Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

prietene asta s-a intamplat intr-o parcare in F, intr-o sambata.degeaba suni la 112 fara asigurare,risti sa te trezesti blocat in vreun spital,cu o gasca de bani de achitat.ca ekipament de protectie ai papuci vesta si casca..nu stiu u oate ai si coarda de bungee jumping..depinde de firma..la noi nimeni nu isi permite luxul de a pune taho p ciocane..time is money..poate ptr aia de la birou era vb ca le dau mere, miere, am lasat la aprecierea fiecaruia!! voi ati inteles gresit..nu are rost sa ii aparam k datorita lor se trag preturile in jos...sau kiar se munceste moka...kiar mai e anuntu ala care cauta soferi moka pe o luna de proba...??pt containere...ala trebuia exclus din prima...sau acest site promoveaza sclavia luand bani de la firmele de trans..iar discutiile noastre sunt o pierdere de timp...asa k sa mai treaca timpul prin parcari...sa stiti k au contribuit si soferi ptr intretinerea site-ului..cred ca e adevarat nu???asa mai lasati-ma...iar pt colegu horatiu...camionu e sg lucru care se respecta de catre un sofer..k depinde viata ta de el..acolo manci dormi mai un gang bang...etc..hai drumuri bune..ce ma dispera unii administratori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

              cristi    -EU nu apar firmele intentia mea sa informez lumea(soferi) :

1.serviciul 112  ======non stop.

2.primul ajutor(urgenta)===gratis....(valabil ori ce tara -pt.ori ce natie )

3.protectia muncii ===firmele sunt obligate sa faca protectia muncii la angajare ...,iar angajatul semneaza si respecta (inclusiv echipamentul..).

                            ===cand mergi/vii la lucru de acasa pana la firma ;daca se intampla accident pe traseu ,intra :,,accident la locul de munca,,

4.ciocane taho.===daca esti pe ,,pat,, la inc/desc. si se intampla accident (sari de pe scara ,rupi piciorul-nu stii sa cobori....cade palet ,pe picior

                              problema pt.sofer (NU este lux-sa stii sa selectezi activitatea)-in 15 ore ai timp-sa conduci,inc/desc.,asteptare,intrerupere.

5.firmele ===( cei de la birou/angajatii ) care NU CUNOSC/RESPECTA -legea.. au o MARE problema !! (un AVOCAT BUN te ajuta...)

6.nu promovez sclavia===dreptul la ,,DIURNA,intern/extern -,indiferent de varsta/vechime +SALAR,,experienta,,(cititi-mi mesajele sau info net)

7.fiecare este liber,are drepturi si obligatii..

            Multumesc pentru intelegere.

p.s.referitor la discutii-se pare ca pierd timpul..........cred ca spuni un adevar pe aici............................iar adevarul pe unii ii doare in basca.........                                             

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

..poate ptr aia de la birou era vb ca le dau mere, miere, am lasat la aprecierea fiecaruia!! voi ati inteles gresit..nu are rost sa ii aparam k datorita lor se trag preturile in jos...sau kiar se munceste moka...kiar mai e anuntu ala care cauta soferi moka pe o luna de proba...??pt containere...ala trebuia exclus din prima...sau acest site promoveaza sclavia luand bani de la firmele de trans..iar discutiile noastre sunt o pierdere de timp...asa k sa mai treaca timpul prin parcari...sa stiti k au contribuit si soferi ptr intretinerea site-ului..cred ca e adevarat nu???asa mai lasati-ma...iar pt colegu horatiu...camionu e sg lucru care se respecta de catre un sofer..k depinde viata ta de el..acolo manci dormi mai un gang bang...etc..hai drumuri bune..ce ma dispera unii administratori...

cristibu , referitor la de anuntul cu ,, luna moka ,, cred ca sa inteles ce si cum stau trebuirile  , ( sper ca ai citit tot subiectul )  ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

burebista cred ca din suflet le-ai transmis...pacat k administartorii nu lasa mesajele ...asta e realitatea...pariu fac k la acest site sunt administratori si unii de la firmele de tarns sa kiar copii lor care de plictiseala mai dau cu okiu sa vada ce gandeste dog-ul care e alergat dintr-o tara in alata ptr o suma modica...va salut cu un sg deget..stiti voi care este ala...pt mario.....jos cenzura.. ca actiunile voastre ne alimenteaza ura...bye!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

cristibu , te rog fara ironii si comentarii aiurea , gen :,,va salut cu un sg deget..stiti voi care este ala.,, sau ,,..iar pt cei de la birouri care au de comentat la asta le transmit multa m..e!!!...,,  , nu isi au locul aici . 

..pt mario.....jos cenzura.. ca actiunile voastre ne alimenteaza ura...bye!!!

regulile forumului :

I- Postarea de subiecte/reply-ul

1) Folositi functia Cautare inainte de a posta o intrebare, poate deja s-a mai discutat despre acel lucru.

