Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

colegii la edy deva angajeaza daca ai pe cineva acolo,la maracana din sanicolau mare la fel dar sa ai un prieten sofer acolo.salariu 40 de mil pt fiecare sofer.se lucreaza numai in echipaj.daca nu ma suna de la hartl saptamana asta o sa incerc sa merg la ei pt ca 40 de mil e un inceput bun.mai era o firma din italia arcese care are o filiala in craiova 1300 salariu si am inteles de la un prieten ca ar face angajari dar se sta de la 10 sapt pana la 24 iar mie unu nu imi convine.sper ca v-am fost de ajutor in caz ca nu primim niciun telefon de la hartl.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

bun mergi la ei daca ai o cunostinta acolo,dar daca nu o ai ce faci?

te duci pana acolo asa doar ca sa te afli in treaba,si stau si aproape al dracu la o groaza de sute de km!

la arcese craiova stiu ca nu cereau experientza.cauta nr pe net si vezi ce iti zic.la maracana iti dau nr dar si mie mi-a zis patronul ca nu angajeaza fara experientza.daca o sa ma ia baietzii d acolo cu ei si nu iti gasesti de lucru o sa incerc eu sa vb cu patronu sa vad daca mai pot aduce alti baietzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegilor....De ce nu incercati si la firmele de pe langa brasov, angajau si incepatori si dadeau si ceva banutii mai multii decat la Hartl, si nici nu cer o roaba de acte si nici nu stai sa asteptii luni de zile un telefon de la ei. Aici din cate am inteles iti spune direct Da ori Ba din cate am auzit de la anumiti prieteni mai toate firmele spaniole iau in exchipaj dar sa fie deaja format unu cu experenta celalalt fara eu astept sami mai iasa niste acte si o tai la o firma spaniola cu un amic am renuntat la Hartl cand vad ce se scrie pe aici raman uimit. Cu respect de la brasov dumuri bune sa avetii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

as fi si eu interesat colegu de numere de tel care angajeaza echipaj unul cu experienta si unul fara , ca am un prieten care are experienta si vrem sa facem un echipaj daca se leaga ceva ( el are ceva experienta in spania , parca 2 ani)  ms mult colegu. sau macar numele firmelor care angajeaza in conditiile astea :)

Salut colegilor....De ce nu incercati si la firmele de pe langa brasov, angajau si incepatori si dadeau si ceva banutii mai multii decat la Hartl, si nici nu cer o roaba de acte si nici nu stai sa asteptii luni de zile un telefon de la ei. Aici din cate am inteles iti spune direct Da ori Ba din cate am auzit de la anumiti prieteni mai toate firmele spaniole iau in exchipaj dar sa fie deaja format unu cu experenta celalalt fara eu astept sami mai iasa niste acte si o tai la o firma spaniola cu un amic am renuntat la Hartl cand vad ce se scrie pe aici raman uimit. Cu respect de la brasov dumuri bune sa avetii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii una dintre firme care angajeaza in echipaj un baiat cu experienta si unu fara este Duvenbek din ce am auzit, vineri dim o sa ajung si eu la brasov si o sa le fac o vizita numarul de tel il gasiti aici pe site mai este o firma noua prin Codlea langa Brasov iara am inteles ca ia tot la fel nu pot garanta 100% ca nam ajuns inca pe la ei astea leam auzit de pe la altii colegii de prin parcare. In spania iara sunt firme care angajeaza le gasiti tot aici pe  site lasati Hartul ca din cate vad slabe sanse mai avem. Cu respect  de la brasov......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

oameni buni nu disperati, cineva zicea si avea dreptate, angajeaza atunci cand se elibereaza locuri, sau cand mai aduc masini noi si au nevoie de soferi.

ce stiam eu e ca aveau nevoie de titulari, voia sa-l faca pe ajutorul meu titular dupa 2 sapt. :)

ca si criterii, nu stiu ce sa zic, am intanlit diferiti oameni pe traseu, si tineri si in varsta, din diferite zone ale tarii, deci nu cred ca asta e un criteriu de angajare.mai degraba, cum zicea un coleg, e ca la loto :).

eu unul am plecat de la ei, insa le multumesc ca mi-au dat sansa de a invata si de a-mi face experienta si vechime.ca si conditii de munca ce ti se promite aia ti se da.

se mai intampla sa mai primesti o prima daca scoti consum bun pe luna.masinile sunt noi (masjoritatea), sunt intretinute si e bine sa prinzi si pe automate si pe manuale, chiar daca pe manuale o sa-ti blestemi zilele pana te invati cu ea. mie unu mi-a prins bine acea luna pe DAF-ul ala manual. Ms Bernard :)

In alta ordine de ideei, cine are alte oferte sa  nu astepte pt ca in ziua de azi un loc de munca greu se gaseste si repede se pierde.Daca aveti pe cineva la Hartl, nu ezitati sa-i cereti ajutorul sa puna o vb pt voi, pt ca e in favoarea voastra.in rest succes si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pai....mai stii??? Aleg ce pica, ce vor.  Poate fi o solutie, la urma urmei ce pierd ca mai trimit dosarul o data? Mare branza...oricum,  spunea cineva mai sus de nesimtire din partea lor, asa si este, pai daca tu suni, iti spun ca e de munca, ca fac contracte,  ca primesc dosare, si tu te apuci si il faci si dai o suma de bani pe acte, stai pe la cozi si iti bati capul cu prostii,  il trimiti la ei cu toate actele pe care le cer, varsta e ok, totul e ok si din partea lor  dar nu esti chemat sau auzi ca nu mai angajeaza.  Nu am nimic cu cei chemati recent, ma bucur pentru ei dar sunt altii cu dosarele bune,  trimise de mai mult timp, poate si aproape de TM care stau sa astepte......

ei hai ca n-o fi chiar asa... nu cred ca aleg ce pica...

si nici pe toti care trimit dosarul nu ii poate angaja imediat... eu si ei un numar limitat de masini

eu zic sa avem rabdare ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vezi ca aceeasi gresala am facut-o si eu,am renuntat la serviciul meu ca sa am timp sa caut ca si sofer pe tir .si am facut pe dracu in 4 nici alt servici nu am gasit si acum stau acasa din aprilie

colegu, aici e greseala ta, astea nu prea sunt vremuri sa lasi un serviciu pana nu gasesti altul... :(

imi pare rau sa aud asta, dar mai insista, sper sa ai noroc ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

a(u)di s-a stii ca am cam inceput sa m-a indoiesc de faptul ca mai angajaza ceva din moment ce stam si tot asteptam si de la fima nu ni s-e sune nimic inafara de faptul ,,ramaneti in asteptare"

pai probabil nici ei nu stiu cand si daca mai primesc masini noi... sau cand mai pleaca cineva si au nevoie de alti soferi...

zicea cineva pe aici ca in situatiile astea angajeaza alti soferi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.