Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Members

salut colegii, daca are cineva nevoie de un coleg, sofer 2, sant dispus la orice ora. Nu am fost pe comunitate si de aceea caut coleg. Sunt din constanta, am 37 ani, nu fumez, cu bun simt, am ce+de de 3 ani, si atestate valabile, nr. meu 0724083909

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Vad ca aveti foarte multe neplaceri si neajunsuri Referitor la firma asta.In primul rand as vrea sa ii salut pe cei ce ma stiu,Sa traiesti Batranele. sa stii ca iti simt lipsa la Dan cargo. Cine e Kurt Beier.... va zic eu un om cu bani...vreau sa aud eu unul care a botit masina sau a rasturnat-o si i-a facut ceva. Pana si copilul batran a botit o usa. intrebati-l ce i sa intamplat.. va zic eu la chemat la garaj si i-a pus usa noua. sau tot el cand dormea la Vejle si a dat unul cu spatele direct in radioatoare ce s-a intamplat ... l-a chemat la garaj si i-a dat alt camion nou. Poate ca unii dintre voi a-ti avut neplaceri cu disponentii vostri, dar nu toate sunt asa. Tine foarte mult de tine cum iti faci treaba.Dar cum acum Denis si-a bagat coada soferii prima luna primesc 1000e apoi 1500 cu tot cu salariu pe tara. Eu am lucrat 2,5 ani pe camion la frig si in tot acest timp nu am avut de a face cu disponentii pentru ca lucram cu speditia.si credetma ca a fost foarte bine. Acum lucru ca disponent la ei am 23 camioane frig si prelata si alte 44 camioane la Nagel care le administreaza 2 danezi si cu mine.

Toti cei care zic ca e rau sau disponentii au ceva cu ei sunt cei din acea zona fie au furat,vandut motorina si altele da paradoxul ca dupa ce au fost prinsi au numai lucruri rele de zis. Toata lumea trebuie sa traiasca ,,dar macar nu fi dobitoccc si fa ceva cu capul. fie ca unii au inteles sau nu poblema e sa fii multumit. Poate in dealungul a cei 3 ani de cand lucru la ei au fost zeci de soferi care au fost dati afara. dar pentru simplu fapt ca fie au fost filmati sau prinsi. nu am auzit sa fie dat cineva afara pt vorbe. Pentru cei interesati firma da 1500e cu tot ce ei pe tara.pe data de 25 ai banii in cont,firma a fost declarata de catre Volvo firmacu cea mai noua floata de masini din europa 327 Volvo modelul nou 114 modelul vechi incepand cu 2012 incoace si restul scania iveco si mercedes. Pentru cei ce vor sa faca avere nu e o fima de unde puteti castiga prea mult peste noapte, dar pentru unii e indeajuns. Pana si eu am o rata la apartament de 570 euro si o nevasta acasa si pe vine un copil si pot duce un trai decent. Ce sa fac sa merg in tara pe diagrama si toata ziua pe statie calare.sa fac km pe magnet. Acum nici magnetulnu mai mere sa il pui.de sarit din program nici vorba, ca freci duda si din cauza ca nici un program nu stii sa il calculezi e problema ta. Toti care au sarit din program intrebatii daca si din vina lor au platit vreodata o amenda. sau cand vindeau cauciucurile de pe remorca si faceau explozii si le schimbau au rotile au platit cineva vreo roata,far sau orice altceva. Mereti in alta parte din punct punctul meu de vedere fiecare sa isi calculeze bine sansele si sa aleaga. toti sunt zmei intrebatii pe cei care au rasturnat camioane la noi ce au platit. mai multerau chemati la garaj si primeau alt camion. Drum bun va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai,acum fiecare face ce simte,nu te ia nimeni cu arcanu si nici cu forta nu te tine.Vii,consumi,judeci si apoi iei o decizie.Eu am incercat sa relatez cat mai frumos,strict experienta mea in speranta sa ajut oameni.

Nu exista perfectiuni,decat in natura,sigur ca vor fii si nemultumiti care pe buna dreptate or fii,sau pur si simplu li se pare lor ca cineva are ceva cu ei.Eu de exemplu,am lucrat o luna la Gunea cel plecat cu vaca,si chiar a spalat cu mine pe jos,omu' e Vadim2,dar nu a fost vreun capat de tara,am explicat civilizat la birou problema si m-au mutat,deci sprijin exista.Acum poate eu zic ca am facut numai bine si ca e ala tampit,poate in conceptia lui eu sunt prostul.Comunici,vorbesti,explici si le rezolvi,big deal

Dar acum si Ovidiu adevar graieste,sa ridice mana aia care au platit piese si reparatii cand au stricat (nu furat) ceva,or sa fie putini tare,si a avut firma cateva sute de angajati.

