Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
Am trimis si eu un mail cu un cv.... niciun raspuns pana acum....

nu astepta mail....trimite direct tot dosarul,cu toate actele prin posta,asa nu faci nimic cu CV,o sa primesti raspuns de la ei sa le trimite dosarul cu tot ce trebuie in el,in rest nimic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am trimis si eu dosarul acum doua saptamani. Mia-a confirmat ca a ajuns si este complet. Initzial mi-a spus sa mai sun ca nu stiuu cand mai angajeaza, ca apoi sa imi spuna sa nu mai sun, sa astept ca ma suna ei cand fac preselectie pentru interviu ... :(( ! Sunt seriosi macar ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu ne zince nimeni in ce consta interviul?Si eu am trimis dosarul cu tot ceea ce mi-au cerut.Acuma astept.

Dupa ce am postat mau si sunat....Buna ziua,dosarul dumneavostra e incomplete ori veniti dupa el ori il aruncam la gunoi.

Poftim?Pai dupa ce fac pasaport fac toate actele,pai ce nu are.

Pai nu aveti card European de sanatate deci veniti dupa dosar sau il aruncam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si dosarul meu a ajuns ieri si astazi am sunat la ei pentru confirmare.Mi-au spus ca e ok si sa astept tel lor.Si apropo de cardul de sanatate, dupa ce am umblat vreo doua zile dupa el si mi-au dat o hartie care inlocuieste cardul,astazi am primit si cardul prin posta dar dosarul a ajuns deja la ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

pai daca nu ai buna dispozitie sa citesti de ce pui o intrebare ? tu crezi ca se va gasi tot timpul cineva sa raspunda fiecaruia care pune aceiasi intrebare de fiecare data,e chiar asa greu sa pierzi citeva minute si sa citesti subiectul,eu nu cred,deci lectura placuta,asa mura in gura...nu prea merge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
pai daca nu ai buna dispozitie sa citesti de ce pui o intrebare ? tu crezi ca se va gasi tot timpul cineva sa raspunda fiecaruia care pune aceiasi intrebare de fiecare data,e chiar asa greu sa pierzi citeva minute si sa citesti subiectul,eu nu cred,deci lectura placuta,asa mura in gura...nu prea merge

adevar grait

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@mariussavin

hartl e super misto, adica in afara de faptul ca e printre putinele firme care angajeaza soferi incepatori (si numai cine nu a incercat nu stie cat de greu este sa cauti de munca si sa nu te vrea nimeni ca nu ai experienta), si salariul e destul de bun in comparatie cu nivelul salariilor din Romania. Cu alte cuvinte, eu vreau de mult sa ma duc acolo, problema e ca nu am timp sa imi fac toate hartiile (cardul de sanatate mai ales), ca unde muncesc acum nu pot sa plec sa imi rezolv problemele mele. Altfel, nu as mai fi stat pe ganduri, m-as fi dus mai mult ca sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Mai fac astia angajari ?

Primesc cumva si incepatori niste detalii daca se poate , chiar nu am buna dispozitie sa citesc 168 de pagini de forum multumesc.

cica la hartl se angajeaza mai tot timpul ;)

eu urmaresc forumul asta de ceva timp, asa ca stiu cam ce se discuta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
am si eu cateva nelamuriri daca ma puteti ajuta...

ce salar e diurna,etc ca incepator si ca titular.

am vazut au spus altii ca se poate ajunge titular dar nu au pomenit nimic de salar.

cine poate sa confirme ca pct 12. nu este obligatoriu pt cei fara experienta ... asta ca sa nu trimitem dosarul degeaba.poate ii intereseaza de la ultimul loc de munca indiferent ce ai lucrat.

inca o chestie ... din ce stiu eu cardul european de sanatate nu se mai face ... se elibereaza o hartie ceva care nu are nici o valoare afara. nu sunt convins nici eu de chestia asta poate stiti voi ,

si dosarul dupa ce e gata la ce adresa trebuie trimis ?

mersi

mie mi-a zis cineva ca la soferii 1 (deci dupa cele cateva luni ca incepator, cand ai 600 de euro, dupa ce devii titular, salariul se poate dubla.

vezi ca adresa firmei e pe undeva prin forum, chiar a fost de mai multe ori postata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ieri ma sunat colegu si mi-a cerut fisa medicala de medicina munci,ieri am trimiso la ei si miau spus ca sa revin luni cu un telefon ca este plecata cea ce se ocupa cu angajarile.acum cu Dumnezeu inainte,intradevar actele de angajare la ei costa..cnsas pasaport analize etc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
a mai fost cineva chemat ?sau cine se vede ajuns acolo nu vrea sa mai spuna nimic

dupa cum vezi colegul,stii prea bine ca romanul dupa ce se vede acolo nu il mai intereseaza nimic,deci se vede la carma prea putin ai pasa ca a fost si el incepator si a asteptat un raspuns!!!depinde de sufletul fiecaruia si care in mare parte sunt unii care ne ofera informatii care nu sunt corecte si vrea sa ne demoralizeze iar ei de fapt nu stiu nimic,cel putin eu nu ma las!!urmaresc zi de zi acest forum sa ved care si cum dar se pare ca nu se vede nici o activitate!!!suntem si noi incepatori,nu uitati cei care sunteti in meserie ca si voi ati fost ca noi!!cerem si noi cate o informatie nu mai mult!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Si eu astept raspuns de la ei..chiar ca ne omoara timpul asta :)) E careva care a depus dosarul de curand din zona Moldovei (Neamt,Iasi,Bacau,Suceava) ?

Eu colegu.u de unde esti ?ai trimis si u dosarul??de cat timp???

Alin eu sunt din Piatra Neamt,si am trimis dosarul de sambata(23 /03/2013) prin Rapid curier inca nu am primit raspuns daca ma suna am sa postez ce am rezolvat,dar precum zicea si careva pe aici e chstiune de corectitudine a dosarului si in spetza daca e complet ai cele mai mari sanse sa te sune ,daca este incomplet cred ca se v or obosi sa te sune... dar mai tarziu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
si dosarul meu a ajuns ieri si astazi am sunat la ei pentru confirmare.Mi-au spus ca e ok si sa astept tel lor.Si apropo de cardul de sanatate, dupa ce am umblat vreo doua zile dupa el si mi-au dat o hartie care inlocuieste cardul,astazi am primit si cardul prin posta dar dosarul a ajuns deja la ei

osman ,cat ai dat pe card? ti-a cerut adeverinta de slariat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna colegii am si eu o intrebare ce vor sa zica in actele acealea care merg la dosar despre cazier am primit mail cu toate actele necesare pentru angajare si nu inteleg ce vor sa zica la CAZIER JUDICIAR + AUTO. cine a trimis dosarul va rog sa-mi spune-ti si mie eu am un cazier care mi sa eliberat pentru angajare. va mulumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.