Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

la hartl oameni care fac experienta pleaca,in locul lor angajeaza alti,sunt de aproape 5 luni la ei,in 5 luni nu cred ca a fost saptamana sa nu angajeze,saptamanal angajeaza(si nu doar 1 sau 2 pe aptamana,cand am inceput eu eram 18 noi,am auzit ca a fost saptamana cand au angajat 30)...adevarul e ca sigur au gramada de dosare cat casa...dar incercati/insistati

eu am bagat dosarul de 2 ori,odata in noiembrie anul trecut si a 2-a oara pe la sfarsitul lui februarie,in martie am inceput lucrul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegiii..

Ca varianta pt angajare exista waberers. Eu lucrez la ei si pot sa spun ca stai in proba maxim o luna si dupa intri in paine.

Se plateste prost in perioada de proba dar nu stai 4 luni, se plateste zece euro pe zi plus salariu pe tara 850 lei pe luna.

Eu am stat o luna ca sofer 2 si am luat cam 500 de euro dupa care am primit masina si am intrat in paine.

Pot sa zic ca eu de cand lucrez la ei, in fiecare luna am ramas cu cel putin 600 euro din salariu pe luna plus ca eu cheltuiesc cam 300 euro pe luna afara.

Deci eu zic ca e mai bine decat la hartl, sa stai 3/4 luni pe cabina in echipaj e greu ... programul de condus, conditiile si oboseala.

La waberers nu e raiul pe pamant dar eu zic ca e mai bine.

Conteaza sa iti vezi de treaba sa nu umbli la motorina, mai conteaza si coordonatorul care il ai, cei drept sunt multi prosti, dar daca e poti sa ceri sa te mute.

Sa nu creda cineva ca ii ridic in slavi, dar pt incepatori cum am fost eu e mai bine decat la hartl. Parerea mea.

Cu respect colegilor

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Colegiii..

Ca varianta pt angajare exista waberers. Eu lucrez la ei si pot sa spun ca stai in proba maxim o luna si dupa intri in paine.

Se plateste prost in perioada de proba dar nu stai 4 luni, se plateste zece euro pe zi plus salariu pe tara 850 lei pe luna.

Eu am stat o luna ca sofer 2 si am luat cam 500 de euro dupa care am primit masina si am intrat in paine.

Pot sa zic ca eu de cand lucrez la ei, in fiecare luna am ramas cu cel putin 600 euro din salariu pe luna plus ca eu cheltuiesc cam 300 euro pe luna afara.

Deci eu zic ca e mai bine decat la hartl, sa stai 3/4 luni pe cabina in echipaj e greu ... programul de condus, conditiile si oboseala.

La waberers nu e raiul pe pamant dar eu zic ca e mai bine.

Conteaza sa iti vezi de treaba sa nu umbli la motorina, mai conteaza si coordonatorul care il ai, cei drept sunt multi prosti, dar daca e poti sa ceri sa te mute.

Sa nu creda cineva ca ii ridic in slavi, dar pt incepatori cum am fost eu e mai bine decat la hartl. Parerea mea.

Cu respect colegilor

Drumuri bune.

vai si amar de salariu care il iei la waberers...waberers ca si hartl ii pun la inceput pentru experienta...dupa 6 luni daca ti-ai dat silinta si ai invatat cauti in alta parte mai bine...imi pare rau colegu dar tu nu cheltui deloc afara...plus ca 600euro nu-s banii cu care sa vi acasa dupa o luna plecat afara...ii doar o parere de a mea..drumuri bune!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu Bogdan.

Am zis eu cumva ca se castiga bine la waberers?

Am zis doar ca mi se pare mai bine decat la hartl unde toti banii pe o luna sunt 600 de euro.

Eu ultima luna am venit cu 800 euro acasa.

In privinta cheltuielilor, depinde de sofer. Eu sunt fumator si cheltui 300 euro pe luna, mancarea nu te duce mai mult de 50 euro pe saptamana , in conditiile sa mai si gatesti.

Daca esti mana sparta si iti cumperi tigari din franta unde e 8 euro un pachet e clar ca o sa cheltui 600 pe luna.

Nu am in plan sa ies la pensie de la waberers, sunt in medical acum si dupa nu o sa mai merg la ei.

Repet doar pentru incepatori cum am fost si eu e bun waberers.

Se plateste 8,4 centi pe km plus salariu pe tara 850 lei..

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Apropo....

Lucrez la ei din februarie.

Sa nu crede-ti ca lucrez la ei de ani de zile.

Inainte sa merg la waberers nu am pus mana pe tir.

Eu zic ca a fost un contra serviciu, eu am facut scoala ei au sofer pentru cateva luni.

Pt cei care vor sa mearga la ei, interesati-va de angajare, am inteles ca vor sa faca angajarile pe ungaria si nu stiu cat de bine e, multi colegi nu au acceptat. Lucreaza in continuare dar nu stiu cum o sa se rezolve situatia..

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu bogdan.

Mesajul meu era pt incepatorii care vor sa mearga la hartl.

Stiu si eu ca banii sunt putini dar cand am vrut sa ma angajez toti vroiau experienta si nu ma bagat nimeni in seama.

Daca ai trecut de nivelul asta si ai uitat de unde ai plecat e problema ta. Eu vreau sa ajut pe alti soferi care sunt in situatia in care am fost eu.

Mai citeste ce am scris si o sa vezi ca am zis clar ca nu se castiga bine si nu sunt toate roz, doar ca e mai bine decat la hartl.

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Mvaiiiii unii dintre voi le au cu matematica ca plopu cu gatitul.

Deci la Mutti se plateste 1,5 Euro pe km. Da? Si la Waberer`s 0,84 Euro pe km. Nu-i greu

da si tu le ai cu numerele al draq de bine, enstein ar fi invidios! :-j

0,84 centi da . Dar nu 8,4 centi cum au zis in concluzie nici 1cent pe km nu castigi

si tu nu te mai lua dupa el ca si asa... tu stii cand vorbesti de 0,xxxxx centi? centi! centi! centi!... repet: centi!

bine a zis omu, 8 virgula 4 `centi`!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pana una alta, ca sa nu cumva sa faceti o supracombustie la cerebel, centu e cent, deci 1 din 100.

8 centi e 0.08 euro.

colegu zicea de 8.4 centi:

8,4 centi/km, plus 850 lei pe tara.
deci 0,084 euro/la 100km

incurcati centu cu euro, nu stiti sa faceti o conversie, etc. vai vai, treaba voastra, dar oare de ce imi bat capu!? #:-s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.