Nu cunosc multe din spatele scenei,dar nici nu trebuie sa fii vreun geniu ca sa iti dai seama ca patronul si conducerea au respect pentru angajati si tin la confortul nostru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Au fost ceva discutii intre dispo si soferul respectiv, din pacate finalizate un pic mai neortodox :).

Nu cred ca a zis nimeni ca la Kurt Beier este sau a fost totul perfect. Pentru unii este ok, pentru unii nu. Sincer depinde de fiecare in parte. Ca la orica loc de munca ai avantaje si dezavantaje.

PS: MihaiAndrei, spor la gasit job-ul perfect, eu inca mai caut :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

K, ca sa fii lamurit pe deplin, momentan lucrez la KB, dar nu pentru mult timp. Stii cum e, toti incercam sa ne fie noua personal cat mai bine . Cat despre KB, masinile sunt noi, programul daca stii sa-l aranjezi iti faci timp si pentru tine, dar, intradevar, banii nu sunt foarte multi ( dar sunt la timp ).

O seara buna

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am avut noroc azi si mi-a raspuns la telefon...la fel cum cred ca am avut noroc cu ADR-u si ca vorbesc lumba engleza aproape ca si limba romana.

mi-a spus sa trimit un fax cu CV-ul la un numar cu mentiunea ca am avut un interviu telefonic cu el.

sper sa fie bine ca e singura persoana cu care am reusit sa port o discutie normala in calitate de incepator...in rest oriunde am fost sau sunat m-i s-a vorbit de pe cal.

Pe langa asta..poate sa imi spuna cineva ce conditii sunt ? garaj ? ( dus,masina de spalat, internet bucatarie)

ca, cu banii din discutiile de pe forum am inteles ca nu sunt probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

la Padborg si Esbjerg exista garaj unde ai dus si masini de spalat-uscat,camere pentru cei care vin si pleaca,nu cele mai luxoase intradevar,si ultima oara exista si internet free care batea in fata la birouri,daca nu,vizavi la Shell sau la OK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

a(u)di, 3 posturi mai sus MihaiAndrei tocmai a scris " am reusit sa port o discutie normala in calitate de incepator ".

Acum depinde si de tine, " cat de incepator ", limba straina, ai mai lucrat sau nu in strainatate ?

Sincer, in locul tau as incerca sa dau un telefon, pentru angajari soferi de TIR sunt perioade si perioade, uneori poti cauta cateva luni, iar alta data in cateva zile esti angajat.

MihaiAndrei, pana la urma ajungi in Danemarca?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

azi imi da raspunsul... daca primeste derogare pentru mine ca si incepator...dar nu prea cred pentru ca prima data mi-a spus una....am trimis faxul...a doua oara cand am vorbit cu el la telefon mi-a vorbit pe un ton mai ciudat sa zic asa si mi-a luat datele din nou...de parca nu i-as fii trimis tot odata...si ieri mi-a zis ca ma suna azi....eu ce sa mai zic...

Edit: e 15:35 si inca nu m-a sunat...era de asteptat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna, incepatorii au sanse in perioada de paste, concedii vara si sarbatori de iarna. Este o firma cu multi angajati romani (buni, rai, lingai,turnatori, invidiosi, nesimtiti,cumsecade) daca iti vezi de treaba si ignori rautati gratuite o sa fie bine. O parte dintre nemultumiumirile la adresa acestei firme vin de la cei care sunt suparati ca nu mai pot baga mana..."multi sunt cei care si-au facut case si au facut bani faini aici". Nu este un lagar de concentrare. Iti place ramai, nu iti place mergi unde este mai bine. Banii ii primesti fara probleme in data de 25 a luni (cel tarziu).

P.S. Multi au plecat la alte firme si tot la KB s-au intors :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din cate stiu 1000 euro prima luna daca nu ai experienta si in rest 1500 euro de la angajare pana pleci (nu sunt bonusuri la km, uzura, chestii de astea) dar nici nu platesti daca ai trasnit o masina. Cu telefoanele trebuie sa insinstati, dl Voicu se ocupa de angajarea si reangajarea tuturor soferilor la KB...nu tine minte pe cine sa mai sune, mai ales daca nu a mai lucrat la KB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.