Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Mulţumesc încă odată.... Îmi spunea un coleg într-un mesaj cum că speditita la care am să fiu e foarte bună pentru începători...pentru că nu îmi e ruşine să recunosc dar îmi e o oarecare frică de tonaj...da mă gândesc că o să îmi fie şi de ajutor la ceva frica asta.

Doamne Ajută'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din cate stiu la ANCO sunt containere si se fac multe vami, porturi, deci daca stai bine cu engleza nu cred sa fie probleme. Initial si eu trebuia sa fiu la ANCO ( cel putin asa stiam de la Cluj ). Pana la urma nu e f importanta speditia, imp e sa-ti placa soferia, ce tragi dupa tine nu are nici o relevanta :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Nu inteleg de ce va e frica de condus.. nu pt asta ati facut scoala? Frica (adica retineri) sa aveti cu plata taxelor, autostrazi, dormit in cabina, etc.. ca astea nu le inveti la scoala. Dar sa conduci.. inveti.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare.

Nu am avut internet ca nu stiu de ce merge asa greu netul asta de la birouri.

sa va zic asa pe sleau ca eu sunt din Maramures si noi le zicem lucrurilor pe fata.

1- Nu am dat nici un test de nici un fel....*( era un coleg mai sus care intrebase )

2- E ok. ( din ce stiu eu se fac angajari .....asa ca daca vrea careva sa vin acum e momentul. ( Specific : Eu (MihaiAndrei) asa zic ca acum e momentul)

3- Conditii bune ai . ( Dusuri, masini de spalat, ai si wireless din cand in cand da e 27 de euro pe luna netul prepaid deci nu e stres.

4- Da se sta pe cabina. Cel mai bine...tu t=i le faci cum vrei tu .

Astea fiind spuse, eu dupa ce am fost cu un Baiat Adevarat 2 zile pe cabina m-a lasat singur sa ii dau cheie de luni....sincer imi e frica dar asta e........am cunoscut un baiat tot asa tanar ca mine la fel cu 0 km condusi pe care l-a dat din prima singur.

deci eu ce sa zic ?

Nu am ce sa zic. sunt Fericit ca am de munca.....si vreau sa fac treaba. cam atat.

Hai....Doamne`Ajuta.

PS: insistati la D-l Voicu cu telefonul ca raspunde mai greu da pana la urma tot raspunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Revin cu noutati, tin sa mentionez ca sunt incepator. Am discutat cu Dl. Voicu ( dupa multiple insitente la telefon) si am inteles ca e o speditie in care ai ocazia sa mergi 2-3 saptamani cu cineva sa te invete.

Deci daca stiti engleza, merita incercat.

Personal, trebuie sa ma prezint la data de 13 la Cluj. Sper sa fie cu noroc, in ciuda datei :)

Succes tuturor.

Ps. MihaiAndrei - astept update vis-a-vis de prima cursa, Drumuri line.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.