2) Titlul subiectului trebuie sa faca referire exact la problema/intrebarea pe care o aveti (nu salut, help, plz, cititi, am nevoie).

3) Continutul mesajului trebuie sa fie cat mai usor de inteles (fara excese/repetari de genul "plz plz plz plz.." "va rooooooo..og", etc), incercati sa folositi semnele de punctuatie corespunzatoare (nu va sfiiti sa le folositi, nu fac rau nimanui ).

4) Codurile sau portiunile de cod trebuiesc puse intre tagurile de CODE.

5) Puteti posta link (insa numai pentru a da un exemplu NU pentru a face reclama).

6) Nu abuzati de smileuri , culori marimi.

7) Nu faceti exces de CAPS LOCK.

8 ) Nu postati doar de dragul de a posta, sau de a mari numarul de posturi, nu conteaza cantitatea, ci calitatea.

9) Nu jigniti/atacati verbal alti useri ai forumului.

10) Nu faceti DOUBLE POSTING.

11) Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.

12) Tampenia si idiotenia prin posturi sunt interzise ! Orice dovada de acestea doua va fi sanctionata.

13) Mesajele postate devin proprietate comuna si nu pot fi sterse la cerere.

14) Nu puneti numere de telefon in mesajele postate pe forum.

15) Nu aveti voie cu mai mult de un cont. Daca sunteti prinsi ban 30 zile si unu dintre conturi va fi sters.

16) Nu postati reclame fara acordul administratorului.  (CALIN)

ATENTIE : nu cred ca am facut uz de ,,putere ,, sau am cenzurat un mesaj doar din bunul plac , fiecare modificare am facut-o conform regulilor de baza ,

                                                    RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

burebista cred ca din suflet le-ai transmis...pacat k administartorii nu lasa mesajele ...asta e realitatea...pariu fac k la acest site sunt administratori si unii de la firmele de tarns sa kiar copii lor care de plictiseala mai dau cu okiu sa vada ce gandeste dog-ul care e alergat dintr-o tara in alata ptr o suma modica...va salut cu un sg deget..stiti voi care este ala...pt mario.....jos cenzura.. ca actiunile voastre ne alimenteaza ura...bye!!!

Site-ul este al meu si nu am nici o legatura  cu vre-o firma de transport. Sunt sofer. Si de ce nu  las cuvintele obscene?  Nu ai tu bani sa platesti daca te da in judecata unul pentru jigniri.  Si nu vreau eu asa ceva. Sau crezi ca sub numele de Cristibu esti ascuns.  Se stie de unde intri si asa . Acuma de ex esti in Belgia. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna ziua la toata lumea.am lucrat si eu un sezon la aceasta firma am avut nesansa sa pic la departamentul de la luxembourg unde in mare parte se transporta tigari cu vagoane securizate si nu ti se face nici o pregatire inainte,de modul cum functioneaza aceste vagoane cum se securizeaza cum se deschid dar pretentiile lor sunt sa le stii pe toate de cand pleci din oradea sau din polonia,deasemeni trebuie sa stai numai in parcari securizate pe care tot tu trebuie sa le cauti sau sa le stii in principiu ti se ofera putin si ti se cere mult,poate la alte departamente o fi altfel desi la cargo se foloseste magnetul f mult ca sa se poata face km+descarcari si incarcari cum se spunea de afara totul e frumos dar in interior totul e dirijat de Patrick care taie si spanzura acolo in Genk + plus Irun care a inceput sa taie din diurna si asa mica din care se scade si salarul din tara.nu spun ca suntem perfecti dar prea suntem tratati ca si sclavi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

