem si nici nu ne mai da, asteapta sa ne dam demisia.Asta dupa 13 ani de munca la aceasta firma.toate astea pentru ca nu am fost de acord cu plata la negru si cu evaziunea fiscala.Daca mai intereseaza pe cineva  amanunte va stau la dispozitie.

      Colegule explica-te te rog,ce ai vrut sa spui in legatura cu munca la negru?

    Te referi cumva la diurna ca nu este cuprinsa in nici un act,sau ce?

    Multumiri anticipate daca-ti faci timp sa raspunzi si drumuri bune sa avem cu totii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut,ma refeream la plata la negru si nu la munca la negru nu e acelasi lucru.Nu am fost de acord cu minim pe economie si un al doilea salar in functie de km,care nici decum nu e diurna si binenteles nu e trecut nicaieri,dar se pare ca au inceput sa schimbe cite ceva la ESSERS ,dar pe noi ne disponibilizeaza de la 1 iulie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare, as vrea sa merg si eu la Savinesti, dak este cineva care merge si poate sami dea si mie mai multe detalii...  paul_pc, dak tot ai de gand contacteazama si pe mn.  id-  dan_cpx2003

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am auzit despre Essers numai lucruri bune. Vreau si eu sa ma angajez la ei. Primesti cam de inceput undeva la 800-1000 de euro pe tara. Am prieteni care muncesc la ei  si ii foarte multumit. Daca iti faci treaba si muncesti nimeni nu are nimic cu tine. Am vazut multe chestii rautacioase pe internet dar nu stiu cat or fi de adevarate. Daca omu meu ii multumit asta inseamna ca dracu nu o fi atat de negru. Si din cate am auzit cam platesc la timp nu intarzie cu banii. zicea ca vor sa se extinda tot mai mult si au nevoie de soferi.

cand aflu pe cinte trebuie contactat pentru angajari scriu pe forum. drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Vreau si eu sa ma angajez ca si sofer la Essers si am auzit lucruri chiar foarte ok despre ei. De inceput poti ajunge pe tara la un castig de 800-1000 de euro la ei. Fac recrutari la la Curtici, Targu Jiu si Piatra Neamt in fiecare luna. Pentru comunitate tot la fel, dar acolo un tip care lucreaza la ei mi a spus ca ajungi pana la 1800 euro pe luna si lucrezi 3 luni afara cu 3 saptmanai concediu. mi a promis ca imi face rost de un numar de telefon unde se pot face recrutari. drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.