Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Colegii stiti cumva se mai fac angajari la Hartltrans?Detin permis categ B+C din 2001 iar anul acesta am luat E-ul,deci incepator ca sa zic asa.Credeti ca as avea vreo sansa daca as trimite un CV la firma lor?Am facut doar vreo 3 curse din Valcea- Constanta.Sediul in Timisoara pe unde este?Drumuri bune sa aveti colegii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

DOCUMENTE  NECESARE PENTRU DOSAR

Actele pentru dosar se pregatesc doar in copii pana la punctul 11 inclusiv al acestei liste! Celelalte puncte se vor pregati ulterior angajarii!

Copie dupa:

1. Buletin/Carte de identitate - copie color                          - 3 exemplare

2. Certificat de nastere                                                            - 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii                - 1 exemplar               

4. Ultima diploma de studiu                                                    - 1 exemplar

5. Permis de conducere: categoria C, C+E       - 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa       - 2 exemplare

Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa

7. Cartela pentru tahograf digital                                          - 1 exemplar

8. Cazier                 - 1 exemplar

9. Pasaport                                                                                - 1 exemplar

10. Fisa medicala (in care sa fie specificat faptul ca este pentru siguranta circulatiei) + aviz psihologic ( valabile)                   - 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate  ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar

12. Recomandare de la ultimul loc de munca in original – cu nr de contact

13. Poza color tip CI

      *** UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca pana pe la sfarsit de octombrie, inceput de noiembrie, cel mult, nu mai  cheama la munca, in iarna nici atat, e perioada moarta pentru majoritatea, iarna nu prea mai pleaca nimeni de pe nicaieri, nu-ti prea permiti sa ti mai lasi jobul asa usor....eu sunai astazi iar, au mai chemat soferi, dar de pe aproape, asta cand au fost urgente, in rest..........nu stiu nici tipa sa spuna ce si cum ..... ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

iarna vine sarbatorile,multi vor acasa,poate si-au facut baieti experienta si vor lasa pe alti sa prinda aceea experienta,in orice zi,orice luna,orice secunda poti sa fii sunat de catre hart,nu iti pierde speranta

Andrei sa stii ca pentru dosar iti trebuie banuti la greu,daca ai cunostinta si vrea sa te ajute mai repede faci treaba cu el,ghinionul meu e ca nu am pe nimeni.Da nu ma dau batut.Incercati pana reusiti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Problema e ca sunt multi fara loc de munca in acest moment, eu unul stau asa de 2 luni, tipul pt care lucram a plecat din tara, si am ramas pe liber, bani am pus la ciorap' pentru zile negre dar se duc vazand cu ochii, ;D de aici rezulta si o oarecare disperare a multora, lipsa banilor! Noapte buna la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu  asa am zis  si eu sa incerc cu el. sa vad ce reszolv cu atestatele  ca mai am traseul pt marfa si termin :) pe urma imi iau viata in maini :(

Andrei sa stii ca pentru dosar iti trebuie banuti la greu,daca ai cunostinta si vrea sa te ajute mai repede faci treaba cu el,ghinionul meu e ca nu am pe nimeni.Da nu ma dau batut.Incercati pana reusiti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

DOCUMENTE  NECESARE PENTRU DOSAR

Actele pentru dosar se pregatesc doar in copii pana la punctul 11 inclusiv al acestei liste! Celelalte puncte se vor pregati ulterior angajarii!

Copie dupa:

1. Buletin/Carte de identitate - copie color                          - 3 exemplare

2. Certificat de nastere                                                            - 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii                - 1 exemplar               

4. Ultima diploma de studiu                                                    - 1 exemplar

5. Permis de conducere: categoria C, C+E       - 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa       - 2 exemplare

Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa

7. Cartela pentru tahograf digital                                          - 1 exemplar

8. Cazier                 - 1 exemplar

9. Pasaport                                                                                - 1 exemplar

10. Fisa medicala (in care sa fie specificat faptul ca este pentru siguranta circulatiei) + aviz psihologic ( valabile)                   - 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate  ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar

12. Recomandare de la ultimul loc de munca in original – cu nr de contact

13. Poza color tip CI

      *** UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca pana pe la sfarsit de octombrie, inceput de noiembrie, cel mult, nu mai  cheama la munca, in iarna nici atat, e perioada moarta pentru majoritatea, iarna nu prea mai pleaca nimeni de pe nicaieri, nu-ti prea permiti sa ti mai lasi jobul asa usor....eu sunai astazi iar, au mai chemat soferi, dar de pe aproape, asta cand au fost urgente, in rest..........nu stiu nici tipa sa spuna ce si cum ..... ;D

  Da,asa e colegu! Dar partea cea mai dura cu doasarele pt angajare e ca nu se tine o evidenta corecta! Adica sa fie un pic numerotate...si sa te cheme cand iti vine randul! Din pacate nu e asa!  :-[  Trimite un coleg dosarul acum 3 luni...si nimic...dar un altul a trmis dosarul de 1 luna si pe el il cheama! Din pct.asta de vedere ca firma nu e corect!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai colegi terminati cu certurile si cu contrazicerile,daca vreti sa lucrati la hartl trimiteti copii la actele cere vi le-a cerut camelia si o sa vedeti ca va contacteza,cei care nu au fost sunati de cateva luni probabil este ceva in neregula cu dosarele lor,ca de angajat angajeaza tot timpul,doar ca sunt foarte multe dosare si le mai selecteaza,in august a fost o probleme cu angajarile ca s-au casar niste masini dar aduc altele noi si treaba mergein continoare bine cum a mers si pana acum.lasati glumele cu banii deoparte ca nu merge,aveti rabdare ca va contacteza ca mai pleaca si soferii din cauza banilor putini,deci angajeaza,bafta si drumuri bune. ;D;D;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca ai hartie inlocuitoare ar trebui sa fie in regula,doar ca daca te suna sa mergi la munca si nu ai cardu,ce faci?asta este problema,acuma depinde in cat timp iti vine cardu,ce sa zic,mai bine asteapta sa-ti ajunga cardu si trimiti toate copiile atunci si stai linistit ca este in regula dosaru,bafta si drumuri bune :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca ai hartie inlocuitoare ar trebui sa fie in regula,doar ca daca te suna sa mergi la munca si nu ai cardu,ce faci?asta este problema,acuma depinde in cat timp iti vine cardu,ce sa zic,mai bine asteapta sa-ti ajunga cardu si trimiti toate copiile atunci si stai linistit ca este in regula dosaru,bafta si drumuri bune :D

claudiu....adeverinta aia inlocuieste intrutotul cardul.nu e nici o problema daca o ataseaza la dosar ca atare.copie,ma rog.datele ce apar pe hartie vor aparea si pe card

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.