Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
cristi pe 13 am prins programare la aviz sa caut in alta parte poate gasesc.am vazut ca a plecat un coleg poate prinzi s tu multa bafta.

dar tarziu te-au mai programat eu de ex am facut programarea pe 28 ian petru 06 feb nu stiu de ce dar se pare ca sunt foarte multi in perioada asta da in legatura cu chematul astept...am mai dat si trei numere de telefon si umblu cu trei telefoane dupa mine parca asi lucra la sri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
cristi pe 13 am prins programare la aviz sa caut in alta parte poate gasesc.am vazut ca a plecat un coleg poate prinzi s tu multa bafta.

dar tarziu te-au mai programat eu de ex am facut programarea pe 28 ian petru 06 feb nu stiu de ce dar se pare ca sunt foarte multi in perioada asta da in legatura cu chematul astept...am mai dat si trei numere de telefon si umblu cu trei telefoane dupa mine parca asi lucra la sri....

eu nu am facut nici o programare ,nu am dat nici un telefon ci pur si simplu m-am dus la policlinica cfr si le-am facut in aceeasi zi si medicalul si psihologicul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
cristi pe 13 am prins programare la aviz sa caut in alta parte poate gasesc.am vazut ca a plecat un coleg poate prinzi s tu multa bafta.

dar tarziu te-au mai programat eu de ex am facut programarea pe 28 ian petru 06 feb nu stiu de ce dar se pare ca sunt foarte multi in perioada asta da in legatura cu chematul astept...am mai dat si trei numere de telefon si umblu cu trei telefoane dupa mine parca asi lucra la sri....

eu nu am facut nici o programare ,nu am dat nici un telefon ci pur si simplu m-am dus la policlinica cfr si le-am facut in aceeasi zi si medicalul si psihologicul !

unde ai facut tu la craiova

eu am facut la tg jiu

si asa mi sa zis cu programare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cei care urmeaza sa plece la hartl si ajung in Vomp sa va duceti in sala unde stau soferi sa va uitati pe avizierul pus acolo cu listele banilor luati pe motiv de consum. Sunt si soferi B care au luati cate 300 euro, un titular avea 600 euro luati restul mai putin.Am auzit destul de multe cat timp am asteptat sa plec acasa de la cei care lucreaza acolo de cel putin 5 luni, cum ca un sofer titular vanduse frigiderul masini din motiv ca i-au luat din salariu, un baiat care avea5 sau 6 luni de ajutor si urma sa il faca titular, pentru ca titularul isi daduse demisia chiar in aceeasi zi s-a dus sa il intrebe pe acest Bernard de unde sa isi cumpere si el un GPS din Vomp, Bernard locuind acolo si ca raspuns ia zis sa isi faca bagajele si sa plece pur si simplu si a mers cu noi acasa. Concedierele in masa se fac cam asa se strang toti soferi si cu nui convine lui Bernard da afara aratandul cu degetul deaia sunt concediati 30-10 soferi odata fara motive.Sunt si soferi care au cate 4 ani dar nu multi si cum ajungi la 10C/KM la prima greseala ai zburat de la ei

Si ar fi mai multe dar va dau un sfat daca vreti sai spuneti asa luati-va neaparat butelie cu toate ca, carati de ea de la Iasi sau din distante mari laptop absolut tot sa nu duceti lipsa sau sa spuneti "Lasa ma ca trebuie sa aiba titularul"cum am facut eu si am rezistat o saptamana 2 zile nici nu mai mancam nici eu nici titularul deschideam frigiderul vedeam numai salam si conservene ne pierea pofta de mancare si m-am decis sa plec cu vreo 2 kg in minus dar decat sa ma aleg cu vreo boala de stomac mai bine asa.

Repet sa nu imi sariti in cap toate aceste lucruri le-am auzit in ziua cand se strang soferii in Vomp sa plece acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
salutare tuturor am trimis si eu actele la hartltrans pe 06 .01.13 si am sunat dupa o saptamana si mi sa spus sa astept ca ma vor suna ei ,acuma nu mai stiu ce sa cred am citit ce ati scris voi pana acuma da este adevarat se cheltuie foarte multi bani pe acte mai ales daca nu lucrezi si despre cardul de sanatate ar trebui sa sune ei cred sa zica daca trebuie ceva inlocuitor la card si am inteles ca mai trebuie sa ai si cont la nu stiu ce banca pe faxul ala de la ei nu zice nimic

430087_204574856316462_1802602335_n.jpg

contul la banca se face in cateva minute, nu e problema, restul actelor sa fie in regula ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
am vazut ca tu esti din timis , unde am mai citit eu ma inainte spuneau colegi ca mai nou prefera sa angajeze din judetul timis ca ar fi mai aproape in fine nu stiu daca este adevarat pe mine ma intereseaza un singur lucru sa stiu sigur daca ma vor chema,este ca cei de la firma hartltrans sunt singuri care angajeaza fara experienta si asta conteaza foarte mult si intradevar aice depinde foarte mult si de persoana cat de mult se adapteaza la conditiile care se cer.