aveti mare grija daca veniti...in lipsa de ceva bun merge 1 luna 2 si aici!!!dar atentie ti se taie din salariu lunar 50 60 de euro..iar noua expresie a lui Patrick ,omul de la fleet__daca nu va convine ..demisia.ca sunt zeci care asteapta sa vina, bn nu soferi, pizzari, capsunari, sudori,na ce a mai ramas..drumuri bune..cam asta e h essers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegi,despre aceasta  firma am auzit multe si chiar eram pe picior de plecare la Genk,dar din motive personale am amanat plecarea,in schimb colegii cu care trebuia sa ma deplasez in Polonia si ulterior in Belgia au ajuns la baza din Genk.Am tinut legatura cu unul din ei si nu mi-a transmis vorbe de lauda precum o faceau cei de la Oradea.Colegul cu care tin legatura face Italia, sta pe cabina cu un alt coleg incepator,sunt platiti 5,5 la suta de km,si nu stie daca va ajunge sa castige macar 1000 eur pe luna.Banii promisi (1500-1800) nu se castiga de oricine,sau deloc.Din spusele colegului Patrik taie si spanzura,sunt colegi care asteapta masini si care au aproape contractul terminat (ala de 3 luni) si tot 2 pe cabina sunt.Eu sincer m-am hotarat sa nu merg la aceasta firma si nu cred ca se fac km promisi de angajator, si jumate din promisiunile date sunt basme.Dar fiecare este liber sa aleaga!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sunt baieti plecati noi care au ajuns in Genk si stau pe dormitor in asteptarea unui camion liber profita de nevoile noastre de bani si si bat joc niste jegosi cu Patrick in frunte,la plecare din Oradea ti se promit multe printre care si salarul pe tara care ti l scade din diurna,poate candva o fi fost bine dar acum se reinoieste parcul si au nevoie de banuti facuti pe spinarea noastra a romanilor si salariile belgienilor care sunt platiti la luna,daca incerci sa ti ceri drepturile te trimit imediat in concediu definitiv,ce sa mai niste rasisti aveti mare grija cei care mergeti la inerviu ganditi va de 10 ori inainte.vin in Genk soferi ca pe banda rulanta dar pana cand oare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

mai baietiasi daca nu avetu curajul sa va duceti nu mai mincati aiurea din gura . normal mane ca nu stii parcari da tu de cind ai pemis si de cite ori ai iesit in lumea mare ??? nu mai vorbiti din auzite . eu am prieten care lucreaza la ei de peste un an si este multumit .nu te obliga nimeni sa pui magnetul sau sa mergi peste program dar daca te vede pe gps ca misti masina desi tu esti la pauza au sa iti ceara sa incarci dar tot la aceeasi firma de unde ai descarcat si numai cu acordul lor nu ca daca nu iti da mesaj tu te duci deci numai daca iti da acordul ei tu pleci la incarcat peste program sau magnet pus . eu sincer plec duminica dimineata in polonina si de acolo la genk . si apropo nu te baga la transport special (tigari,cafea) decit dupa 2 ani de lucru in essers . bafta si nu mai vb din auzite ca nu stiti ce vb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stii tu ce stii colegule dar furi curent asta cu 2 ani o fi fost candva eu am lucrat din primul sezon la tigari si chiar in timpul asta au venit f multi baieti noi pe care ia trimis la departamentul de la Luxembourg sa i ia cineva sa i instruiasca,dar soferi romani eram doar 3 si ajungeam rar pe la Arlon unde au un depozit inchiriat si asteptau baietii 2-3 zile sa i ia cineva nu mai zic de Genk unde se sta de la 5 zile n sus sa astepti sa ti se dea masina sau sa mergi cu un alt sofer in echipaj,din 1900 eu realizati am primit 1570 si am cerut lui Irun explicatii si ti spune ca daca nu ti convine demisia ceea ce am si facut sunt multi care stau de nevoie si indura toate figurile lui Patrick .la Cargo se merge cu MAGNETUL altfel nu faci km,iar daca te vede ca mergi la program nu mai primesti de lucru,ce sa mai spun pastrati va demnitatea si nu va lasati injositi de asemenea rasisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

la cargo daca mergi la program nu mai ajungi la timp pe aeroporturi si atunci chiar o incurci ca sta avionul sau vaporul dupa tine.de aia tre sa pui magnetul.dar de acuma atentie am fost oprit la irun  in spania si m-au intrebat unde tin magentul si daca il am.normal ca am zis ca nu am la care am primit raspunsul ca magnetul e direct puscarie.faza e ca s-au uitat si dedesubt si in sertarele laterale si pe la sasiu cautau cam peste tot afara de buzunarele mele.culmea ca eu aveam unul de lanterna mic drept in buzunar.poate nu or face toti asta dar eu am primit controlul la iesirea din o fabrica din esquiroz pe A 15..mai cu essers cine vrea sa experimenteze ceva poate sa o faca dar e sclav acolo la genk si indiferent ce spune unii pe aici essers gaseste gogomani si lucreza pe nimic ca are datorii la banca si inghite tot ce da patrik.acolo daca o duc mai bine mai sant basarabenii ca sant si cei cu care s-a ridicat essers-ul.salutari si bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

