Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

@Renegatul

Pai zice ca a depus dosarul personal, asa ca nu stiu daca o fi stat acolo sa se uite alea prin dosar si sa-i spuna ca "iti mai trebuie cardul de sanatate" ...

Ca altfel nu cred ca isi mai pierd alea timpul cu dosare incomplete, cand au in dulap acolo cred ca o groaza de dosare complete din care sa aleaga.

Zic ca este un mare minus sa ai dosarul incomplet si sa astepti sa te sune sa zica: gata, te angajam adu si cardul (care vine in 3 sapt.) sau alte acte care iti lipsesc si apoi pleci.

Deci....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna tuturor

sant din bucuresti si stau in granada spania as avea sanse sa ma angajez la ei

DAR DE AICI DIN GRANADA

Tre sa vi sa-ti bagi actele de Romania colegule la ei la sediu sau le trimiti cu posta. Sunt mentionate ce documente iti trebuie, astepti sa te selecteze si sa te sune cand au ei nevoie. Trebuie sa fi in Romania, nu o sa te cheme din Spania sau sa trimita microbus sa te ia. Dar ce naiba, nu ai gasit nimic de munca in Spania ca sofer pe nimic? sau ca orice? Oricum la astia nu iei mai mult de 600 Euro ca incepator. Dar sunt multi colegi aici care asteapta uite si nu au fost chemati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii stiti cumva se mai fac angajari la Hartltrans?Detin permis categ B+C din 2001 iar anul acesta am luat E-ul,deci incepator ca sa zic asa.Credeti ca as avea vreo sansa daca as trimite un CV la firma lor?Am facut doar vreo 3 curse din Valcea- Constanta.Sediul in Timisoara pe unde este?Drumuri bune sa aveti colegii!

pai noi de unde sa stim?

incearca-ti si tu norocul, cum facem toti... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai colegi terminati cu certurile si cu contrazicerile,daca vreti sa lucrati la hartl trimiteti copii la actele cere vi le-a cerut camelia si o sa vedeti ca va contacteza,cei care nu au fost sunati de cateva luni probabil este ceva in neregula cu dosarele lor,ca de angajat angajeaza tot timpul,doar ca sunt foarte multe dosare si le mai selecteaza,in august a fost o probleme cu angajarile ca s-au casar niste masini dar aduc altele noi si treaba mergein continoare bine cum a mers si pana acum.lasati glumele cu banii deoparte ca nu merge,aveti rabdare ca va contacteza ca mai pleaca si soferii din cauza banilor putini,deci angajeaza,bafta si drumuri bune. ;D ;D ;D

si eu cred la fel...si eu imi fac dosarul acum si vreau sa imi incerc norocul si de aceea sper sa fie bine si sa fie nevoie de soferi noi :))

bafta la toata lumea si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare, am aplicat si eu la ei anul trecut in noiembrie, mi-au dat mail cu toate actele alea care imi trebuiesc si pe atunci nu erau gata toate, asa ca am terminat dosaru prin ianuarie, cand i-am contactat din nou si n-am mai primit nici un raspuns, nici ca-i alba nici ca-i neagra.

Astazi imi faceam planurile sa plec la Waberers la M.Ciuc, dar m-am cam lecuit dupa ce am citit pe aici, dar totusi nu exclud total; si am dat iar peste recomandari pentru Hartl. Am incercat sa-i sun la un numar de fix care l-a postat un coleg aici, dar nimic :| Le dau si un email sa ii intreb daca pot sa le trimit dosarul si vad atunci daca imi raspund sau nu. Altfel cum sa dau de ei sa ii intreb daca le trimit sau nu dosarul ? :-?

tu poti sa incerci, doar nu ai nimic de pierdut ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vreun coleg care lucra la ei ca ajutor ne poate spune cati bani ia in mana, daca ii se trage ceva din bani, etc....ar fii interesant sa stim si noi

sal colegul,

cineva zicea aici ca un incepator are cam 600 de euro, dupa care se poate ajunge la 1200 sau chiar 1800.

si tot in topicul acesta mai zicea cineva (nu mai stiu exact daca aceeasi persoana) ca a luat si bonusuri.