nu cred ca are importanta pentru ei daca esti din judetul Timis sau din alta parte a tarii... am vazut aici pe forum ca au fost chemati unii din cealalta parte a tarii. Depinde cum au nevoie, probabil cand e f urgent cheama pe cineva care se poate prezenta imediat... dar, cum ziceam, nu cred ca e o regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
asa cum am promis, revin... :-bd

sunt de o saptamana la hartl, incepator, sofer B.

in 09.02 am ajuns dimineata la garaj, m-au dat cu un titular si de atunci ii dau bocanc.

acum venim din sicilia, suntem in italia, asteptam dimineata o incarcare cu descarcare in germania.

ce sa mai zic... muncim. altceva, daca vreti sa ascultati:

se angajaza la greu din toata tara, cei care ati trimis dosar din 2012, sunati la ei, mai trimiteti odata dosarul... ca nu cred ca veti mai fi sunati altfel.

treaba nu e asa roza cu salariul, dar tre sa ne facem ucenicia undeva. 600 e total pe 4 saptamani. (150e/spt).

cine e de aproape de timisoara lucreaza 4 spt cu 1 acasa, ceilalti 8 cu 2 acas. dar nu e batut in cuie.

o sa primesti 2 carduri, unu in euro, altu in lei. ca incepator iti dau in timisoara la plecare 150e, alti 600 lei iti vor fi bagati in cardu de lei, si apoi restu in euro pe cardul euro, dupa cat ai stat.

cazul meu, 4 spt cu 1 acas, 150 avans, mai vor ramane 600 lei si 300 euro. cat se sta acas nu esti platit.

dupa 4-6 luni probabil vei fi titular, astia iau 0,07e/km. totalul kmtrilor de cei 2 soferi. se fac cam 4000 km/spt. calculati voi.

altceva... pt cine are sange de sofer e simplu... eu sunt pe un daf, merge cam greu la panta :P ca ne alimenteaza cu biodizel nu cu motorina, in rest zbarnaie. \m/

nu sunt statii pe masini :-q

mai tre sa ma pun la punct cu acte, reguli, hartzogaraiele astea. daca prinzi un titular sa te invete, e simplu, din pacate din al meu tre sa scot cu chingi si clicheti informatiile.

multe nu mai stiu, ca nu am avut timp sa inregistrez atatea... mai revin cand pot. drumuri uscate. :-h

felicitari, colegul, ca ai ajuns la hartl... eu inca nu am reusit sa imi fac dosarul, am avut ceva probleme la munca si nu am avut cand sa fac toate hartiile

dar poate vin si eu la firma si poate o sa fim pe aceeasi masina

se pare ca e chiar fain, sau? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Baieti... cititi asta:

"am un prieten care a depus dosarul la Hartl trans si a doua zi a fost sunat sa vina la timisoara cu tot cu bagaje (In dosar a mai pus un plic si in plic 500 RON. e adevarata treaba acu tipu lucreaza bn mersi are curse bune dar bineinteles se intoarce cu ceva cadouri ptr dispeceri si Camelia)"

E in topicul asta:

viewtopic.php?f=25&t=3595&start=405

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dupa ce ca e harababura cu dosarele astea mai vin si petarde de genul asta pe care oricum nu are nimeni cum sa le verifice. si fac mai mult rau decat bine in situatia unor oameni disperati. si ala face si cadouri din salariul lui astronomic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Baieti... cititi asta:

"am un prieten care a depus dosarul la Hartl trans si a doua zi a fost sunat sa vina la timisoara cu tot cu bagaje (In dosar a mai pus un plic si in plic 500 RON. e adevarata treaba acu tipu lucreaza bn mersi are curse bune dar bineinteles se intoarce cu ceva cadouri ptr dispeceri si Camelia)"

E in topicul asta:

viewtopic.php?f=25&t=3595&start=405

Misto postarea trebuia specificat si in lista care am primito cu ce acte trebuie pentru dosar dar poate sa fie o vrajala a unuia sa fie sigur ca numai dosarul lui ajunge la timisoara .....rog persoana care a postat sa ne dea mai multe informati cu adresa la care a trimis actele ca si bani trebuie trimisi la o singura persoana ma gandesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna seara colegii mei , da asa este sun sute poate chiar cateva mii de soferi care isi cauta de munca si care stau acasa de ceva vreme asta insemnand ca nu mai au un chior in buzunar , daca ar mai pune si cate 500 de lei la fiecare dosar trimis in 3 luni isi vinde un rinichi , este inacceptabil cum s-a ajuns in ultimele 6 luni, eu sunt incepator am doar de 4 luni permisul si inca nu mi`am gasit un loc de munca dar urmaresc acest forum din aprilie de anul trecut si s-a ajuns intr-o situatie penibila pt noi toti , nu stiu unde se va ajunge in urmatoarele 6 luni , probabil va fii mult mai rau sau isi va revenii complet cu toate ca asta este doar un vis frumos , sa aveti drumuri bune si mult succes in continuare , cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu-mi vine sa cred ce scrie Crystiano8. Chiar asa s-au stricat lucrurile? Cine e de vina pt astea? Noi incepatorii!!! Bernard ala stie ca suntem cu gramada si nu mai respecta soferii. Pacat...