treaba cu magnetul e ca il pui si el poate vedea doar ca l-ai pus tu sau altcineva inaintea ta dar nu poate vedea de cate ori a fost pus sau cand a fost pus.deci concluzia este cei de essers se folosesc de treaba asta.caci de exemplu acolo in garaj daca lasi camionul cu cardul tacograf in el ala poate sa iti puna magnetul si sa-i faca nu stiu ce probe pe acolo si asta se marcheaza.apoi tu ai scandal cu ei ca apare pe calculator ca ai pus magnetul doar ca nu l-ai pus tu.aceeasi problema o poti avea de la preluarea camionului de la altul care a folosit magnetul.asta mi se pare ca se poate rezolva doar daca schimba conectorul de pe cutie si toate firele electrice ce pleaca din el ca raman magnetizate si da eroarea in calculator.in plus acolo se calculeaza rau timpii de conducere.daca nu poti ajunge sau indeplini anumite curse.si cum o dai si o sucesti tot conducatorul auto poate fi vinovat si tre sa plateasca.acolo la man-urile alea tga mai era o problema ca nu corespundea motorina care o bagai in rezervor cu ce arata bordul.si asa nu ieseai nici la km,ba mai mult au fost care le-au oprit bani pe motorina fara sa aiba nici o vina.la oradea dupa ce lasai camionul venea paza cu metrul ,il baga in rezervor si cuba motorina ce ti-a ramas.deci o multime de calcule sa gaseasca chichite de scandal sa opreasca bani.in general la camioanele noi daca o fi sa iei motorina  si nu au sistemul ala dina fleet sau cum s-o chema ,nu poti lua mai mult de 20-30 l motorina ca dai sigur in gaura.dar cele vechi e absurd sa faci si calcule caci daca e rupt in 4 ani nu mai are aceleasi standarde.cam asa zic eu.salutari si bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegule calculatorul masinii iti spune tot cu ce viteza ai mers cu ce turatii cat a consumat etc. si vede ca tu ai avut pauza pe bonulet dar camionul a mers cu 85 km/h in acelasi timp atunci cum o mai scalzi,ce sa mai sunt multe de spus despre cum exploateaza soferii(sclavii) aceasta firma de kk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mario!cred ca ai avut motivele tale sa nu imi lasi mesajul  pt a fi vazut de colegii nostri ...Dar sa sti ca si eu am avut motivele mele sa scriu ceia ce am scris.Anumite chestii trebuie TREBUIE spuse atunci cind NU se mai POATE RABDA PROVOCARILOR!Nu se mai poate !!!!!Trbuie spus o data pt totdeauna H.ESSERS are un sistem capitalist in care numai cei TARI si care il inteleg pot sta la o asemenea firma cu un parc auto de peste 1700 de capuri tractor.Pt ca acest sistem sa functioneze trebuie sa fi niste reguli ,de care tre sa tii cont.ptca nu esti la mata in ograda sa faci ce vrei tu!In acest caz firma nu ar mai da randament si in citeva luni ar inchide!!!!!!Spre norocul celor de la sediul Hessers BH ca sint controlati din Belgia ca altfel erau in faliment de mult,dat faptul ca la multi le place sa FURE si sa ia SPAGA ca e mai usor de cit sa munceasca si sa isi ia meritu cuvenit!!!! Mare majoritate sint niste indoctrinati si cu nivel intelectual sub 0,00 cei care critica aiurea,cei care nu stiu ce inseamna subordonarea si alte chesti de genul! HAI CA MAM SATURAT DE TOATE IDEILE VOASTRE ,,REVOLUTIONARE DE KK''!!!!

      niannuru,cristibu si tuturor celor ca nu siau pirdut mindria RESPEKT!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

burebista am actionat conform regulamentului , daca esti nemultumit ca nu ti lasat un mesaj cu limbaj si expresii vulgare , dai un PM administratorului CALIN . Daca vrei sa spui ceva despre o firma alege un limbaj cvilizat , nu vorbe si expresii ca la usa cortului ....totusi trebuie sa dam dovada de bun simt !!! In acel mesaj ai atacat si jignit un coleg  !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

D-le Mario aveam pretentii la cei ca tine(admini).Ti sa parut ca in postarea mea asi fi exprimat vreo nemultumire fata de tine ,de vre-un admin sau cuvinte jignitoare tie sau acestui site?pt ca eu miam recitit postarile si nu am gasit nik de genul asta.Iar limbajul meu vulgar (cum ai spus tu)nu era vulgar ci doar un pik mai grea.Spre nenorocul meu nu am avut o scolarizare adegvata asa ca mam exprimat cu cv mele de tractorist (IQ meu fiind 0,01 ,deci...),raspunzind PROVACARILO celor cu IQ 0,00.Separe ca si voi in calitate de ''judecatori'' nu aveti atita temperamen englezesc ,cum se zice,de a diferentia atit de bine ''bun de rau''.Daca cineva isi exprima parerea este amenintat cu exmatricularea! O seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Dl. Burebista, noi am mai discutat despre bunele maniere si respectul reciproc, eu personal iti inteleg nemultumirile si frustrarile,insa restul userilor nu sint obligatii sa faca asta , nu esti la prima abatere de acest gen si vei fii sanctionat ca atare ,imi pare rau ,insa cineva trebuie sa pastreze echilibrul si linistea pe acest forum !

Ban ptr 10 zile,iar urmatoarea sanctiune -stergerea contului dumneavoastra !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.