Deci e super tare! eu abia astept sa am dosarul gata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii ... da vre un titular de la hartl nu e nimeni pe aici sa ne zica si noua cat ii leafa ? :) ca de filme e plina lumea :)

  salut colegii eu lucrez la ei nu e nici rau dar nici bine salar 150 la saptamana ca si incepator si dupa 7 centi la km e greu sa ajungi la 1200 la luna caci nu faci kmde preme nici nu se pune problema
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ca titular iei 7 centi in primul an 8 in al doilea 9 in al treilea si 10 in ultimul faci pana in 18000-20000 km pe luna si asta sa te rogi de ei sati dea curse . Eu sunt in a treia saptamana de lucru si am abia 12000 km mia luat 2 remorci cu curse bune care aveam si incarcari la ele si mia dat altele la care am asteptat si o zi incarcare . Stiu ca aveam incarcari ca mia ziso dispecerul pe fate. Chiar si ca ajutor o sa aveti surprize sa vi se opreasca din bani . De exemplu ajutorului meu i sa oprit 170 de euro din iulie si nici acum nu ia vazut. Nu mai spun ca am vazut un titular in vomp care ia oprit 300 de euro pentru ca nu a scris 3 numere pe CMR. Sunt si bune su rele . Aici toti vin pentru experienta eu mai vreau sal aduc pe fratimiu sa faca si el un pic de experienta si plecam amandoi pe frig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut Ovi! Da, este suficient adeverinta de salariat din care sa reiasa salariul tau de incadrare, cat si faptul ca societatea a virat catre CAS toate obligatiile privind asigurarea ta aca si angajat. Cei de la CAS cer, practic, sa justifici ca in ultimii 5 ani, evident, daca ai varsta necesara, ai contribuit la la fondul de sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

o simpla adeverinta precum ca esti angajat la firma x,iti gaseste ei totul pe calculator,eu i-am zis la personal sa-mi dea o adeverinta catre cas,simplu fara salariu,

A si o copie dupa buletin..mi-e imi vine luna viitoare cardul.

Baieti la analizele medicale,iti trebuie si adeverinta de la medicul de familie ca esti apt de munca??

Am inteles ca trebuie si analize la sange???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ovi_gymy, nu e suficient adeverinta aia.

mai exact, tre sa te aibe ei in baza lor de date cum ca esti asigurat. pe scurt, daca falsifici sau faci cumva rost de o adeverinta naspa, degeaba o ai daca la ei nu te gasesc ca asigurat/coasigurat.

normal ca, daca e pe bune, tu pe langa aceea adeverinta tre sa apari si la ei ca asigurat.

eu, sa scap de aia 412lei care mii cer acum pt a face cardu, am trecut la sotie in intretinere, ea lucrand, i/a dat de la ea de la lucru o adeverinta cum ca sunt coasiguratul ei in aceeasi zi in care a si bagat actele de a trece in intretinere, a doua zi am mers la cnsas cu adeverinta, si mi/au zis sa astept, in jur de o luna pana firma o sa trimita si la ei datele ca acea adeverinta nu are valoare pana nu sunt la ei in baza de date ca, coasigurat.

(ai _aici_ un link, dai pe mijlocul paginii, la Servicii online, Asigurati... si te descurci.)

valysoferubraila, ca sa faci analizele tre adeverinta de la medic, altfel nu iti face. exact cum zici tu acolo, apt de munca.

si analize de sange iti face.

mai multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut baietii multumesc pt raspunsurii,eu sunt asigurat lucrez la aceeasi firma de 3 ani,vroiam sa stiu daca mai platesc ceva ca inainte am lucrat fara carte de munca,inainte de firma la care sunt acum de 3 ani.mare bataie de cap cu actele astea,am intales ca trebuie si pasaport obligatoriu la hartl,vreau sami fac dosaru,dar cred ca l bag prin februarie martie ca acum nu mai vad nici o santa sa te cheme vine iarna.cardu asta sunt nelamurit atata tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.