O sa se convinga fiecare ce fel de om este cu un stil libidinos de a vorbi cu tine ca sofer si arogant problema care ma deranjat a fost ca astia vechi il cam pupau in dos. Venise la noi razand cu gura pana la urechi si ne-a spus vreti sa plecati acasa mergeti la Arpi(fiind dispecer) si rugatil sa plecati, ne-am dus toti in biroul lor ca, copii de gradinita si am stat cateva min. pana a terminat de vorbit la telefon in timp ce Bernard se uita la noi si radea :| eu cel putin m-am simtit ca ultimu gunoi cum adica sa te rogi de ei sa te trimita acasa, asta e ne meritam soarta pentru ca acceptam orice

Dispeceri te cam forteaza la descarcari sa pui magnetul, si sa mergeti fara card in tahograf pentru a ajunge la incarcare/descarcare amenda platind-o firma dar permisul te priveste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu-mi vine sa cred ce scrie Crystiano8. Chiar asa s-au stricat lucrurile? Cine e de vina pt astea? Noi incepatorii!!! Bernard ala stie ca suntem cu gramada si nu mai respecta soferii. Pacat...

O sa se convinga fiecare ce fel de om este cu un stil libidinos de a vorbi cu tine ca sofer si arogant problema care ma deranjat a fost ca astia vechi il cam pupau in dos. Venise la noi razand cu gura pana la urechi si ne-a spus vreti sa plecati acasa mergeti la Arpi(fiind dispecer) si rugatil sa plecati, ne-am dus toti in biroul lor ca, copii de gradinita si am stat cateva min. pana a terminat de vorbit la telefon in timp ce Bernard se uita la noi si radea :| eu cel putin m-am simtit ca ultimu gunoi cum adica sa te rogi de ei sa te trimita acasa, asta e ne meritam soarta pentru ca acceptam orice

Dispeceri te cam forteaza la descarcari sa pui magnetul, si sa mergeti fara card in tahograf pentru a ajunge la incarcare/descarcare amenda platind-o firma dar permisul te priveste

Stim majoritatea ca este greu dar noi care nu am trecut pe acolo ne vom incerca si la randul nostru norocul greu,usor cum o fi este adevarat ce spun si alti ca toate find asigurate de ce sa suferim noi soferi este ca nici lor nu le convine sa plateasca,este adevarat santem incepatori fara experienta dar nu trebuie sa nu ne asumam niste obligati si niste riscuri la care ne supun ei sau noi ,daca nu cazi nu ai de unde te ridica,daca nu risti nu poti caștiga sau pierde multe alte situati si diferite sunt la tot pasul.daca stam și ne gandim la situatia unei persoane care conduce un camion de 40t in italia de ex nu stie sa vorbeasca coerent nici o limba nu este usor sa te descurci mai ales sa ai grije de un lucru care nu este al tau ei te baga la inaintare te obliga mai bine zis sa faci niste greseli supra omenesti care la randul lor costa sa gandit cineva ca, daca a facut o greșeala odata incearca sa o remedieze ma gandesc ca așa este și aici ori cauta oameni competenti ori incearca sa ne invete ceva ori nu...? Nu este ușor sa lucrezi cu oameni si mai ales atunci cand nu își asuma responsabilitati si nu au obligati trebuie doar putin sa stam sa ne gandim si vom gasi raspunsul.... :-h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu-mi vine sa cred ce scrie Crystiano8. Chiar asa s-au stricat lucrurile? Cine e de vina pt astea? Noi incepatorii!!! Bernard ala stie ca suntem cu gramada si nu mai respecta soferii. Pacat...

O sa se convinga fiecare ce fel de om este cu un stil libidinos de a vorbi cu tine ca sofer si arogant problema care ma deranjat a fost ca astia vechi il cam pupau in dos. Venise la noi razand cu gura pana la urechi si ne-a spus vreti sa plecati acasa mergeti la Arpi(fiind dispecer) si rugatil sa plecati, ne-am dus toti in biroul lor ca, copii de gradinita si am stat cateva min. pana a terminat de vorbit la telefon in timp ce Bernard se uita la noi si radea :| eu cel putin m-am simtit ca ultimu gunoi cum adica sa te rogi de ei sa te trimita acasa, asta e ne meritam soarta pentru ca acceptam orice

Dispeceri te cam forteaza la descarcari sa pui magnetul, si sa mergeti fara card in tahograf pentru a ajunge la incarcare/descarcare amenda platind-o firma dar permisul te priveste

lasa-i colegu sa se duca si sa vada cum e ....apoi sa ii auzi cum plang...eu incerc sa le zic ,da ei nu.. si auzi la ei mai baga si bani in plic...diperarea e MAXIMA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.